Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İlginç Sahibinden.com ilanları (Araç Satma Yeri Değildir, BKZ: Satılık Kategorisi)

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

9 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

alıcıya söylemiyorsa hasar kayıtlı veya pert kayıtlı olduğunu o zaman sıkıntı vardır...Yoksa gayet normal bi durum adam açıklama kısmında araç hasar kayıtlı vs. diye bilgi veriyorsa gayet normal bir olay bu Adam zaten emsallerinden uygun fiyata veriyor aracı kimseyede zorla birşey satmıyor.Ama aracın pert veya hasar kayıtlı olduğu ile ilgili bilgi vermezse o zaman etik olmaz...

Sizce mahsuru ne benim aracımı hemen "Öğretmenden "diye ilan vermemin bi anormallik mi var anayasaya mı aykırı etik olmayan ne ?Kimseye yanlış bilgide vermiyoruz aracın durumu ne km si ne kaçıncı sahibiyiz ne zaman aldık hepsini sorana söylüyorum sizin zorunuza giden ne burda ?Ayrıca benim aracı sattığım yok öylesine bi ilan verdim araç ne ediyor kaça gider vs diye

Hocam sen benim yazdığımı iyi okudun mu?

"Pert veya çekme kayıtlı araçları bizim servis elemanlarına yaptırıyor. Sonra ufak hasarlı diye satıyor."

Burada etik olan bir şey var mı sizce?

İkinci konuya cevap vereyim; zoruma hiç bir şey gitmez. Beni de ilgilendirmez ne yapıyorsanız yapın isterseniz pert aracı sıfır diye satın ama "öğretmenlik" vasfının gerektiği gibi hareket edin. İlanınızı da okudum yazdığınız şeyleri de arayana söylediğinizi bilemem ama açıklamasında evveliyatından bahsetmemiştiniz. :) Banane canım hem ben ortaya laf attım siz niye üzerinize alındınız ki? Alın satın ekonomiye can verin. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Berat Hasbek yazdı:

Hocam sen benim yazdığımı iyi okudun mu?

"Pert veya çekme kayıtlı araçları bizim servis elemanlarına yaptırıyor. Sonra ufak hasarlı diye satıyor."

Burada etik olan bir şey var mı sizce?

İkinci konuya cevap vereyim; zoruma hiç bir şey gitmez. Beni de ilgilendirmez ne yapıyorsanız yapın isterseniz pert aracı sıfır diye satın ama "öğretmenlik" vasfının gerektiği gibi hareket edin. İlanınızı da okudum yazdığınız şeyleri de arayana söylediğinizi bilemem ama açıklamasında evveliyatından bahsetmemiştiniz. :) Banane canım hem ben ortaya laf attım siz niye üzerinize alındınız ki? Alın satın ekonomiye can verin. :) 

pert veya çekme begeli araç zaten büyük hasarılıdır bunu düşünemiyorsa alıcı satıcı ne yapsın .Cekme belgeli araç zaten ufak hasarlı olsa neden trafikten çekip perte çıkarsınlar alıcı düşünecek bunları..Satarkende uygun fiyata satıyorlar zaten bu tür araçları 

"Öğretmenlik" vasfı Öğretmen araba alıp satamaz mı diyo kimse birşey satmasın o zaman ..Ne yapacağım aracın açıklamalar kısmında yedi sülalesini mi anlatacaktım !Zaten gerekeni yazmışım diğer kısmıda alıcıya söylüyorum. Kendine güveniyorsan sende ekonomiye can verebilirsin yoksa gereksiz konuşmalara gerek yok kim ne yaparsa yapar alır ,satar, kâr eder kendine güveniyorsan sende yap önüne duran yok !

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

pert veya çekme begeli araç zaten büyük hasarılıdır bunu düşünemiyorsa alıcı satıcı ne yapsın .Cekme belgeli araç zaten ufak hasarlı olsa neden trafikten çekip perte çıkarsınlar alıcı düşünecek bunları..Satarkende uygun fiyata satıyorlar zaten bu tür araçları 

"Öğretmenlik" vasfı Öğretmen araba alıp satamaz mı diyo kimse birşey satmasın o zaman ..Ne yapacağım aracın açıklamalar kısmında yedi sülalesini mi anlatacaktım !Zaten gerekeni yazmışım diğer kısmıda alıcıya söylüyorum. Kendine güveniyorsan sende ekonomiye can verebilirsin yoksa gereksiz konuşmalara gerek yok kim ne yaparsa yapar alır ,satar, kâr eder kendine güveniyorsan sende yap önüne duran yok !

