Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

95 Vectra \\ 98 Mondeo > 2.0Cc

Emre V.

Önerilen Mesajlar

6 ay önce focus'a 2. araç olarak  skoda favorit 1.3 Glx aracımı aldıktan 2 ay sonra 1.6 16v 110 Bg Opel Corsa GSİ aracımla tanıştım.. Yaklaşık 4-5 ay kullandıkdan sonra biraz kar ile sattım..

Şuanda 9-12 lira civarında bir araç bakıyorum almışken hem sürüş anlamında hemde konfor anlamında bir araca bakıyorum..

Corsa'yı asıl satma sebebim tek kapı olduğu için focusu aldığımda babam corsa'ya binemiyordu , spor araç olduğu için abes kaçtığını düşünüyordu.. Bu yüzden 4 kapı daha çok hem spor hemde 4 kişi rahat binebileceği bir araç arıyorum.. Önemli olan tek nokta satmak istediğim zaman zorlanmayacağım bir araç olması.. yoksa aksi taktirde lantis almayı düşünmüyor değilim :)

Şu anlamda baktığım araç türleri : 

Mazda 323 1.5 Familia

Clio HB 98-02

Corolla ( Her ne kadar istemesemde, babamın göz bebeği bu araçlar  )

Vectra - Mondeo arası gidip gelmekteyim. 2000 motor altını da almayı düşünmüyorum

İlime yakın olması çok önemli , mondeo ve vectra araçları ankarada çok var sizin tercihiniz ne olurdu objektif bakacak olursak ? 

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kar etmek istiyorsan Mazda alma.Kötü bir ikinci el piyasası var.Hele ki eski araçlarında.

Temiz bir Corolla düşürürsen hem memnun kalırsın,satarken de cebine birkaç birşeyler kalır.

Vectra şans işi. Sanırsam 2001 modeldi,sıfır 1.6 cd Vectra almıştık 16 bin liraya.Birçok sıkıntı çıkardı. Senkromeç,abs,ön takım gibi masraflı şeyler. O günden sonra soğudum Opelden. 2005 yılının sonunda 18 bin liraya sattık.

O yaşlarda Mondeo hakkında pek fikrim yok.

Clioda iyidir fakat diğerleri gibi ağır bir araç değil.Biraz sportif. Bana kalırsa Corolla en iyi tercih olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Familia lar güzeldir sorunsuz masrafsız binersin alıcısına denk gelirsin 2 günde satar kar bile edersin ama 6 ay da bekleyebilirsin..

Corollayı 93-94 alırsın hidrolik direksiyonu bile ararsın o yıllarda 4afe motor yoktu 97-98 alabilirsen tamamdır 114 hp 4afe dedikleri mükemmel sorunsuz bişey :) Bir de şu var kedi göz dedikleri model var onların temizini bulursan kaçırma. 99-00 modelden bahsediyorum. Farları az farklı olanlar vvt-i onlara bütçe yetmez gibi.

Clio yu geç zaten :) alabiliyosan 1.6 16v al renoyu. Hangi arabası olursa olsun al. K4m 1.6 16v reno o yıllarda çok güzel işler başarmış :)

Vectrayı ecotec alma. Çok problemli diyorlar sadece duydum ;) Ama kırmızı motor dedikleri dohc 16v yazar üstünde. Kırmızı şerit gibi bişey vardır motorun üstünde. 156 hp. özellikle 93-94 vectra gt alabiliyosan hiç durma temizine bak araştır :) 

Gelelim mondeo ya. 6 ay uğraştım her gün uğraştım. 97-98 lerde 136 hp motor var 99 ve sonrası zetecler 130 hp. Focus motoruyla aynı gibi görünsede mondeo da kullanılan 130 hp motorun çok farkı var mesela subabları iticileri vs.. 136 hp 97-98 lerdeki motor hararetin dostudur bi tuş yaptırmalısın fan için :) Ne zaman sanayiye gitsem conta yakan görürürüm 2 oldu mesela :)

Alınabiliyosa 99 al ghia. En fullu. Sonrasında çeşitli donanımlar var 97 ghia cc varken 2000 de yok mesela. 

