Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sabahları Akü Işığı Yanıyor

kazım korkmaz

Önerilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar sabahları akü ışığım yanıyor kontağa bastığım da hemen alıyor bir kaç saniye sonra akü ışığı yanıyor 2 km falan gittiğim de stop ve tekrar çalıştırıyorum sönüyor sorun nerededir. servisi aradım akü şarj etmiyor diyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şarj lambası sadece şarj olmadığı durumlarda yanmaz. Mesela akü özelliğini yitirip şarj almıyorsa, akü izleme modülü arızalıysa, çok dalgalanma var ise şarjda lambayı yakar. Bende de yakıyordu fuzuli yere garantiden iki kez şarj dinamosu değişti, arada yine yakıyor. Sorun aküde. Fakat servis aküyü değiştirmiyor, yolda kalmamı bekliyor. Zaten bu araçlarda akıllı şarj sistemleri oluyor. Her daim tam şarj yok, sadece motor kompresyona bindirildiğinde yani tekerlekler motoru döndürdüğünde kısaca gazdan ayağınızı çektiğinizde şarj tM şarj yapıyor 14.2 volta çıkıyor. Diğer durumlarda 12 voltun altına düşürmüyor fakat tam şarj yapmıyor vs vs ...

Servisin verdiği cevap biraz baştan sağma. Tahminimce akü kontrol modülünde sorun vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şarj lambası sadece şarj olmadığı durumlarda yanmaz. Mesela akü özelliğini yitirip şarj almıyorsa, akü izleme modülü arızalıysa, çok dalgalanma var ise şarjda lambayı yakar. Bende de yakıyordu fuzuli yere garantiden iki kez şarj dinamosu değişti, arada yine yakıyor. Sorun aküde. Fakat servis aküyü değiştirmiyor, yolda kalmamı bekliyor. Zaten bu araçlarda akıllı şarj sistemleri oluyor. Her daim tam şarj yok, sadece motor kompresyona bindirildiğinde yani tekerlekler motoru döndürdüğünde kısaca gazdan ayağınızı çektiğinizde şarj tM şarj yapıyor 14.2 volta çıkıyor. Diğer durumlarda 12 voltun altına düşürmüyor fakat tam şarj yapmıyor vs vs ...

Servisin verdiği cevap biraz baştan sağma. Tahminimce akü kontrol modülünde sorun vardır.

Telefonda bakmadan ne desin adamlar ?

Akü lambası yanıyorsa bunun ilk sebebi bu zaten, adamlar gayet doğru demiş ve servis'e gelmelisiniz demiş.Orada kontrol edilir.

Profosyoneli bu yani bence sorun yok.Biraz empati

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Telefonda bakmadan ne desin adamlar ?

Akü lambası yanıyorsa bunun ilk sebebi bu zaten, adamlar gayet doğru demiş ve servis'e gelmelisiniz demiş.Orada kontrol edilir.

Profosyoneli bu yani bence sorun yok.Biraz empati

Empatiyi

şuan sorun yok elektrikçi ark getirdim baktı sorun yok dedi şuan ışık yandığı zamn gel dedi

mesajı sonrasında kur :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onu da okudum zaten. Doğru demiş :yeah: Sorun yok hala.

Mesela şarjın olup olmadığını anlamak için gauge menüsüne sokabilir ve ordaki akü gerilimini sorabilirdi..

Çünkü şarj yoksa araç yolda giderken stop ediyor akü zayıfladığı yerde. Küt diye kalıyorsun. Ki arkadaşın aracı benzinli ve otomatik. Şarj yoksa aküdeki gerilimi, ateşleme sistemi ve otomatik transmisyon nedeniyle hızlıca bitirebilir hatta bitirir :) Yolda kalabilir. Takviye, yeni akü vs.. fayda etmez sürekli şarj gerekli çünkü. Bu yüzden baştan sağmışlar dedim.

Fakat gauge menüsündeki gerilim 12 voltun altına düşmüyor veya farlar, cam rezistansları gibi donanımları açınca anlık düşüp sonra tekrardan yükselişe geçiyorsa da sorun yoktur , emniyetli sürüşe devam edebilir..

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

merhaba arkadaşlar akü ışığı ile video ekledim http://www.youtube.com/watch?v=R7jr3tY7HYU&feature=youtu.be

BİRDE DİKKATİMİ ÇEKEN BUNU SABAHLARI BAZEN YAPIYOR BAZEN YAPMIYOR YAPTIĞI ZAMANLAR ARABA ISINCA STOP STAR YAPINCA SORUN YOK 

ÖZELLİKLE ŞUNA DEĞİNMEK İSTİYORUM HAVA ÇOK SOGUKKEN YAPIYOR 1 VEYA 3 DERECE İKEN HATA VERİYOR..

ELEKTRİKÇİ USTAYA GETİRDİM. şarj dinamosuna bakmak lazıım dedi şimdi bu hata için de sinoptan kalkıp samsuna gitmeyi gözüm ke smiyor 

ne yapıyım

açıkçası elektrikçiye de güvenemiyorum :( durumu size tane tane anlatacak olursam BU HATAYI HAVA ÇOK SOĞUKKEN YAPIYOR VİDEO DA DİKKAT  ederseniz soğuk işareti mevcut hava çok aşırı soğuk olmadı zaman sorun yok....

bir de hava çok soğukken yandı 2 km falan geziyorum stop edip çalıtıştırıyorum sorun gidiyor...

BİRDE DİKKAT ETTİĞİM ışık yandığın da klimayı Hİ (max ) alıyorum sanki ayarı 1 deymiş gibi veya hiç uflemiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yokmu bir cvp 

Hocam nasıl bir cevap bekliyorsun. İnsanlar uzaktan arabana bağlanıp test yapıp sonucunu sana mı söylemeli anlamadım.

Birçok nedeni olabilecek bir durumu insanlardan afaki olarak beklemeyiniz.

Sonuca gitmenin en doğru yolu servise uğrayıp nedendir diye sormaktan geçer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.