Hocam ben böyle karşılıklı çocuk gibi atışmayı sevmiyorum. İster ezdim de,ister kaçtı de ama sana cevap vermicem.(bundan sonra) Bana göre yaptıgınız etik değil sizin. Mesleğiniz araba alıp satmak değil, alıp satarsınız beni ilgilendirmez ama... Burada araba alacağım çok isityorum, Bmw olacak kanadı  olacak,uçan kuşu vuracak deyip almadan satışa koymak hele ki hiç hiç etik değil. :) 

Benim mesleğim var icra ediyorum bana yeter de artar bile.Hatta şöyle izah edeyim Muhasebeciydim lojistiğe geçtim haramı çok dönüyor diye :)  Çok kazanmak çok hesap vermek yerine az öz :) 

Uygun fiyata satmıyorlar işte :) sigortadan yapıldı,servis şişirdi deyip iteliyorlar a.tabirle :) 

Her türlü yöntem var yani hocam sen Allah'tan korkmazsan :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakın birde burdan yakalım;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-hatasiz-clio-hb-privilege-1.4-16-valf-90-hp-otomatik-vites-404997820/detay/

kuzenimin arabası. ben kendim sattım aracı

Expertiz Raporu sürekli bayan kullandığı için motor sağırlaşmış 75hp çıkıyor. Arkadan kamyon çarptı Ankarada bagaj kapağı değişti sağ arka çamurluk düzeltilip boyatıldı. Aracı ben 99000 km de Kocaeli ilinde satıp. Araç Amasya'ya gitti. Ordan İzmire Ordan Kırklareline. Maşallah araba geri geri gitti sürekli heralde km düştü:) Tavanda ön kaputta güneş yanığı mevcuttu boyatmışlar. Her kusura 100 TL inecekmiş arkadaş:) 4 tanede kışlık lastik vermiştim. keşke vermeseymişim, diyorum ancak bizim oralarda bir laf vardır " ölünün kefeni soyulmaz" derler. bizde verdik:)

Adamla mesajlaştık aşağıda ki belirttiğim gibi direk kopyalıyorum.

Cihat Aydemir

Aracın hangi 3 parçada boya vardır? Ne kadar zamandır sizdedir

5 Mart 2017
02:04

ERCAN KASAP KULELİ

GÜNEŞ YANIĞI KAPUT TAVAN SAĞ ARKA ÇAMURLUK 10 GÜNDEN BERİ BENDE ALIP SATIYORUM GALERİCİ ARKADAŞLAR 26 VERİYOR BİNİCİLER 27 ,,,BEN 27.5 TAN AŞAĞIYA VERMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM ARAÇ ÇOK ÇOK DÜZGÜN HER BULACAĞINIZ KUSURA 100 TL DÜŞERİM AMA KUSUR BULAMIYORLAR:)EFENDİM BU AÇIKLAMA UMARIM SİZİ TATMİN EDER SAYGILAR...

6 Mart 2017
00:43

Cihat Aydemir

Araç benim eski aracım. 06 plakaydı Aracı ben 100binde sattım. Bagaj kapağı değişik arkadan kamyon çarptı sol ön çamurluk(plastik) değişti. Aracı 25 e verdim güzel fiyat çıkmış ankara-kocaeli izmir şimdide sizin ora maşallah

IMG_5102.JPG

Bu nasıl bir cevaptır?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Berat Hasbek yazdı:

Hocam ben böyle karşılıklı çocuk gibi atışmayı sevmiyorum. İster ezdim de,ister kaçtı de ama sana cevap vermicem.(bundan sonra) Bana göre yaptıgınız etik değil sizin. Mesleğiniz araba alıp satmak değil, alıp satarsınız beni ilgilendirmez ama... Burada araba alacağım çok isityorum, Bmw olacak kanadı  olacak,uçan kuşu vuracak deyip almadan satışa koymak hele ki hiç hiç etik değil. :) 

Benim mesleğim var icra ediyorum bana yeter de artar bile.Hatta şöyle izah edeyim Muhasebeciydim lojistiğe geçtim haramı çok dönüyor diye :)  Çok kazanmak çok hesap vermek yerine az öz :) 

Uygun fiyata satmıyorlar işte :) sigortadan yapıldı,servis şişirdi deyip iteliyorlar a.tabirle :) 

Her türlü yöntem var yani hocam sen Allah'tan korkmazsan :) 

maşallah bayağı da cevap vermemişiniz.Benim de mesleğim var bende icra ediyorum arabamı ilana koymakla mesleği icra etmenin mantığı ne onu anlamadım .Bu nasıl bir mantıktır ?Yok yeni almışım ilana koymuşum .Para benim mal benim ister ilana koyarım ister alır yakarım arabayı.Siz ilana falan arabanızı koymayın aman ha mesleğinizi icra edemezsiniz yoksa ...

Alıcı kişi inanmasın böyle şeylere sigorta şirketi şişirdi yok bilmem ne olur muymuş siz gözünüzü açmayın herşeye inanın sonrada yok etik degil vs. deyin.Suçu kendinizde arayın bence arabanın gelmişini geçmişini araştırmassanız kandırılırsınız.Akıl var mantık var sigorta niye şişirsin ,o da birşey mi, Gaziantep'te daha orijinal ilanlar var :Sahibi yayaya çarpmıştır yok kan parası için  sigorta tarafından 40 bin tl verilmiştir araçta boya vs. yoktur bundan dolayı hasar kaydı vardır...Siz böyle saçmalıklara inanırsanız kandırılırsınız..Kimse kusura bakmasın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

EcobooST karaborsa yeminle [emoji16]
Alınacaklar;
413960698
408876439
416333890

Ben alırken bu ilan 416409040 sahibi aynı resimleri kullanıyor, ön cam çatlak ön sağ tamponda boya var.

Hayırlı pazarı olsun herkesin
Ama 75binlik EB gördüm yook artık [emoji3]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı İlginç Sahibinden.com ilanları (Araç Satma Yeri Değildir, BKZ: Satılık Kategorisi) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.