Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Doğan Kurban

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Recommended Posts

29 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Takılırsan bana da gelebilirsin haftasonu. Ankaradayım bende.Bakarız elm den kablon yoksa.

Eyvallah, çok teşekkür ederim. 🙏  Vallahi, utana sıkıla yardım istesem de Hüseyin Aygün sağolsun yardımcı oluyor. Kablom yok ama bu gidişle almak gerekecek sanırım. Öncelikle şu parçayı bir bulabilsem. Malum kış geliyor elinde olan herkes satmış😟

10 dakika önce, berkan şahin yazdı:

Eyvallah, çok teşekkür ederim. 🙏  Vallahi, utana sıkıla yardım istesem de Hüseyin Aygün sağolsun yardımcı oluyor. Kablom yok ama bu gidişle almak gerekecek sanırım. Öncelikle şu parçayı bir bulabilsem. Malum kış geliyor elinde olan herkes satmış😟

Türkiyeye o kodlu araç geldimi acaba. Gelmediyse Ebay de vardır ama fiyatları yüksek sanırım. 

Forumda hemen hemen herkes yardımlaşarak falan bi şekilde kendi işini hallediyor. Ne laptop ne kablo ne de el yatkınlığım var nede zamanım 😏. 2018 model Titanium pws focus aldım, kafamda 3-5 işlem var yapılacak. İstanbul Anadolu yakasında bu işleri ücreti mukabilinde yapacak kimse var mı yaptırabileceğim. 

Aklımdaki işlemler 

1-geri görüş kamerası 

2-Anahtarsız giriş ve bagaj açma nette gördüm bi yerde 

-Ptc elektrikli ısıtıcı. 

Teşekkürler 

27.11.2017 - 22:33 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Parça kodlarını toparlamak gerekirse; Etis.Ford'dan üretim tarihinizi kontrol ediniz ve buna göre parça temin ediniz :)

Focus MK2 Tümü 1.6 TDCI 90/109 PS

Tümü: 3M51 18K463-FD

Focus MK3 1.6 TDCI 95 PS/115 PS

03/01/2011 - 16/08/2011 arası üretimli araçlar: 8V6N 18D612-CD

16/08/2011 - 04/10/2012 arası üretimli araçlar: 8V6N 18D612-BA

04/10/2012 - 21/07/2015 arası üretimli araçlar: 8V6N 18D612-CA

Focus MK3 MCA 1.6/1.5 TDCI 95 PS/115 PS/120 PS

Tümü: BV6N 18D612-CA (En azından 2017 ikinci çeyreğe kadar bu şekilde)

Buradaki bilgiler ışığında sadece 2011 ve 2012 model yılı araçlar için direkt şu (parça numarası) diyemiyoruz, üretime bakmak zorundayız. Diğer model yılları için şunu (p.n.) alın diyebiliriz.

Yukarıdaki mesaja göre 16/08/2011 - 04/10/2012 arası üretimli araçlar: BV6N 18D612-BA kodlu parça ile uyumlu. Bildiğim kadarıyla zaten Türkiye'ye gelen Focuslarda PTC hiç yok. Bu parçaları yurt dışından (Rusya, Almanya,Polonya..vb) getiriyor bazı arkadaşlar. Yani öyle çıkmacılara gidip bulunabilecek bir parça değil. Halihazırda, bazıları forumdan olmak üzere bir çok kişiyle temas kurdum ama çoğunda ya yok ya da son bir ay içerisinde satmışlar. Ebay'de var ama 40 euro en düşük. Postası, vergisi derken Türkiye'den pahalıya geliyor. Allegroda fiyatlar daha uygun ama oradan hiç alışveriş deneyimim olmadı. Uzun lafın kısası tanıdığımız bildiğimiz arkadaşlara haber bıraktık ellerine geçince haber verecekler...

--7 dakika sonra eklendi--
5 dakika önce, Talat Cirit yazdı:

Forumda hemen hemen herkes yardımlaşarak falan bi şekilde kendi işini hallediyor. Ne laptop ne kablo ne de el yatkınlığım var nede zamanım 😏. 2018 model Titanium pws focus aldım, kafamda 3-5 işlem var yapılacak. İstanbul Anadolu yakasında bu işleri ücreti mukabilinde yapacak kimse var mı yaptırabileceğim. 

