Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İlginç Sahibinden.com ilanları (Araç Satma Yeri Değildir, BKZ: Satılık Kategorisi)

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

6 saat önce, Cihan Buğdaycı yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-kaporasi-alinmistir-387911263/detay

Benim eski arabam yine ilana düşmüş.Geçen sene 193.000 km de sattığım arabayı 165.000 km de ilana koymuşlardı ne hikmetse km hiç artmamış.Birde yetkili servis bakımlı diyor.Garanti sonrası bakımları kendim yapıyordum sadece kızdırma bujileri için yetkili servise bırakmıştım.Her zaman ki gibi :öp: adam arıyorlar.

Şikayet edelim mi hep birlikte :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yıllardır bu arabalara bakarım hep kilometrelerini yaşına göre ayarlayıp satılığa koyuluyor, hiç görmedim 300 bin 400 bin 500 bin,

İzmir e galericiye doblo sattı arkadaşım 180 binde 3 gün sonra araba 130 bin km den satılığa çıkarıldı, enson 120 binde yetkili servisde bakıma girmişti, öyle çakallarkı inanılır gibi değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Adem Kazıl yazdı:

yıllardır bu arabalara bakarım hep kilometrelerini yaşına göre ayarlayıp satılığa koyuluyor, hiç görmedim 300 bin 400 bin 500 bin,

İzmir e galericiye doblo sattı arkadaşım 180 binde 3 gün sonra araba 130 bin km den satılığa çıkarıldı, enson 120 binde yetkili servisde bakıma girmişti, öyle çakallarkı inanılır gibi değil.

Araç alırken birde aracın yetkili serviste en son bakıma girdiği tarih ve km ile bulunduğumuz tarihteki km yi kıyaslayıp oranlamalayız.Birde Tuvtürk verilerindeki km yi. Bunlar az çok araç ile ilgili bilgi verir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Araç alırken birde aracın yetkili serviste en son bakıma girdiği tarih ve km ile bulunduğumuz tarihteki km yi kıyaslayıp oranlamalayız.Birde Tuvtürk verilerindeki km yi. Bunlar az çok araç ile ilgili bilgi verir

Hem tüv'ü hem de servisi kullanarak rahatlıkla yine dolandırıcılık yapılabilir siz daha iyi bilirsiniz sayın hocam, 2.el araçlar ilanlar sizden sorulur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Hem tüv'ü hem de servisi kullanarak rahatlıkla yine dolandırıcılık yapılabilir siz daha iyi bilirsiniz sayın hocam, 2.el araçlar ilanlar sizden sorulur.

tabiki yapılabilir Yakup kardeş ama yinede az çok bilgi verir araçla iligili bu veriler . Ornegin adam km yi düşürür bakıma ve muayeneye girerse tabiki burdan anlayamayız burda da aracın yıpranmışlık derecesine bakacağız.Tabi bunların hepsine rağmen yinede kaldırılabiliriz uyanık olmak lazım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abiler uyanıklıkla çok alakası yok malesef bu tamamen sahtekarlık. O kadar yıl alım satım yaptım. KM sahtekarlığına girmedim. Allah' da girdirmesin. Ancak, girenleri gördükçe insanın canı çekiyor neden biliyor musunuz? yapan adam senin yanında 4 araba satıyor. Sen bir arabayı zorla satabiliyorsun. İnsanlar da haklı olarak diyor ki "km düşük oo çok iyi" aynı zamanda TÜV ve Servis kontrolünü zaten alırken yapıyor bu arkadaşlar. Koltuk mu yıpranmış? yıpranan yeri hemen değişir. Direksiyon mu erimiş? hemen ya üzerindeki deri değişir ya da pütür denilen yöntem olur. Vites topuzu mu yıpranmış ya yenisi alınır. ya kaplanılır. Kesinlikle, direksiyonu renga renk arabalara bakmayın bile. 

Allah yardımcımız olsun. Umarım iyi insanlarla karşılaşırız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kötü bir şey Hemde kul hakkı

Düşünsenize bi..

O focus arabayı alan adam bi süre sonra foruma belki üye olacak.. Sonra bu sayfayı okuyacak.. Aa bi bakıcak arabasının km'si oynanmış burda mevzusu bile olmuş (iyi manada )

üzülür insan yani ben olsam üzülürüm hemde kızarım kandırıldım diye.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Galeriden, istanbuldan, Ankara /polatlıdan araba almam satmam prensip meselesi.

Araç alıp sattığım adamın mesleğini sorarım öyle alıp satmaya bakarım.

Arabada yazılım felan olmayacak öyle fazla kurcalanmayacak Stock olacak.

Katiyen keko tabiri yapılan insanlar bişey alıp satmam buda ticari prensibim.

Prensiplerim bozulmadığı sürece aldanmam.

Sizde prensip sahibi olun aldanmayın [emoji3]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Hasan EKİN yazdı:

Galeriden, istanbuldan, Ankara /polatlıdan araba almam satmam prensip meselesi.

Araç alıp sattığım adamın mesleğini sorarım öyle alıp satmaya bakarım.

Arabada yazılım felan olmayacak öyle fazla kurcalanmayacak Stock olacak.

Katiyen keko tabiri yapılan insanlar bişey alıp satmam buda ticari prensibim.

Prensiplerim bozulmadığı sürece aldanmam.

Sizde prensip sahibi olun aldanmayın emoji3.png

Ben katılmıyorum, insanları mesleklerine veya yaşam tarzlarına göre sorgulamak bana düşmez. Ben  yumurtacıyım, illa öğretmen ya da doktor mu olmam lazım birilerinin benden araba alması için. Benim pazarda karpuz satan bir arkadaşım var. Büyük konuşmayayım ama hiçbirimiz arabamıza onun kadar temiz bakamaz. Ön yargılı olmamak lazım. Adam arabayı satıyormu, içime sindi mi, hoşuma gitti mi, fiyatı bana uydu mu vs vs. ben buna bakarım. Arabayı alacağım neticede, adamı da eve götürecek değilim ya:)

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Ben katılmıyorum, insanları mesleklerine veya yaşam tarzlarına göre sorgulamak bana düşmez. Ben  yumurtacıyım, illa öğretmen ya da doktor mu olmam lazım birilerinin benden araba alması için. Benim pazarda karpuz satan bir arkadaşım var. Büyük konuşmayayım ama hiçbirimiz arabamıza onun kadar temiz bakamaz. Ön yargılı olmamak lazım. Adam arabayı satıyormu, içime sindi mi, hoşuma gitti mi, fiyatı bana uydu mu vs vs. ben buna bakarım. Arabayı alacağım neticede, adamı da eve götürecek değilim ya:)

Abey boşuna yorulmuşsun, ağız bu sonuçta poşet gibi değil ki :) 

Öyle düşünen kendi kaybeder, kendini belli eder :yeah: 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı İlginç Sahibinden.com ilanları (Araç Satma Yeri Değildir, BKZ: Satılık Kategorisi) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.