Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Okul İçin Kısa Bir Anket

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

Merhaba, okuldaki teknik rapor yazmayı öğrendiğimiz bir ders için veri toplamamız gerekiyor. Benim konum da kaza önleme sistemleri ile ilgili olduğu için anketi yaptığım kişilerin arabalarla ilgili olmaları gerekmekte. 
6 soruluk kısa bir anket ve öncesinde konu ile ilgili bir kaç video var. Vaktiniz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Konu hakkındaki sorularınızı da elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Konu ile ilgili videolar:

Ford Focus Domine Challenge:
-Yeni Ford Focus'ta bulunun aktif şehiriçi güvenlik sisteminin tanıtımı. Sistem 30 km/s hızı altında aktif, 15 km/s altında aracı tamamen durdurmakta, 15-30 km/s arasında aracı yavaşlatmakta.
http://youtu.be/EM0d27q7VE0

Volvo Trucks - Emergency braking at its best!:
Volvo'nun FH serisi yeni kamyonlarında kullandığı çarpışma uyarısı ve acil durum fren desteği sistemi. 70 km/s hızlara kadar çalışmakta. Aynı şekilde aradaki hız farkına bağlı olarak kazayı tamamen engelleme veya şiddetini azaltmaya yönelik bir sistem.

The Mobileye Features:
Mobileye kaza önleme sistemlerini sunan markalar ile de çalışan bir şirket. Aracınıza sonradan takılabilen, bazıları sadece sesli ve görüntülü uyarı yapan, bazıları ise fren yapma yeteneğine sahip cihazlar sunuyorlar. Fabrika çıkışlı bu sistemlere sahip olan araç sayısı çok az olduğu için başarılı bir alternatif ancak Türkiye'de şu an sunulmamakta malesef.

Anket linki:
https://docs.google.com/forms/d/1sOhX2Ii3-kchIRVklGq_1w2PA9TdA7vCJcQfmfZ6KrU/edit
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de cevaplarken illa evet veya hayır demek zorunda kalıyoruz ? 5. bir şık lazım bence ankete.

4-Sizce kaza önleme sistemleri parasını hak ediyor mu? *

•  Kesinlikle evet
  •  Evet 
  •  Hayır 
  •  Kesinlikle hayır

Mesela bu soruya evet demek istemiyorum hayır da demek istemiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de cevaplarken illa evet veya hayır demek zorunda kalıyoruz ? 5. bir şık lazım bence ankete.

Mesela bu soruya evet demek istemiyorum hayır da demek istemiyorum :)

Nasıl bir seçenek olmalıydı sizce?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kararsızım

Bu çok mantıklı olmuş da videoları izledikten sonra olumlu veya olumsuz bir kanı edinilip kararsızlık kalmayacağını düşünüyordum ben. Tabiki yanlış bir düşünce, 3 video ile çok şey istemişim. Gelecekte tekrar anket yaparsam hiçbiri ya da kararsızım gibi seçenekler de eklerim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.