Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Boyadaki Lekeler

Önerilen Mesajlar

selam 

aracım siyah pasta cila yaptırdım kapının önüne koydum sabah kalktım üzerinde beyaz minik noktalar badana sıva veya duvara vurulan kireç lekeleri olabilir sıcak su döktüm tırnakla cıkıyor ama tek tek çok zor pastada yeni yapıldı ne yapsam acaba teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bildiğim kadarıyla bu olay tamamen pastayı uygulayan yerin acemiliği ya da işgüzarlığıyla ilgili. Pastayı tam yaymadan öbek halinde atıp makineyi çalıştırınca sağa sola sıçrıyor. Pastayı yapan kişi de temizlemeyince orada kuruyor bunlar. Çıkarması baya zor. Ya bir kaç yıkama sonrası kendiliğinden çıkmasını bekleyin ya da clay marka bir temizleme hamuru var sanırım ham maddesi kil. Adında kil geçiyor. Türkçe bir uygulama videosu bulamadım kusura bakmayın :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bildiğim kadarıyla bu olay tamamen pastayı uygulayan yerin acemiliği ya da işgüzarlığıyla ilgili. Pastayı tam yaymadan öbek halinde atıp makineyi çalıştırınca sağa sola sıçrıyor. Pastayı yapan kişi de temizlemeyince orada kuruyor bunlar. Çıkarması baya zor. Ya bir kaç yıkama sonrası kendiliğinden çıkmasını bekleyin ya da clay marka bir temizleme hamuru var sanırım ham maddesi kil. Adında kil geçiyor. Türkçe bir uygulama videosu bulamadım kusura bakmayın :(

olabilir yinede teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 yıl sonra...
5.01.2014 - 16:08 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

kil en mantıklı çözüm.

Camlarda hare var gibi, buğumsu bunlar kil ile gider mi acaba. 

1 arabaya cam dahil kaç tane gider acaba tecrüben var mıydı?

https://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-koruma/3m-nano-kil-hamuru-clay-bar-38070-180-gr-arac-yuzey-temizleyici-P270769793?gclid=Cj0KCQjwgLLoBRDyARIsACRAZe6UOjVEF3b2XkVZH5BcuV4BCuHoLgURXIY2efxN7oqxcEuha5PYYn4aAi46EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Camlarda hare var gibi, buğumsu bunlar kil ile gider mi acaba

1 arabaya cam dahil kaç tane gider acaba tecrüben var mıydı?

https://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-koruma/3m-nano-kil-hamuru-clay-bar-38070-180-gr-arac-yuzey-temizleyici-P270769793?gclid=Cj0KCQjwgLLoBRDyARIsACRAZe6UOjVEF3b2XkVZH5BcuV4BCuHoLgURXIY2efxN7oqxcEuha5PYYn4aAi46EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Kil veya sihirli sünger denenebilir. Ama pasta ile daha iyi olur gibi. İzopropil alkol de camı güzel temizliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yakup benim de camda hare ya da buğu gibi geçmeyen şeyler vardı. Sirkeyle sildim olmadı. Camsil olmadı. Monitör temizleme solüsyonu ve yumuşak bir fiber bez temizledi.

El altında varsa denemeye değer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Monitör temizleme solüsyonu ve yumuşak bir fiber bez temizledi.

El altında varsa denemeye değer.

Olması lazım deneyeyim yıkattıktan sonra.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
21.06.2019 - 19:30 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

sonucu sorayım bari ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

sonucu sorayım bari ? 

Hoş geldin :))) 

Kili camda denemeyi unuttum lakin o izlerin çizik olduğunu fark ettim, biten silecekler iz yapmış. Ekran solüsyonu yaramadı haliyle. Kil de yaramaz diye denememiştim kaporta sonrası. Yine denerim eğer geçerse yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hoş geldin :))) 

Kili camda denemeyi unuttum lakin o izlerin çizik olduğunu fark ettim, biten silecekler iz yapmış. Ekran solüsyonu yaramadı haliyle. Kil de yaramaz diye denememiştim kaporta sonrası. Yine denerim eğer geçerse yazarım.

hoş buldum ? 

kili boşuna deneme.

silisyum bazlı cam pastaları var(mış) ama pahalı ve uygulaması zor(muş). çok araştırdım diyemem ama ankarada getir yaparız diyen yer olmadı. camı değiştirmek en temizi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

hoş buldum ? 

kili boşuna deneme.

silisyum bazlı cam pastaları var(mış) ama pahalı ve uygulaması zor(muş). çok araştırdım diyemem ama ankarada getir yaparız diyen yer olmadı. camı değiştirmek en temizi.

Abi asıl problem boya lekeleri çıkmadı, apartmanın altında kalmış bi yerde damlamış 3-4 tane ufak ufak araba koyu olduğu için göze batıyor. Kil hiç oynatmadı bile yerinden ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Abi asıl problem boya lekeleri çıkmadı, apartmanın altında kalmış bi yerde damlamış 3-4 tane ufak ufak araba koyu olduğu için göze batıyor. Kil hiç oynatmadı bile yerinden ? 

ilginç, profesyonel destek al derim sonra daha kötü oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.