Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Doğan Kurban

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Önerilen Mesajlar

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Vermiş, dediğin gibi bu donanımla birlikte başka neler değişiyordur fabrikasyon? 

benim bildiğim dünyanın hiç bir yerinde benzinli ile sunulmuyor PTC. Alternatör yazıyodu bi yerde. Hem alternatör hem akü farklı dizel/benzinde. Cmaxi bilmiyorum ama onların benzinlileri farklı olabilir, dizel cmax aküsü dizel focus aküsünden büyük mesela. 80ahtı galiba.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1 saat önce, Ali Erhan Güven yazdı:

Arkadaşlar şimdi tüm konuyu okudum ancak toparlayamadım, 2012 Focus Titanium X aracım var, 2012 12. ay üretilmiş. Ben buna hangi kodlu ürünü almam gerekiyor. Teşekkürler.

Dizel mi araba, konunun üzerinde yer alan önerilmiş mesaja bakabilirsiniz. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Dizel mi araba, konunun üzerinde yer alan önerilmiş mesaja bakabilirsiniz. 

Evet dizel aracım, otomatik klimalı

O konuda görünen 

16/08/2011 - 04/10/2012 arası üretimli araçlar: 8V6N 18D612-BA

ancak konu içinde bir yerde BA kodunun manuel klimalar için olduğunu okumuştum.

Ali Erhan Güven tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Şimdi, Ali Erhan Güven yazdı:

yolcu bölümünde bulunan kapağı söküp ptcye ait tesisat var mı kontrol edeceksiniz tesisat varsa şayet sokete göre ptc alıcaksınız ....

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
7 dakika önce, Ali Erhan Güven yazdı:

O konuda görünen 

16/08/2011 - 04/10/2012 arası üretimli araçlar: 8V6N 18D612-BA

ancak konu içinde bir yerde BA kodunun manuel klimalar için olduğunu okumuştum.

Sizin aracınız Aralık ama bunu seçmişsiniz :) Karar sizin ben Ford'un verdiğini yazdım.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
31 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Sizin aracınız Aralık ama bunu seçmişsiniz :) Karar sizin ben Ford'un verdiğini yazdım.

Aralık değilmiş yanlış bakmışım :)

Etiste görünen İmal Tarihi:09.08.2012

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
08.01.2018 - 23:31 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

8VN6 18D612-AE / 23.08.2010-01.09.2011

BV6N 18D612-AA / 01.09.2011-01.10.2012

Sizin aracınıza uygun parçalar bunlar, buna ek bir de tesisat yoksa o çekilmesi gerek. Bildiğim kadarıyla buraya gelen benzililerin tesisatı yok.

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. Biraz geç oldu kusura bakmayın. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
4 saat önce, Mustafa Alkan yazdı:

2013 focus dizel hb manüel aracım var. bende ptc heater almak istiyorum kimle iletişime geçmem gerekiyor.

Burada satan biri varsa onunla

https://www.focusclubtr.com/forum/83-satılıklar/

veya parçacılar, yetkili servis, google vs vs.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Orhan Özgür
      Focus 1.0 Eb A/T Vites Değişirken Gelen Vızıltısı Şeklinde Elektrik Motoru Sesi
      Başlıktaki gibi bir ses gelen var mı normal midir daha önce otomatik kullanmadım.
    • Yazan: Onur Gözütok
      Merhabalar,

Bir araç arayışım sürüyor uzun zamandır, zira yoğun saatlerde Metrobüs kullanıyorsanız anlarsınız bu durumu

Daha önce 2008 makyajsız Focus MKII 1.6 TDCi ile kulübe üyeydim ama hesaplar silinmiş demek zaman geçince.
      2010-2012 arası keyifli maceralardan sonra maalesef Focus ile vedalaşmıştık.

İhtiyaçlarıma göre Opel Astra J-K 1.4T uygun olacak gibi görünüyordu, ancak Astra K'larda sık karşılaşılan "piston kırma" sorununa denk geldim.
      İkinci el araç alırken de emin olamıyorum tabi, önceki kullanıcısı nasıl davrandı, sorunlar kapıya dayanır mı gibi, hatta Focus'u aldığım ilk hafta debriyaj balatasından çıkan dumanlar o gün beni iki üç saat geriye atmıştı.
      Astra J'lerin de ağır olması sebebiyle yakıt tüketimi biraz yorucu oluyor.

