Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus mk3 1.6Tdci 95 Hp Yazılımla Beygir Artışı

Uğur Yılmaz

Önerilen Mesajlar

Daha onceki aracima chip uygulamasini yapmisim. 1.3 75 hp'den 97 hp'yr cikarmistik araci ve inanilmaz bir performans elde etmistik. Chipten once normal kullanimda 6.2 yakit tuketimim varken chiptrn sonra bu deger 4.9 - 5.3 arasina indi, agresif kullanimda 8.3'den 7.7'yr inmisti. Focusumada yaptiracagim sonuclarini burada paylasirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Aracımın beynini açtırdım. (Obd üzerinden direkt yazılım atılabiliyor.) Yazılımla  130 hp kadar olabiliyor. Öncelikli hedefim beyin üstünden partikül filtresini ayarlaryan sensör ayarları (beyaz duman için). Direkt custom yazılım attırmak istemediğim için arkadaşlar ar-ge çalışması yapıyor şu anda. İlgili yazılım tamamlandığında ve tuning uygulaması yapılınca edindiğim farklılıkları bildiririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...
  • 7 ay sonra...
  • 2 yıl sonra...
10.01.2014 - 17:59 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Ne cesaret, beyinde denemeler yapmak!

Mükemmel çözüm değil ama en azından denenmiş ve bilinen, git şunlardan birini al 

http://www.racechip.de/chiptuning/ford/focus/3-dyb/1-6-tdci-70kw/index.php

Cem bey bu ürünlerden birini kullandınız mı ? Yakıt ile ilgili bir tasarruf oldu mu?

--7 dakika sonra eklendi--
08.01.2014 - 08:32 tarihinde, Çağlar Kasımoğlu yazdı:

Pcm'ye müdahale şart remap olayında. Beyinin açıldığı anlaşılıyor bakıldığında beyine.

Racechip çok daha mantıklı servisin anlamaması konusunda. 80.000 km dir racechip kullanan tanıdığım var, sorun yaşamadı fakat yakıt tüketimi düşürme amaçlı kullanıyor, arada da performans nimetinden faydalanıyor.

Çıkma racechip aldım birkaç kez, bu hafta bir tane daha almayı düşünüyorum.

Pro veya düz modeli fark etmiyor hepsinde ayar var. 350 liraya pro bulunabiliyor.

Yurtdışından getirtmek sakat diye biliyorum ben. Diğer forumlarda onlarca kişinin ürünü takılmış.

1.5 dCi motorlar ile aynı soket kullanıldığı için Renault, yine aynı motor olan 1.6 hdi dan çıkma bulabilirseniz alın.

İstediğiniz zaman proyu 300 liraya satarsınız. Düz versiyonuda 250 civarına rahatlıkla bulunabiliyor. Ben ikisinide kullandım fark göremedim :)

Ankara bayisi Koray Bey idi sanırsam. Kendisi ile başka bir forumda tartışmıştık sizede verdiği gibi cevaplar verince. İşten anladığını pek düşünmüyorum. Racechip, remap farketmez. Sert kullanılırsa aracın gücünü arttıran her türlü modüfiyede motorun ömrü kısalacaktır. 95 beygirin üretildiği bir motorda 120 beygir üreteceksiniz. Yanma odasındaki sıcaklık, pistonlara binen yük, yataklara binen yük artacaktır. Aşıntınız oynanmamış haline göre artacaktır buna emin olun. Zararını uzun vadedd görürsünüz. Bu yüzden hiçbir hakkınızda yok yaptırdık bozuldu gibilerinden.

Racechip bile uzun vadede illaki sorun çıkartacaktır. Ki fazla yakıt püskürtülüyor rail basınç sensörü kandırılıp. Daha fazla yakıt enjekte edilip yanıyor. Bu yüzden motordaki aşıntının, gaza yüklenildiğinde artması aşikâr.

Çağlar bey uzun zaman olmuş konu açılalı ama yine de sormak istedim cem beye de sordum sonradan konu üstünden uzun zaman geçtiğini farkettim :) Reca chip kullandığınızda yakıt tasarrufu ne kadar oldu ve güç artışı kendini hissettirdi mi? Bunları merak ediyorum kullanan biri olarak görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Süleyman E. yazdı:

Cem bey bu ürünlerden birini kullandınız mı ? Yakıt ile ilgili bir tasarruf oldu mu?

Kullanmadım, ben Superchips'in ECU'yu yeniden programladığı ürünü kullanıyorum.

Doğrudan motor kontrol ünitesinin yeniden programlanması -doğru yapılırsa şayet- daha iyi ve sağlıklı sonuç veriyor. 

Takma modüller daha önce de yazıldığı gibi beyni aldatarak performans artışı sağlıyor.

Ancak racechip yıllardır piyasada ve son zamanlarda 1-2 yıl arası (ürüne göre) motor garantisi de vermeye başladı.

Denenmesine karşı değilim.

Yakıtta azalma ise teorik olarak mümkün, becerenler de yok değil, ama elinin altından güç varken herkes onu kullanıyor ve bu şartlarda ekonomi hayal. Hoş ciddi bir artıştan bahsetme de mümkün değil.

Yani aynı ya da yakın tüketime daha fazla güç yanlış bir ifade olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus mk3 1.6Tdci 95 Hp Yazılımla Beygir Artışı olarak değiştirdi
  • 3 hafta sonra...
26.02.2017 - 04:00 tarihinde, Süleyman E. yazdı:

--7 dakika sonra eklendi--

Çağlar bey uzun zaman olmuş konu açılalı ama yine de sormak istedim cem beye de sordum sonradan konu üstünden uzun zaman geçtiğini farkettim :) Reca chip kullandığınızda yakıt tasarrufu ne kadar oldu ve güç artışı kendini hissettirdi mi? Bunları merak ediyorum kullanan biri olarak görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Güç artışını hissetmemeniz mümkün değil, tabi ayarlar doğru yapılırsa.

Yakıt tasarrufu sakin kullanılıyorsa şehiriçinde 0,5 litre kadar düşüyor fakat bu cihazı takıpta sürekli sakin kullanmak zor iş, en azından benim için öyle :)

Agrasif kullanımda yakıt tüketimi arttırıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar yurtdisindan bir arkadaşım yazılımla arabanın gücünü arttırmak istiyor fakat bunu yapınca arabanın co2 değerlerinde artış olurmu malum yurtdışında artik araba rampada belirli hızlarda zorlanarak test yapılıyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Erhan Gun yazdı:

Merhaba arkadaşlar yurtdisindan bir arkadaşım yazılımla arabanın gücünü arttırmak istiyor fakat bunu yapınca arabanın co2 değerlerinde artış olurmu malum yurtdışında artik araba rampada belirli hızlarda zorlanarak test yapılıyor 

Ne testi muayene falan mı? Testlerin sınırları üretinin verdiği değerler değildir zaten sorun olacağını sanmama lakin buradaki tek değer co2 değil birçok değişken var. İlgili yazılımcıya sormak gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 hours ago, Erhan Gun said:

Evet merak ettiğimiz egzos muayenesinden alacağımız sonuç yazılımcı kesin konuşamadı konuşsa bile kendi çıkarına göre konuşabileceği için sizlerede danışmak istedik 

Stage1 icin konusuyorsak eger sorun olmaz. Daha ustunde egsoz emisyon testinden gecemezsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.