Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Doğan Kurban

Önerilen Mesajlar

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Vermiş, dediğin gibi bu donanımla birlikte başka neler değişiyordur fabrikasyon? 

benim bildiğim dünyanın hiç bir yerinde benzinli ile sunulmuyor PTC. Alternatör yazıyodu bi yerde. Hem alternatör hem akü farklı dizel/benzinde. Cmaxi bilmiyorum ama onların benzinlileri farklı olabilir, dizel cmax aküsü dizel focus aküsünden büyük mesela. 80ahtı galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ali Erhan Güven yazdı:

Arkadaşlar şimdi tüm konuyu okudum ancak toparlayamadım, 2012 Focus Titanium X aracım var, 2012 12. ay üretilmiş. Ben buna hangi kodlu ürünü almam gerekiyor. Teşekkürler.

Dizel mi araba, konunun üzerinde yer alan önerilmiş mesaja bakabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Dizel mi araba, konunun üzerinde yer alan önerilmiş mesaja bakabilirsiniz. 

Evet dizel aracım, otomatik klimalı

O konuda görünen 

16/08/2011 - 04/10/2012 arası üretimli araçlar: 8V6N 18D612-BA

ancak konu içinde bir yerde BA kodunun manuel klimalar için olduğunu okumuştum.

Ali Erhan Güven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ali Erhan Güven yazdı:

yolcu bölümünde bulunan kapağı söküp ptcye ait tesisat var mı kontrol edeceksiniz tesisat varsa şayet sokete göre ptc alıcaksınız ....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Ali Erhan Güven yazdı:

O konuda görünen 

16/08/2011 - 04/10/2012 arası üretimli araçlar: 8V6N 18D612-BA

ancak konu içinde bir yerde BA kodunun manuel klimalar için olduğunu okumuştum.

Sizin aracınız Aralık ama bunu seçmişsiniz :) Karar sizin ben Ford'un verdiğini yazdım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

08.01.2018 - 23:31 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

8VN6 18D612-AE / 23.08.2010-01.09.2011

BV6N 18D612-AA / 01.09.2011-01.10.2012

Sizin aracınıza uygun parçalar bunlar, buna ek bir de tesisat yoksa o çekilmesi gerek. Bildiğim kadarıyla buraya gelen benzililerin tesisatı yok.

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. Biraz geç oldu kusura bakmayın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
4 saat önce, Mustafa Alkan yazdı:

2013 focus dizel hb manüel aracım var. bende ptc heater almak istiyorum kimle iletişime geçmem gerekiyor.

Burada satan biri varsa onunla

https://www.focusclubtr.com/forum/83-satılıklar/

veya parçacılar, yetkili servis, google vs vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

lütfen yardım edin.. 2013 focus tdci titanium paket aracıma uygun iki adet ptc heater buldum fakat bir türlü aktif edemiyorum ısınmıyor. bütün bağlantılar yapıldı  sağ ön teker davlunbaz içindeki şase kablosu tamam. focccus programı ile 39. secenek olan ptc heater aktif ettim.  ama nedense ısınmıyor. kabloları ölctüm kalın güç kabloları 14.4 volt  diğer ince olanlar ise 14.4 volt var. ama bir türlü ısınmıyor. ustalardan yardım istiyorum. lütfen.

post-5250-1386799544.jpg.92de910ee987ad0710998d49b730fd5d.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lütfen yardım edin bir türlü çalışmıyor ne yaptıysam olmuyor. bunun sıkıntısı nedir. focccus prpgramındamı bir sıkıntı var anlamadım. ama aktif gözüküyor.   ısınmıyor...

--10 dakika sonra eklendi--

ptc heater çalıştı. focccus programı ile 39. secek olan ptc heater seneğini without ptc heter dan with ptc heater yaparak  aktif ettikten sonra yine arac kontak acıkken focccus programında yukarıda abs seceneğini secerek initialize ecu yapmak gerekiyor. ve program ile işimiz bitiyor. ve ptc heateri test edebiliriz. herkesin desteğine teşekkür ederim. bende faydalı olabildiysem ne mutlu bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Herkese kolay gelsin benim ufacık bir sorunum var ve bir türlü çözemedim lütfen yardımcı olurmusunuz.   ptc heaterı aktif ettikten sonra GEM MODÜLÜ B10EA  kodlu arızayı veriyor. acıklama kısmında

pozitif sıcaklık katsayısı ısıtıcı.

şaseye kısadevre ya da acık devre.

akım

yazıyor bir türlü bu arıza kodunu silemedim. fakat ptc heateri pasif ettikten sonra siliniyor.

ptc heater da kafasına göre calışıyor.1185008074_20181211_0212141.thumb.jpg.660a7ed6a48df2aea95cd0bb7a6893a7.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.