Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Arka Koltuga Kola Döküldü.

Önerilen Mesajlar

2 gün önce arka taraf sürücü tarafı deri-kumaş koltuga kola döküldü.
Islak mendille döküldügünde sildik ama leke kaldı bir karış felan lekeyi geçirmenin herhangi bir yolu yordamı varmıdır kumaşa zarar vermeden?

Murat Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

varsa halı yıkama makinesi ile temizleyin,ben yazın bütün koltukları yıkadım çok temiz oldu.ayrıca ıslak mendil kullanmayın kumaş rengini alabilir.

Turgut Ünal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En iyisi Sonax tarzi yerlere gitmek

burda sonax gibi yerler yok bildigin yıkamacı var :D

varsa halı yıkama makinesi ile temizleyin,ben yazın bütün koltukları yıkadım çok temiz oldu.ayrıca ıslak mendil kullanmayın kumaş rengini alabilir.

ben daha kolay bir yolu vardır diye düşünüyorum aslında halı yıkama makinesi var ama baya bir zor olur aşağı indir yıka felan bir bez deterjan gibi şeylerle olur mu acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Islak ve deterjanlı (kosla halı şampuanı) bez ile güzelce sildikten sonra fön makinası gibi bir şey ile kurutulunca iz kalmıyor.  Açık renk döşemede bunu tecrübe etmiştim.Bende şeftali suyu dökülmüştü.Kurudu oracıkta,birkaç gün sonra üstüne su dökülünce hemen bezi aldım köpürttüm o bölgeyi güzelce.Kuru bez ile kaba ıslağını aldım. Bir saat kadar güneşli havada kapılar açık veziyette beklettim,sonrada fön makinesinde çok sıcak vermeyecek ayarda kuruttum 15 dakika kadar sürede. Kuruyunca iz falan kalmadı fakat bu tür kimyasal deterjanlar aşındırıcı özelliğe de sahip. Dikkatli olmakta yarar var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIISorular ve Sorunlar" kategorisinden "Otomobiller HakkındaDetailing Car Care (Araç Temizliği)" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Islak ve deterjanlı (kosla halı şampuanı) bez ile güzelce sildikten sonra fön makinası gibi bir şey ile kurutulunca iz kalmıyor.  Açık renk döşemede bunu tecrübe etmiştim.Bende şeftali suyu dökülmüştü.Kurudu oracıkta,birkaç gün sonra üstüne su dökülünce hemen bezi aldım köpürttüm o bölgeyi güzelce.Kuru bez ile kaba ıslağını aldım. Bir saat kadar güneşli havada kapılar açık veziyette beklettim,sonrada fön makinesinde çok sıcak vermeyecek ayarda kuruttum 15 dakika kadar sürede. Kuruyunca iz falan kalmadı fakat bu tür kimyasal deterjanlar aşındırıcı özelliğe de sahip. Dikkatli olmakta yarar var.

teşekkürler öneriniz için deniyecegim fırsat bulabilirsem :)

Kumaş ve koltuklar için kirçöz yazan deterjanla sıcak suyla silince güzel çıkıyor.

Sonaxın koltuk temizleyici spreyini aldım, arka koltuğumda nohut kadar bir leke vardı, o spreyden sıktım, şimdi bir karış lekeli yerim oldu :D Sonax'ı şimdi sadece kauçuk paspaslardaki tozu kiri temizlemek için kullanıyorum.

riskli gibi görünüyor aslında bende tam bilmiyorum teşekkürler öneriniz için :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sır Aspirin deneyebilirsin,ben koltuk kumaşlarını komple söküp makinede yıkamıştım ama tavanda aspirin denedim mükemmel sonuç.Sır Aspirin diye görsellerde arattır bulabilirsin.Kumaşa direk sıkma,ıslak beze sıkarak kullan.

Belen Yalçın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sır Aspirin deneyebilirsin,ben koltuk kumaşlarını komple söküp makinede yıkamıştım ama tavanda aspirin denedim mükemmel sonuç.Sır Aspirin diye görsellerde arattır bulabilirsin.Kumaşa direk sıkma,ıslak beze sıkarak kullan.

önerinizi dikkate alacagım teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Silmek ve temizlemek kadar önemli olan kısım kurutma. Düzgün kurutamazsan zamanında koltuğun içinde kalanlarda dışarı çıkar. (yıkamacılar arasında kusma diye tabir ediliyor)

Yıpratmadan,yaymadan temizledikten sonra düzgünce kurutmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Silmek ve temizlemek kadar önemli olan kısım kurutma. Düzgün kurutamazsan zamanında koltuğun içinde kalanlarda dışarı çıkar. (yıkamacılar arasında kusma diye tabir ediliyor)

Yıpratmadan,yaymadan temizledikten sonra düzgünce kurutmak lazım.

asagı yıkamacıya gidip sorayım ne diyecek acaba :D

Murat Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

atas vinet diye ürün var litresi 10 tl

bu iş için üretilmiş bir üründür , 10 tl alıyorsunuz litresini ve başka bir şişede % 20 ürün %80 su ile karıştırıp uyguluyorsunuz

(bundan sonra zarar verebilcek önerileri siliyorum )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Benimde koltuklarımın bir çok yerinde lekeler bulunmakta koltuk renkleride açık renkte olduğu için bu lekeler oldukça fazla göze batıyor, koltuk yıkama yaptırmak istiyorum ama nasıl bir yöntem tercih etmeliyim, halı yıkama makinaları ile buharlı temizlik yapan yerler var bu tarz yıkama yaptıran ve memnun kalan kişiler varsa tavsiyelerini merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.