Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Doğan Kurban

Önerilen Mesajlar

Bu gün şase kablosunu bağlayayım diye ön lastiği söktüm. Şase kablosunu yerine monte edilmiş olarak gördüm. Sanırım araç uretilirken montajını yapmışlar.

20171216_144605.jpg

Necdet fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gün şase kablosunu bağlayayım diye ön lastiği söktüm. Şase kablosunu yerine monte edilmiş olarak gördüm. Sanırım araç uretilirken montajını yapmışlar.
20171216_144605.thumb.jpg.d0c538392520c8d4b35ad77cafc305f4.jpg

Sizin şase kablosu diger camurluk icerisinde ozaman. O kablo kesinlikle montajli olmuyor. Diger camurluktaki davlumbazi acip bakmanizi oneririm.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yahya Akman yazdı:

Sizin şase kablosu diger camurluk icerisinde ozaman. O kablo kesinlikle montajli olmuyor. Diger camurluktaki davlumbazi acip bakmanizi oneririm.

Şimdi sağ tarafı da mı sökeceğim? Hazır montajlı diye sevinmiştim. O zaman bu neyin şase kablosu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi sağ tarafı da mı sökeceğim? Hazır montajlı diye sevinmiştim. O zaman bu neyin şase kablosu?

Benim aracimdada sag tarafta cikmisti. Eger daha once ptc isi icin aracta calisma yapilmadiysa ve sol camurluktaki bagli ise sizin sag camurlukta bosta duruyor sase kablonuz.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Yahya Akman yazdı:

Benim aracimdada sag tarafta cikmisti. Eger daha once ptc isi icin aracta calisma yapilmadiysa ve sol camurluktaki bagli ise sizin sag camurlukta bosta duruyor sase kablonuz.

Yahya Bey peki sizin araba da şase kablosu solda bağlımıydı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahya Bey peki sizin araba da şase kablosu solda bağlımıydı?

Sol camurluk icerisinde sase bagliydi benim aracimda. Sag camurluk icerisinde bosta duruyordu hatti takip ettigimde ptc nin sasesi oldugunu anlamistim. Buyuk ihtimal sizdede durum boyle.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Yahya Akman yazdı:

Sol camurluk icerisinde sase bagliydi benim aracimda. Sag camurluk icerisinde bosta duruyordu hatti takip ettigimde ptc nin sasesi oldugunu anlamistim. Buyuk ihtimal sizdede durum boyle.

Dediğiniz gibi benim araçta da şase kablosu sağ çamurluk içinde boştaydı. Dün montajını yaptim. Teşekkürler Yahya Bey. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 aylık Ford kullanıcısı olarak aranıza yeni katıldım. Benim  aracım 2011 c max 1.6 scti titanium. Konuyu sonuna kadar okumama rağmen benim araca bağlanabilirmi anlamadım. Aracın kullanma kılavuzunda programlanma gibi fonksiyonlar gözüküyor ek ısıtıcıyla alakalı eğer bağlanısa bu özellikler aktif olurmu. Verdiğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ederim

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, İzzet Taşçı yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 aylık Ford kullanıcısı olarak aranıza yeni katıldım. Benim  aracım 2011 c max 1.6 scti titanium. Konuyu sonuna kadar okumama rağmen benim araca bağlanabilirmi anlamadım. Aracın kullanma kılavuzunda programlanma gibi fonksiyonlar gözüküyor ek ısıtıcıyla alakalı eğer bağlanısa bu özellikler aktif olurmu. Verdiğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ederim

8VN6 18D612-AE / 23.08.2010-01.09.2011

BV6N 18D612-AA / 01.09.2011-01.10.2012

Sizin aracınıza uygun parçalar bunlar, buna ek bir de tesisat yoksa o çekilmesi gerek. Bildiğim kadarıyla buraya gelen benzililerin tesisatı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

8VN6 18D612-AE / 23.08.2010-01.09.2011

BV6N 18D612-AA / 01.09.2011-01.10.2012

Sizin aracınıza uygun parçalar bunlar, buna ek bir de tesisat yoksa o çekilmesi gerek. Bildiğim kadarıyla buraya gelen benzililerin tesisatı yok.

Benzinliye uygun parça kodu mu veriyor ford? Benzinlilerin alternatörünün yeterli olmadığını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Benzinliye uygun parça kodu mu veriyor ford? Benzinlilerin alternatörünün yeterli olmadığını düşünüyorum.

Vermiş, dediğin gibi bu donanımla birlikte başka neler değişiyordur fabrikasyon? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.