Ben problemleriyle çok uğraştım sağını solunu toplayamadım. Araba daha 140 bin km deydi. Babam en sonunda uğraşıp durma sat dedi. Maf sensörü, Gaz kelebeği, o2 sensörü, ön teker rulmanı, teybi, hız sabitleyici vs dolu problem. Lpg den dolayı her ay sensör arızası çıkarıyordu en sonunda sattım kar bile ettim :) 

Seçim senin bence ilk vectra gt 93-94 ardından mazda 323 veya kedigöz corolla :) Kolay gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim , son lpg gelen zamlarla birlikte 1.6 araç üstü motora sahip araç almak istemiyorum şu andan itibaren :)

Bazen diyorumki zaten 2. araç zevk aracıdır benden başka kullanan olmayacak  , farklı bir renkte renault twingo 1.3 alıp tam cam tavan alıp keyfime mi baksam diye düşünmüyor değilim aynı zamanda çokta sempatik bir araç ilgi de çekiyor.. Sattığım corsa boluda tekti , twingo da öyle olacaktır.. 

Hayırlısıyla 1.4 Privlage clio bakmayı düşünüyorum salı veya çarşamba olmaz ise babam corolla için biraz ağırdan ağırdan baskı yapıyor sağlam araba vs.

o yüzden en azından bu kışı focus'a binmeden geçirmek için şahin , doğan serisi araç bile bakmayı düşünüyorum... ( Normalde hayatta düşünmemde arka iter iyi olur gibi , kış bittiğindede satar düzgün bişey bakarım diye düşünüyorum :) )

Renault Twingo 1.3 hakkında düşünceleriniz varmı ? temiz sunroof'lu 9.000TL civarında bulunbiliyor.

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vectra şans işi. Sanırsam 2001 modeldi,sıfır 1.6 cd Vectra almıştık 16 bin liraya.Birçok sıkıntı çıkardı. Senkromeç,abs,ön takım gibi masraflı şeyler. O günden sonra soğudum Opelden. 2005 yılının sonunda 18 bin liraya sattık.

aynısından dayımdada vardı çok seviyordu arabayı ama oda çok çekti absürt arızalarından. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim , son lpg gelen zamlarla birlikte 1.6 araç üstü motora sahip araç almak istemiyorum şu andan itibaren :)

Bazen diyorumki zaten 2. araç zevk aracıdır benden başka kullanan olmayacak  , farklı bir renkte renault twingo 1.3 alıp tam cam tavan alıp keyfime mi baksam diye düşünmüyor değilim aynı zamanda çokta sempatik bir araç ilgi de çekiyor.. Sattığım corsa boluda tekti , twingo da öyle olacaktır.. 

Hayırlısıyla 1.4 Privlage clio bakmayı düşünüyorum salı veya çarşamba olmaz ise babam corolla için biraz ağırdan ağırdan baskı yapıyor sağlam araba vs.

o yüzden en azından bu kışı focus'a binmeden geçirmek için şahin , doğan serisi araç bile bakmayı düşünüyorum... ( Normalde hayatta düşünmemde arka iter iyi olur gibi , kış bittiğindede satar düzgün bişey bakarım diye düşünüyorum :) )

Renault Twingo 1.3 hakkında düşünceleriniz varmı ? temiz sunroof'lu 9.000TL civarında bulunbiliyor.

Twingo kupon araç. Sunroof dediğin o mu bilmiyorum ama tenteli olanları vardı üstü. Onlar çok sıkıntılı yağmurda.

Bence Corolla, Clio gibi araçlara bak. Her daim satarsın, alırken kazanmayı ihmal etme. 300-500 ucuz diye sıkıntı çıkarma ihtimali olana hiç hiç yaklaşma. 300-500 hatta 1000 pahalı olsun, temiz olsun. Zaten 10-15 yıllık araçlar, risk büyük. Birçoğu 200.000 km nin üstünde olur. Şanzıman riskli o kilometrelerden sonra, en basit şanzıman arızası senkromeçtir oda söktür taktır parça masrafı derken 500 lira minimum.

Kilometre düşürme çok yaygınlaştı. Bilgisayardan 3-5 dakikada çoğu aracın kilometresi düşürülebiliyor. 500.000 km de yatak vuran aracın kilometresini 200.000 e çeker, motora kalın yağı ve şu sessizleştirici katkılardan koyar, ses falan anlaşılmaz. Satın almadan öncede soğuk motorda marş basma, yağına bakma imkanın olmadığı için alırsın tadın kaçar.

Çok mu paranoyak konuşuyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.