Jump to content
  • Duyurular

• Yakup Çağatay

Görünmeyen Resimler - Imgur ve PhotoBucket   06-08-2015

Türkiye'de i.imgur adresi engellemiş durumdadır, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şuan görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir; Google dns gibi 8.8.4.4 NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir. PhotoBucket da diğer sitelerde görüntülemesini kapattı. Gözükmeyen bir resim/foto gördüğünüzde lütfen RAPOR düğmesini kullanarak bizlere bildiriniz eğer mümkünse görünür hale getireceğiz. İlginize Teşekkürler.
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Doğan Kurban

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Önerilen Mesajlar

Şu programlar yerine tarayıcıdan girersek birçok şeyi görebiliyoruz böylelikle profilin amacı uygulanmış olur

5a1fe4e7e88eb_ScreenShot2017-11-30at14_00_27.png.4fa7eedc6ecda6dcb073555ad06ca6ba.png

evdeki bilgisayar bozuldu işe gidince bakabilirim ,o kadar da beklemek istemedim.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1 saat önce, Volkan Kaya yazdı:

ptc montaj ve şase bağlantısı yapılması dışında sigortada değişim gerekiyor mu? sonuçta sisteme ilave bir yük gelmiş oluyor

onun kendi sigortası var. yani nasıl olduysa boşta duran sigortayı koymuş ford.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankara'da yaptırmak için fiyat ve yer bilgisi alan var mı? veya parçayı nereden alabiliriz montajını elektrikçiye youtube'dan izletiriz :D aslında şase bağlantısı için teker+davlumbaz sökme gerekmese montajı zor değilmiş

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
24.09.2016 - 21:25 tarihinde, Davuthan Erkılıç yazdı:

20171202_115620.jpg

--3 dakika sonra eklendi--

Benim arabanın soketleri bunlar. Bu sokete uyacak ptc ısıtıcı hangi model arkadaşlar?

--5 dakika sonra eklendi--

20171202_120019.jpg

Necdet fidan tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün kışlıkları taktırıken PTC nin şasesinide bağladım. Solda davlumbaz içinde, bugünde deneme fırsatım oldu. Herhangi bir ölçüm aleti kullanmadım. Araba ilk çalıştırmada klimayı açtım 1 buçuk dakika sonra sıcak hava vermeye başladı. Belki motor hızlı ısınmış olabilir diyebilirsiniz. İlerleyen günlerde kesinleşir. Artık bekleyip göreciz gerçekten çalıştımı yoksa boşluklarımı doldurdu pardon banamı öyle geldi :D

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Dün kışlıkları taktırıken PTC nin şasesinide bağladım. Solda davlumbaz içinde, bugünde deneme fırsatım oldu. Herhangi bir ölçüm aleti kullanmadım. Araba ilk çalıştırmada klimayı açtım 1 buçuk dakika sonra sıcak hava vermeye başladı. Belki motor hızlı ısınmış olabilir diyebilirsiniz. İlerleyen günlerde kesinleşir. Artık bekleyip göreciz gerçekten çalıştımı yoksa boşluklarımı doldurdu pardon banamı öyle geldi

Bence boşlukları doldurmuş. Keske yuvaya takmadan deneseydin abi ptc yi. Yuvadaki boslugu ozaman doldurmak daha mantikliydi. 🤣

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
25 dakika önce, Yahya Akman yazdı:

Bence boşlukları doldurmuş. Keske yuvaya takmadan deneseydin abi ptc yi. Yuvadaki boslugu ozaman doldurmak daha mantikliydi. 🤣

Boşluk verme gibi ''boşluk'' işlerinde senin gibi tecrübe yok napalım. Boşluk senin işin...

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gün Şaşmaz Sanayiden Ptc ısıtıcıyı aldım. Yarın montajını yapacağım. Şase kablosunu da bağladıktan sonra geriye bilgisayardan aktifleştirme kalacak. Bilgisayarım ve kablom yok. Ankara'da bana bu konuda yardımcı olacak arkadaş var mı?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer Konular

• Yazan: Aşkın K.
      Arkadaşlar merhaba, eskiden garaj kullandığım için sorun yoktu ancak evi taşıdık ve artık açık otoparka geçişimizi yaptık. Aracı hafta içi işe ve kreşe giderken eşim kullanıyor yani sabahları 7:15 de 3 yaşındaki kızım ile araca biniyorlar ki zaten amacım onların sorunlarını çözmek üzerine olacak.

Araç dizel olduğu için sabahları geç ısınma konusunu PTC Heater ile kısmen çözmüş olacağız ufak bir işi kaldı sanırım yarın devrede olur. Sonucu zaten ayrıca paylaşırım. Konuyu çok dağıttım farkındayım ama amacımı net anlatırsam çözüm tavsiyeleri de yerinde olur, hemen sadede geliyorum.