Focus için sempatim hala duruyor, makyajlı MKIII'lerin eğlence sisteminin telefonlarla (Spotify vb.) iyi geçinmemesi beni soğuttu, ama makyajsız MKIII'leri zamanında çok beğendiğimi anımsadım
      Şöyle bir ilanda temiz görünen, pazarlıkla beraber bütçeme uyacağını düşündüğüm bir 1.6 EcoBoost'a denk geldim, ancak ilanda boyasız olan araba için telefon açınca çamurlukta işlem olduğunu öğrendim, biraz garip geldi mesele. Tabii ki niyet ciddiye binerse ekspertizden geçireceğiz aracı

55-70 bin bandında, düşük kilometreli olarak bulabileceğim araç öneriniz var mıdır?
      Ya da Focus 1.6 EcoBoost için yorumlarınız nasıl olur?

Çok teşekkür ederim.
    • Yazan: tamer beştek
      merhaba, 8 sene MK 2 kasa manuel bir focus kullandıktan sonra ilk kez heves edip 1.0 tam otomatik ecoboost fiesta aldım. Araçtan çok memnun olmama rağmen malesef sarfiyat konusunda ciddi canımı sıkan gelişmeler oldu. Aracın deposu 42 lt ve İstanbul trafiğinde 400-430 km ancak yol yapıyor ki bu da 10 lt / 100 km değerini veriyor servis araç normal diyip duruyor ve bu aracın katalog verisi 6,9 lt/100km !! hayatımda başka marka kullanmamama rağmen ford 'la sanırım mahkemelik olacağız gibi konuyu yorumlayabilirmisiniz lütfen . Zira buradaki herkes ciddi bir 1.0 ecoboost kullanıcısı yorumlarınız benim için çok kıymetli (NOT:Bu arada aracı ilk aldığımda sarfiyat 14lt/100 km lerde idi buaralara kadar azaldı şu anda 1500 km de yol yapıldı , Aracı servis uzun yolda denedi onlarda 6 lt/100 km buldu bu denemeninde katalog verisi 4,2 lt/100 km)
    • Yazan: Aşkın K.
      Arkadaşlar merhaba, eskiden garaj kullandığım için sorun yoktu ancak evi taşıdık ve artık açık otoparka geçişimizi yaptık. Aracı hafta içi işe ve kreşe giderken eşim kullanıyor yani sabahları 7:15 de 3 yaşındaki kızım ile araca biniyorlar ki zaten amacım onların sorunlarını çözmek üzerine olacak.

Araç dizel olduğu için sabahları geç ısınma konusunu PTC Heater ile kısmen çözmüş olacağız ufak bir işi kaldı sanırım yarın devrede olur. Sonucu zaten ayrıca paylaşırım. Konuyu çok dağıttım farkındayım ama amacımı net anlatırsam çözüm tavsiyeleri de yerinde olur, hemen sadede geliyorum.

Sabah eşim ile kızım hem zaman kaybetmesin hemde daha az üşüsünler diye, eşim cam temizliği ile uğraşırken ufaklık bende yapacam bende inecem diye ağlamasın diye, camlarda ki donmayı engellemesi için branda almayı düşünüyordum.

İlk başta sadece ön cam için satılan ürünlere bakarken, sonra üst tavanı ve yan camları örten modeli gördüm ki kışın rüzgarın yönüne göre yan camlar da da donma yaşayacağımı düşünüyorum. Kullanan yada tanıdıklarından tecrübesi olan arkadaşlar düşüncelerini söyleyebilir mi? Daha önce branda nın araç boyasına zarar verdiğini okumuştum başka yerler de ancak ben sadece kışın kullanacağım ve araç her gün kullanıldığı için zararı olmaz düşüncesindeyim.

https://urun.n11.com/diger-kislik-urunler/tam-boy-arac-kar-buz-onleyici-arac-cam-brandasi-oto-branda-P146641329

http://www.hepsiburada.com/dahice-on-cam-brandasi-kar-buz-onler-pm-oteg383

Ben aslında ikinci ürünü yani sadece ön camı düşünüyordum sabah katlayıp poşete koyması kolay olur diye ama yan camlar sonradan aklıma geldi.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.