Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'te Eksik Görülen Donanımlar Sizce Hangileri ?

Bora A.

224 üye oy kullandı

1. 1. Focus 3'te olmasını istediğiniz Eksik Donanımlar

• Powershift Şanzıman+TDCI
      92
    • Start-Stop+TDCI
      78
    • Adaptif Hız Kontrol Sistemi
      47
    • Alarm
      82
    • Sedan Bagaj Kapağı Spoylerı
      43
    • Sedan Arka Led Farlar
      87
    • Diğer(Lütfen Yazın)
      16

Önerilen Mesajlar

Bunu yazmaktan vaz geçmeyeceğim:

Turboyu aşırı zorlamadı iseniz (yani yüksek devirde uzun süre kullanmak ve iyice kızıştırmak gibi) 30 saniye beklemeye gerek yok.

Start - Stoplu dizeller küt diye stop ediyor kırmızı ışıkta...

İşten eve gelecek kadar bir kullanım süresinde ayağınız gazda iken ya da motor rölantiye düşmeden stop etmeyin yeter.

Zaten zorlamadan kullandığınız şartlarda turbo hasarlanacak kadar ve hatta rölantidekinden belirgin daha fazla ısınmyor ki.

Kendinize bu kadar eziyet etmeyin ve de boşa vakit kaybetmeyin.

Otoyolda ani duruş yapılmadıkça (veya benzeri) böyle bir senaryo gerçekleşmez zaten. Sonuçta gideceğimiz yere varınca, ara yola girip hızını düşürüyorsun, otoparka giriyorsun, manevra yapıyorsun vs. Her ihtimalde araç rolanti devrine düşüyor.

Haklısın abilerimde işte zamanında aman dokunma çışş olursun demişler bana,şimdide bunun eziyetini çekiyorum,ve Engin abi senin dediğin gibi araç zaten rolantide olmuş oluyor ve bunun farkında olmama rağmen beklemeden kendimi alamıyorum,nasihatlarınız kullağıma küpe artık bu kadar düşmiyecem üstüne.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Demekki ikinci el araba alırken senin ilanlarını pas geçeceğiz. :P

PS: Baban eski otobüscü falanmı? :P

Evet abi, eskiden öyle yapardı otobüsçüler, 0302 olsun man olsun, hatırlıyorum, mola yerine geldiğimizde herkes inerdi muavin anırtırdı otobüsü, niye yaparlardı acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet bugün bende yorum yazabileceğim. arkadaşlar bende focus kulübüne yeni katılıyorum. herkese selamlar.

f3 de ne eksik: bence tüm modellerde 6 hava yastığı standart olmalı. çocuklar arka koltuğa binince vicdan azabına kapılıyorum.

ses sistemi pek iyi değil. teyp daha iyi olabilirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

benden de katkı olsun;ön ve arka tamponlarda park sensörü standart olsun

ön ve arka farlarda led ışıklar standart olsun,direksiyon simidi deri standart olsun.

kol dayama standart olsun yan camlarda güneşlik tül için yer konsun vesaire vesaire

ama gerçekten bu satış mantığını anlayamıyorum park sensörü yada led ışıklar ne kadar

maliyet getirebilirki..çoktan seçmeli müşteri talep istekleri bu ve benzeri eklentiler için

sorgulama sistemi konulsun yada standart sunulsun derim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şunu belirtmeden geçemeyeceğim....Hani eksik gördüklerimiz konusu açılmış ve yazıyoruz.... Son iki haftadır yoğun olarak kullandığım f3 için ekonomik ,rahat , soğutma sisteminin yeterli ve sürüş de bir o kadar keyifli.....bunları yazmasaydım sanki haksızlık olacaktı......Memnun olduğumu burada belirtmemim umarım sakıncası yoktur.... ^_^

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nerdeyse hepsinin olması gerekir bence ve dediğiniz gibi ilk olarak kesinlikle Titanium pakette Sony müzik sisteminin standart olması diğerleride olursa tadından yenmez :)

Var zaten - Smart Paket ile sunulacak sony...(Bu ay)

ayırca listedeki 6 donanımda bu ay eklendi...Eksik önemli bişey kalmadı bana göre

Detaylı Bilgi F3 kategorisinde mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şunu belirtmeden geçemeyeceğim....Hani eksik gördüklerimiz konusu açılmış ve yazıyoruz.... Son iki haftadır yoğun olarak kullandığım f3 için ekonomik ,rahat , soğutma sisteminin yeterli ve sürüş de bir o kadar keyifli.....bunları yazmasaydım sanki haksızlık olacaktı......Memnun olduğumu burada belirtmemim umarım sakıncası yoktur.... ^_^

Bende bunlara katılmakla beraber şu soğutma sistemine hayran kaldım bu sıcaklarda bile bazen 2. seviyede üşüyorum araba içinde 1. seviyede kullanıyorum 34 38 derecelerde aracı.Önceki focus 2 de 3. üncü sevide soğutuyordu hatta bazen 4. seviyeyi dahi açtığım oluyordu ki focus 3 te daha 4. seviyede çalıştırma ihtiyacı hissetmedim.

Birde bu sıcaklarda aracıma binip çalıştırıp klimayı açtığım anda 1 dakika içinde soğutmaya başlıyor araç teşekkürler fordun soğutma mühendislerine :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.