Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Tepe Çıkış Yardımı Kullanılamıyor Yazısı

Samet Ulusoy

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Bugün servisteydim... balatalar değiştircektim bu uyarıyı söyledim kontrol edin dedim... adamlar bilgisayara bile bağlamamışlar.. gözleriyle kontrol etmişler sanırım.. bilgisayara bağlayınca ek ücreti varmış... elm ile yokuş desteği açılıyor anlattık biraz... internetten ordan burdan bilgiler bulup yapıyorlar sonra sıkıntı çıkıyor işte böyle konuşmaya başladı.. tamam dedim ver arabayı... balıkesir ford servisine uğramam artık...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Onur Sezgin yazdı:

Bugün servisteydim... balatalar değiştircektim bu uyarıyı söyledim kontrol edin dedim... adamlar bilgisayara bile bağlamamışlar.. gözleriyle kontrol etmişler sanırım.. bilgisayara bağlayınca ek ücreti varmış... elm ile yokuş desteği açılıyor anlattık biraz... internetten ordan burdan bilgiler bulup yapıyorlar sonra sıkıntı çıkıyor işte böyle konuşmaya başladı.. tamam dedim ver arabayı... balıkesir ford servisine uğramam artık...

Benim arabada zaten vardı, tatava yapma diyeydin :D Sürekli uyarı yoksa zaten boşver uğraşma.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Benim arabada zaten vardı, tatava yapma diyeydin :D Sürekli uyarı yoksa zaten boşver uğraşma.

1sn uyarı veriyor ilk çalıştırmada..yokuş destek çalışıyor.. sıkıntı yok o zaman..

2 balata değişimi için 63tl verdim bide... :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
28.06.2016 - 16:02 tarihinde, Ergün YILDIZ yazdı:

Değerli Üstadlar,

Konu eski ancak

2-3 Gündür Araçı çalıştırdığım esnada "Tepe çıkış Yd. Kullanılamıyor" yazısı çıkıyor ve 1 sn içinde kayboluyor.

Yazı çıktığı anda devir, yakıt, sıcaklık göstergesi en alta iniyor.

Ancak Hill Holderin çalışmasında bir problem yok.

Elm ile Hill Holder aktive ettim.

Araç bilgisayarından Yokuş Kalkış desteğini pasif hale getirip çalıştırdığımda ikaz vermiyor.

Bu sorunu yaşıyıp çözüm bulan varmıdır.

Aynı Soruyu bende sormuştum.

Hill Hilder calışıyordu ancak her kontak açınca aynı uyarı çıkıyordu.

sebebinin akü olduğunu anladım 2 gün sonra akü bitti

mecburen akü yeniledik.

sebebi akü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1. Sayfada bir arkadaş "AKÜ" diye belirtmiş zaten..

Kış geldiği için AKÜ performansları epey düştü. 2014 Akülerinin de değişme zamanı yaklaştığını varsayarsak bu kış epey Tepe Çıkış Yardımı kullanılamıyor diye google'da arama olacaktır :)

Aküdür akü. Bir de gidip serviste boş yere adamları uğraştırmayın. Kaç yıl oldu halen tam tecrübe edemediler bu servistekiler bu aracı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

son 90 günde min 160 arama ile bize geliş var. :D 

Tepe Çıkış Yardımı  ne işe yarıyor? Tepe Çıkış Yardımı kullanılamıyor arızası problem oluşturur mu? 

Bu sorulara cevap vermeden önce belirtmeliyiz ki, aracınızda çıkan bu uyarı aracınız için bir AKÜ probleminin belirtisi olabilir. 
Bu gibi bir durumda ilk olarak aracımızın gauge menüsüne girip akü voltaj değerlerine bakabilirsiniz.

* Gauge menü ile ilgili forumda arama yaparak Gauge menüye nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Tepe Çıkış Yardımı kullanılamıyor uyarısı kış dönemi ve genellikle sabahları ya da aracın bir süre kullanılmamasından sonra ilk çalıştırma anında çıkıyorsa probleminiz büyük ihtimal AKÜ ömrü ile alakalıdır.

*Aracınıza uygun akü bilgileri için forumda arama yapabilirsiniz.

Tepe çıkış yardımı kullanılamıyor arızası başka bir problemin belirtisi olabilmekle birlikte servise danışmanızda fayda olabilir.

-

:D:D:D Sırf bunu düşündüğüm için direk Akü diyerek mevzuya girmiştim. Şu yukarıdaki makalemsi (arama uyumlu) yazıma bu kış boyunca binlerce hit gelecektir. Umarım forumda arama yapmak için üyelik gerektiriyordur, üye başı rep isterim :D 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Furkan Çiçek yazdı:

:D:D:D Sırf bunu düşündüğüm için direk Akü diyerek mevzuya girmiştim. Şu yukarıdaki makalemsi (arama uyumlu) yazıma bu kış boyunca binlerce hit gelecektir. Umarım forumda arama yapmak için üyelik gerektiriyordur, üye başı rep isterim :D 

Cıks, herkese açık :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba. Son günlerde aracı çalıştırırken hata veriyordu. Bu hata o kadar kısa ki okumak mümkün değildi. 1 saniye bile gözükmüyor. Çalıştırmadan önce video çekimi yaparak marşa bastım ve "tepe çıkış ud. kullanılmıyor" diye bir hata gördüm. Acaba bu nedir? 

Konu daha önce paylaşılmış. Yeni gördüm. ? 

Yıldırım Polat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Yıldırım Polat yazdı:

Araç bilgisayarından baktım da akü 12.1 yazıyor. Alt ve üst sınırı var mı acaba? 

Araç çalışırken ölçmek yanıltır, marş anına bakmak gerek. Ölçtürmek gere yani.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.