Aklımdaki işlemler 

1-geri görüş kamerası 

2-Anahtarsız giriş ve bagaj açma nette gördüm bi yerde 

-Ptc elektrikli ısıtıcı. 

Teşekkürler 

Anahtarsız giriş ve bagaj açma işlemini ben Ankara'da yaptırdım. Büyük rahatlık, tavsiye ederim. Hali hazırda anahtarsız çalıştırma özelliği olan araçlarda montajı çok da zor olmuyor zira confrad modülü ve çoğunlukla kapı direklerine kadar tesisatı hazır oluyor. Anahtarsız bagaj açma ise 2 dk lık bir işlem. Arka tamponun altinda mevcut bir sokete anteninin takıyorsunuz sadece. Tabi her iki işlem için de ELM ile aktif hale getirmek gerekiyor. 

Link vermek kurallara aykırı mı bilmiyorum ama anahtarsız giriş için sahibinden de 604219361 numaralı ilana bakabilirsiniz. İstanbul'da ve teknik destek sağlıyormuş arkadaş.

19 dakika önce, berkan şahin yazdı:

Hali hazırda anahtarsız çalıştırma özelliği olan araçlarda montajı çok da zor olmuyor zira confrad modülü ve çoğunlukla kapı direklerine kadar tesisatı hazır oluyor. Anahtarsız bagaj açma ise 2 dk lık bir işlem. Arka tamponun altinda mevcut bir sokete anteninin takıyorsunuz sadece.

bu focus 3 için geçerli mcada kasada farklı hatta focus3 çoğu araçtada bu sizin bu söylediğiniz olay yok ...

26 dakika önce, berkan şahin yazdı:

sahibinden de 604219361 numaralı ilana bakabilirsiniz. İstanbul'da ve teknik destek sağlıyormuş arkadaş.

@Göksel Yaman foruma üye zaten 😂

--0 dakika sonra eklendi--
27 dakika önce, berkan şahin yazdı:

Yukarıdaki mesaja göre 16/08/2011 - 04/10/2012 arası üretimli araçlar: BV6N 18D612-BA kodlu parça ile uyumlu. Bildiğim kadarıyla zaten Türkiye'ye gelen Focuslarda PTC hiç yok. Bu parçaları yurt dışından (Rusya, Almanya,Polonya..vb) getiriyor bazı arkadaşlar. Yani öyle çıkmacılara gidip bulunabilecek bir parça değil. Halihazırda, bazıları forumdan olmak üzere bir çok kişiyle temas kurdum ama çoğunda ya yok ya da son bir ay içerisinde satmışlar. Ebay'de var ama 40 euro en düşük. Postası, vergisi derken Türkiye'den pahalıya geliyor. Allegroda fiyatlar daha uygun ama oradan hiç alışveriş deneyimim olmadı. Uzun lafın kısası tanıdığımız bildiğimiz arkadaşlara haber bıraktık ellerine geçince haber verecekler...

-

Cmax lerde fabrikasyon var. Onlardan çıkanlarda uyum sağlayabilir. Onu da araştırın bence. 

1 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

@Göksel Yaman foruma üye zaten 😂

😊Biliyorum, hatta ptc için kendisi ile de görüştüm ama çoğu forumda böyle satış ilanlarına link vermek atıfta bulunmak yasak olduğundan isim vermeye çekindim😋

1 dakika önce, berkan şahin yazdı:

😊Biliyorum, hatta ptc için kendisi ile de görüştüm ama çoğu forumda böyle satış ilanlarına link vermek atıfta bulunmak yasak olduğundan isim vermeye çekindim😋

Anahtarsız giriş için 2 kapı kolum hazır ama takmaya üşeniyorum 😂😂😂😂😂

Bir saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Anahtarsız giriş için 2 kapı kolum hazır ama takmaya üşeniyorum 😂😂😂😂😂

Gönder gelsin birazda ben üşeneyim