Sabah eşim ile kızım hem zaman kaybetmesin hemde daha az üşüsünler diye, eşim cam temizliği ile uğraşırken ufaklık bende yapacam bende inecem diye ağlamasın diye, camlarda ki donmayı engellemesi için branda almayı düşünüyordum.

İlk başta sadece ön cam için satılan ürünlere bakarken, sonra üst tavanı ve yan camları örten modeli gördüm ki kışın rüzgarın yönüne göre yan camlar da da donma yaşayacağımı düşünüyorum. Kullanan yada tanıdıklarından tecrübesi olan arkadaşlar düşüncelerini söyleyebilir mi? Daha önce branda nın araç boyasına zarar verdiğini okumuştum başka yerler de ancak ben sadece kışın kullanacağım ve araç her gün kullanıldığı için zararı olmaz düşüncesindeyim.

https://urun.n11.com/diger-kislik-urunler/tam-boy-arac-kar-buz-onleyici-arac-cam-brandasi-oto-branda-P146641329

http://www.hepsiburada.com/dahice-on-cam-brandasi-kar-buz-onler-pm-oteg383

Ben aslında ikinci ürünü yani sadece ön camı düşünüyordum sabah katlayıp poşete koyması kolay olur diye ama yan camlar sonradan aklıma geldi.

• Yazan: Ismet Erdine
      2016 model 1.0 EB A/T SEDAN TITANIUM FOCUS la yaşadığım İlk 1500 km izlenimlerimi paylaşmak istedim. 
      Madde madde gidelim .
      1- Daha önce sorun olarak belirttiğim, MOTOR SERVİSE GÖTÜR ekranı, serviste yazılım yüklemesi neticesinde giderildi. 
      2- Daha önceki aracım; FIESTA 1.0 PWS 
      şanzımanından farklı olarak, bu araçtaki tam otomatik şanzıman biraz değişik gelse de alıştım. Aracın daha ağırbaşlı hali hoşuma gitti.
      3- Gaz tepkileri, bence mükemmel olan yalıtımı insana zevk veriyor. 
      4- Yol tutuşu, virajlardaki güven hissi gerçekten çok iyi. 
      5- Direksiyon hissiyatı mükemmel. Ne söylersen dinliyor:)))
      6- Gelelim yakıt tüketimine: Gaz pedalına doğru davrandığınız zaman, gerçekten ekonomik bir araç. İlk 600-700 km. 7.0-7.5/100km. olan tüketimi, gaz pedalı ile yaşadığımız seviyeli beraberliğimizin neticesinde 6.0 - 6.5 / 100 Km seviyesine geldi ki bence bu segmentte bir araç için bayağı iyi. Bu arada, bu sonuçlar pek de yoğun olmayan şehir içi İstanbul trafiği için geçerli.
      7- Start stop sistemi gerçekten önemli ve gerekli imiş, bunu anladım. 
      8- Yan aynalardan pek haz etmediğimi söylemeliyim. Görüş açılarını yetersiz buldum. Kör noktalar sorun oluşturuyor. Aynalar ufak kalmış.
      9- Aracı çevreleyen sensörler o kadar iyi çalışıyor ki, geri görüş kamerası vs gerekmiyor. Göremediğiniz yerleri sizin yerinize görmesi ve ekranda göstermesi mükemmel.
      10- Sync 2  ses kalitesi, radyosu ile beni gerçekten memnun etti. İlk başta değiştirmeyi düşünmüştüm. Kullandıkça fazlasıyla tatminkar bulduğumu söyleyebilirim.

Sağlıkla kalın. Saygılar.

• Yazan: Yakup Çağatay
      Mevcut kış lastiği testinde, iyi bilinen üreticilerin düşük maliyetli modelleri iyi sonuçlar aldı ve bazı durumlarda premium ürünleri geride bıraktı.

Tamamı: https://anasayfa.focusclubtr.com/2017-adac-kis-lastigi-test-sonuclari-21565-r16-h/

Ayrıca, ortasında kar taneciği bulunduran üç tırtıklı dağ piktogramı (Alpin), 1 Ocak 2018’den itibaren üretilen tüm kış lastiklerinde zorunludur. M+S yetersiz.

İlk 4

Ayrıca: Farklı boyut

• Yazan: Umut Yıldız
      Merhaba arkadaşlar, B-Max 1.0 Ecoboost Titanium aracımı haftaya 60 bin bakımına sokacağım. Hazır servise gitmişken far ampullerini de değiştireyim diyorum. Kısalar mercekli malum. iki marka arasında kaldım. Osram Cool Blue intense mi almalıyım yoksa philips diamond vision mu, ya da hiç değiştirme mi dersiniz? Beklentim daha iyi bir aydınlatma ve daha az sarı renk. 

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.