Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Doğan Kurban

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar ben de Ptc Heater taktırmak istiyorum, 2015 makyajlı kasa 1.5 dizel otomatik titanyum. Sanırım uygun olan model resimdeki. Elinde olan yada nereden kaç liraya en hızlı şekilde alabileceğimi bilen varsa yardımcı olabilir misiniz?  [mention=13319]Mehmet Ulupınar[/mention][mention=18022]Necip Yiğit Saraç[/mention]
[mention=6927]Gürkan Çakıroğlu[/mention]

Zafer hocam bulabildiniz mi bu soruların cevabını?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar uyumlu olan ptc aldım şu anda aracın başındayım yerine taktım şaseyi bağladım , elm ile gerekli ayarlamayı yaptım ama çalışmadı neden çalışmadığına dair fikri olan var mı?Not:dış sıcaklık 15 derece.

İlk sayfalardan hatırladığım kadarıyla dış hava sıcaklığı 10 derece altında olmalıydı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Emre Dikmen yazdı:

Zafer hocam bulabildiniz mi bu soruların cevabını?

Emre bizim arabalar için uygun ptc var 500tl civarı bişi sıfır.

Ondan önce yapman gereken ön yolcu tarafının sol diz kısmına gelen bölgeyi söküp tesisatı olup olmadığını kontrol etmen gerekli.

Bunun için koldayamaya kadar sökülmesi gerek sanırım. Ben uygun bi zaman bulup bakamadım henüz.

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emre bizim arabalar için uygun ptc var 500tl civarı bişi sıfır.
Ondan önce yapman gereken ön yoldu tarafının sol diz kısmına gelen bölgeyi söküp tesisatı olup olmadığını kontrol etmen gerekli.
Ben uygun bi zaman bulup bakamadım. 

Neeee 500 müüü [emoji44] oldu o zaman hayırlı işleeeer [emoji28][emoji28]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracım 2011 style plus ptc montajını tamamladım farklı sıcaklıklarda -1,2,15 derecelerde denedim çalıştıramadım.Rus sitelerini altüst ettim ekstra aç kapa anahtarı takıp çalıştıranlar var.Geçmiş sayfalarda çalıştıran var diye yazmışsınız ama ben göremedim.Manuel klima ile çalıştıran arkadaşı arıyorum.Takipteyim!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracım 2011 style plus ptc montajını tamamladım farklı sıcaklıklarda -1,2,15 derecelerde denedim çalıştıramadım.Rus sitelerini altüst ettim ekstra aç kapa anahtarı takıp çalıştıranlar var.Geçmiş sayfalarda çalıştıran var diye yazmışsınız ama ben göremedim.Manuel klima ile çalıştıran arkadaşı arıyorum.Takipteyim!

Analog klima ile bende calistiramamistim. O yuzdende söktüm ptc yi. Fan kademesini son hiza getirip dis sicakligin 10 derecenin altinda motor sicakliginin 70 derecenin altinda oldugunda tekrar bi denermisiniz. Tabi sicaklik son ayarda olmali kaloriferde. Ha bunlari zaten biliyorsunuzdur [emoji5]
Benim merak ettigin acaba fan hizi son kademede oluncami devreye girecek.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yahya Akman yazdı:

Analog klima ile bende calistiramamistim. O yuzdende söktüm ptc yi. Fan kademesini son hiza getirip dis sicakligin 10 derecenin altinda motor sicakliginin 70 derecenin altinda oldugunda tekrar bi denermisiniz. Tabi sicaklik son ayarda olmali kaloriferde. Ha bunlari zaten biliyorsunuzdur emoji5.png
Benim merak ettigin acaba fan hizi son kademede oluncami devreye girecek.

abi herşeyi denedim abartmıyorum 30 tl mazot yakmışımdır :)) ama şöyle bişey dikkatimi çekti yardımcu ısıtcı ile ilgili motorda bulunan sigorta yeri boş acaba bundan dolayımı çalışmadı bilemedim.Ama ruslar yapamamışsa bizimkisi boş uğraş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi herşeyi denedim abartmıyorum 30 tl mazot yakmışımdır :)) ama şöyle bişey dikkatimi çekti yardımcu ısıtcı ile ilgili motorda bulunan sigorta yeri boş acaba bundan dolayımı çalışmadı bilemedim.Ama ruslar yapamamışsa bizimkisi boş uğraş.

Şaseyi bagladinizmi camurluk icindeki?
Ptcnin sigortasi direk akunun önundeki ana sigorta kutusunun icinde ve bagli durumda. 80amperlik sigortaya bagli.
Analog klima icin baska bir numarasi var bence ama pekte arastirmadim isin asli. Belkide dediginiz gibi icerdeki aigorta kutusuna sigorta takmakla alakali olabilir ama bana pek mantikli gelmiyor. Alete elktirigi veriyorsunuz geriye sadece beyinden aktif pasif sinyallerinin gelmesi kaliyor.
Arastirmak lazim aslinda.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Yahya Akman yazdı:

Şaseyi bagladinizmi camurluk icindeki?
Ptcnin sigortasi direk akunun önundeki ana sigorta kutusunun icinde ve bagli durumda. 80amperlik sigortaya bagli.
Analog klima icin baska bir numarasi var bence ama pekte arastirmadim isin asli. Belkide dediginiz gibi icerdeki aigorta kutusuna sigorta takmakla alakali olabilir ama bana pek mantikli gelmiyor. Alete elktirigi veriyorsunuz geriye sadece beyinden aktif pasif sinyallerinin gelmesi kaliyor.
Arastirmak lazim aslinda.

taktım abi ,bahsettiğim sigorta şu ;

IMG_20171113_151211.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

taktım abi ,bahsettiğim sigorta şu ;

IMG_20171113_151211.thumb.jpg.e9a8d919e8be9ed94d833bd56ebb2c0c.jpg

Bu sigortanin ptc ye gelen elektrikle alakasi yok ona eminim. Beyinden gidecek olan acma kapama sinyaline etki edermi o konudada bir fikrim yok. Genelde dijital klimali araclarda direk calisiyor bu meret. Elm ile aktif ediliyor sadece. Bahsettiginiz sigortayi dijital klimali ptc calisan bir aracin sigorta kutusu ile kiyaslamak sanirim bir fikir verecektir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.