Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Doğan Kurban

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar yeni kasa 2015 otomatik vites için PTC heaterımızı sonunda devreye aldık. çarşamba sabahı ankara için hava sıcaklığı -6 görünüyor esaslı testi o zaman yaparım artık. @Yahya Akman @Gürkan Çakıroğlu yardımları için teşekkür ederim.

Kendi zamanından işinden bana zaman ayırıp, tesisatın varlığı kontrol eden, montajı serviste yaptırdıktan sonra eksik soket için yine üşenmeden zaman ayırıp eksik soketi de elleriyle takan @Serkan Karakoca arkadaşım ellerin dert görmesin sonsuz teşekkür ederim emeğin çok. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Aşkın K. yazdı:

Arkadaşlar yeni kasa 2015 otomatik vites için PTC heaterımızı sonunda devreye aldık. çarşamba sabahı ankara için hava sıcaklığı -6 görünüyor esaslı testi o zaman yaparım artık. @Yahya Akman @Gürkan Çakıroğlu yardımları için teşekkür ederim.

Kendi zamanından işinden bana zaman ayırıp, tesisatın varlığı kontrol eden, montajı serviste yaptırdıktan sonra eksik soket için yine üşenmeden zaman ayırıp eksik soketi de elleriyle takan @Serkan Karakoca arkadaşım ellerin dert görmesin sonsuz teşekkür ederim emeğin çok. 

güle güle kullanın hayırlı olsun . Yavrucağa iyi ısınmalar :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar yeni kasa 2015 otomatik vites için PTC heaterımızı sonunda devreye aldık. çarşamba sabahı ankara için hava sıcaklığı -6 görünüyor esaslı testi o zaman yaparım artık. [mention=10402]Yahya Akman[/mention] [mention=6927]Gürkan Çakıroğlu[/mention] yardımları için teşekkür ederim.

Kendi zamanından işinden bana zaman ayırıp, tesisatın varlığı kontrol eden, montajı serviste yaptırdıktan sonra eksik soket için yine üşenmeden zaman ayırıp eksik soketi de elleriyle takan [mention=7010]Serkan Karakoca[/mention] arkadaşım ellerin dert görmesin sonsuz teşekkür ederim emeğin çok. 

Gule gule kullanin [emoji5]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Aşkın K. yazdı:

Hayırlı olsun, güle güle kullan.

Ben bişey yapmadım ki ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Aşkın K. yazdı:

Güle güle kullanın. Detaylı bilgi alabilir miyiz. Ptc yi nerden aldınız, parça kodu ne, eksik soket hangisi v.b

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Aşkın K. yazdı:

montajı serviste yaptırdıktan sonra eksik soket için yine üşenmeden zaman ayırıp eksik soketi de elleriyle takan @Serkan Karakoca arkadaşım ellerin dert görmesin sonsuz teşekkür ederim emeğin çok. 

Güle güle kullanın, eksik soketten kastınız kalın kabloların olduğu soket değil de diğer ince kabloların olduğu ufak soket mi?

Bende 2013 trend var, ptc yuvası mca ile aynı, kalın soket de aynı şekilde mca soketi ancak ufak soket yok benim aracımda. Acaba ondan mı bahsediyorsunuz?

Sarp D. Uygur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Sarp D. Uygur yazdı:

Güle güle kullanın, eksik soketten kastınız kalın kabloların olduğu soket değil de diğer ince kabloların olduğu ufak soket mi?

Bende 2013 trend var, ptc yuvası mca ile aynı, kalın soket de aynı şekilde mca soketi ancak ufak soket yok benim aracımda. Acaba ondan mı bahsediyorsunuz?

aynen beyinden gelen ptc nin açılıp kapanmasını sağlayan  yüzde kaç çalışması gerektiği komutlarını ileten kablo :)

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu pinlerden iki adet Laz'ım :)
Aşkın beyin aracında küçük soket var fakat muhtemelen bu soketten sonra ara bir tesisat kablosu daha var onu koymamışlar benim aracındada yoktu güzelce yaptım tesisatını :)
IMG_4585.JPGIMG_4587.JPGIMG_4586.JPG

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sabah PTC heaterı denedim. İş yeri servisine geçikmemek için bizaz acele oldu ve kayıt sırasında havalandırmanın uğultusu mikrofona fazla gelmiş kusura bakmayın. 

Dün akşam Ankara'ya kar yağdı ve gece sabaha doğru olduğum yerde sıcaklık -6 dereceleri gördü ve rüzgarda vardı. Aracı akşam 21:30  gibi açık otoparka çektim ve testi sabah 6:45 de yaptım yani 9 saat 15 dakika araç soğudu hatta dondu :)

Test sonucunda yaklaşık 4 dk gibi sonra göreceğiniz üzere ortam sıcaklığı da havalandırmadan gelen sıcaklık da artış gösterdi. Daha çabuk etki göstermesi için havalandırmayı iç devire çevirdim. Araç hem dizel hem de otomatik olduğundan ve neredeyse 1500 devri görmeden sürekli vites arttırdığından şehir içi düşük devirde bundan daha iyi havalarda 15 dk gibi sürede ısınırken şuanki durum benim için oldukça iyi görünüyor.

herkesin daha iyi karar verebilmesi için test videosunu ekledim.

ilk video boyut küçülttüğüm için görüntü çok bozuk çıkmış yeni upload ettiğim videodan daha rahat izlenebilir

Aşkın K. tarafından düzenlendi
yeni video yüklendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, D. Ahmet Dönmez yazdı:

Arkadaşlar 1.6 dizel manuel focus 3 için uyumlu ptc nin kodunu bulabilen var mı acaba? 2 haftadır arabada ptc nin bulunduğu bölge açık. Kodunu bulursam alacağım ptc yi ama... Olmadı kapatacağım oradaki kapağı da. 

Sayfa 27'de mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.