Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus 1.0 Anlık Yakıt Tüketimi Deneyimlerim

Oguz A

Önerilen Mesajlar

Biraz geç bir geri dönüş yaptım ancak isteğiniz üzerine yokus yukarı cıkarken anlık tüketim değerlerini inceledim ama videoya henüz çekemedim. 90-140km hız aralığında araç ortalama 9-15 litre arası gösteriyor hızı sabitleyince. Hızlanma esnasında 20 litre civarında. Test ettiğim yer İzmir balçova-limontepe otoban yokusu, oldukça dik ve uzun bir yokustur.

Yokuş yukarı görüntülerini de çekip yayınlayabilir misiniz? Çünkü bu değerlere yakın tüketimi düz yolda ve de hafif inişli yollarda 1.6 ecoboost ile çok rahat görebiliyorum.

arkadaşlar herkese merhaba,

1.0 ecoboost aracımı alalı bir hafta oldu 400 km de ... aracı 2000-2500 devir akıtarak kullanmaya özen gösterdim, ş.içinden fazla çevre yolunda binmişimdir ...

ilk yakıt deneyimim pompa 7,8 lt/100km (7,0 lt/100km bilgisayar) ... çok fazla :((

Merhaba, ben aracı alalı 1 sene oldu, ilk aldığım zamanlarda bende yakıttan çok şikayetçiydim inanılmaz fazla gidiyodu hatta bir ara satmayı bile düşündüm ama şuan araç 40.000 km de ve ortalamam 6.0 a düştü çok memnunum  :pray:  Yani tüketim zamanla, oldukça azalıyor merak etmeyin. Birde ben 95 oktan alıyorum sadece etkilermi bilmiyorum ama...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz geç bir geri dönüş yaptım ancak isteğiniz üzerine yokus yukarı cıkarken anlık tüketim değerlerini inceledim ama videoya henüz çekemedim. 90-140km hız aralığında araç ortalama 9-15 litre arası gösteriyor hızı sabitleyince. Hızlanma esnasında 20 litre civarında. Test ettiğim yer İzmir balçova-limontepe otoban yokusu, oldukça dik ve uzun bir yokustur.

Yolun durumuna, trafiğe, yüke, rüzgara,sıcaklığa ve en önemli etken olan sürücüye göre tüketim değerleri farklılık gösterir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.