Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Arızası Servise Götürün Uyarısı

Serhat Çelikkanat

Soru

Arkadaşlar,

3-4 gün hiç çalıştırılmadan ve  kar altında kaldıktan sonra ilk marşda aracım çalıştı.10 dakika kullandıktan sonra alışveriş için aracı park ettim.Daha sonra  çalıştırmak için marşa bastığımda sesli uyarıyla birlikte  konu başlığındaki uyarıyı aldım ve kontağı kapattım tekrar açtığımda yine ayrı uyarı geldi marşa bastım motor çalışmadı.Kapat bekle tekrar çalıştır 2 kere denedim fakat yine aynı.O sırada ford yol yardımı aradım.Arama sırasında tekrar denedim ve bu sefer uyarı gelmeden araç çalıştı.Yol yardım en yakın servise götürün dedi.Servise gidip durumu anlattım bilgisayarı bağladılar ama herhangi bir arıza kaydı bulunmadığını söylediler.Sizlerden bu sorunu yaşayanlar var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

fomoco

focus beyni çok hasas değerler arasında çalşıyor.

saniyede 6 defa gaz kesiminde dahi arıza lambası yanıyor.

araç sürerken anlamıyoruz.

servise gidip bilgisayara bağlatmanı tavsiye ederim..

bende 4 nolu silindir arızası gözükmüştü.

aracın garantili.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha önce vectra aracım vardı onda da lpgyi ben taktırdım ilk aynı 4 nolu buji hatası çıkıyordu meğerse 4. bujinin kablo bağlantısının olduğu yerdeki klips kırılmış ve çalışamıyordu onu bağlayıp düzeltmiştik yalnız o hatayla beraber aracın performansı berbattı şimdiki aracımda performans olarak hiç fark yok bakalım ne arıza çıkacak. Aracım garantili ama lpg taktırdığım için garantide sıkıntı çıkaracakalrı kesin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cuma günü motor ikaz lambası için aracınıza güncelleme geldi deyip servise çağırdılar. Ne tür bir sıkıntı varsa gidemedim henüz.

Bir hafta önce beni de çağırdılar. Zaten çağırdıklarından 4 gün sonra arıza uyarısı aldım. Servis (otokoç istinye) dediğine göre araçların çalışma sıcaklarını güncelleyen yeni bir yazılım yüklemesi yapmak gerekmiş. Sadece belirli şasi numara aralıkları çağırılmış. Hatta problem ve çözümü yazan ve otosandan gelen maili de gösterdi. Yazılım güncellemesi sonrası arıza ışığı ve uyarısı kapandı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir hafta önce beni de çağırdılar. Zaten çağırdıklarından 4 gün sonra arıza uyarısı aldım. Servis (otokoç istinye) dediğine göre araçların çalışma sıcaklarını güncelleyen yeni bir yazılım yüklemesi yapmak gerekmiş. Sadece belirli şasi numara aralıkları çağırılmış. Hatta problem ve çözümü yazan ve otosandan gelen maili de gösterdi. Yazılım güncellemesi sonrası arıza ışığı ve uyarısı kapandı.

Bende bu hafta sonu gidip güncellemeyi yaptıracağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar bende bu sorunla bir kaç kez karşılaştım. motor arızalı servise götürün diye ikaz verdi,aracı stop edip tekrar çalıştırınca çalıştı. Dikkat ettiğim bir nokta var; son iki seferdir bu uyarıyı almadan önce aracımın benzinini ve tüpünü fulledim. Petrolden çıkıp biraz ilerlediğimde motor arızası ikazı verdi. Her fullediğimde yapmadı ama son iki seferde bu ikazı aldım. ve sonradan bir sorun çıkmadı.Acaba kronik bir problem olabilir mi? yada lpg ile ilgili bir durum mu var? Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar ayni sorun bugün bende de oldu kar yağdı ilk çalıştırdım 5.6 saniye sonra motor arızası dedi istop edip yeniden çalıştırdım ekrandan gitti sistemden kontrol ettim hersey tüm sistem normal diyor acaba ne yapmalıyım daha önce arkadaşlar ne yaptı 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.