Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İstanbul Park Buluşması 17 Kasım 2013 | Ford Focus 1.6 Ecoboost | Video

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Güzel bir gündü arkadaşlara teşekkür ediyorum tekrar videoyu izlerken özendim baya bidahakine dizel focuslarla bir grup katılalım diyorum yoksa benzinli araçlar çok acımasız olur  :)  Özendim baya hiç bişey olmasa 1.3 dizel astraya rakip olurum  :sofeer:

Teoman Akyar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Videoyu yeni izledim heyecanlandım ve baya güldüm olduğum yerde :) başında baya güldüm ama piste çıkarken bismillahla çıkmanız iyi olmuş :) Tolga abimiz de tam şöförmüş eb nin hakkını yerde bırakmamış :) tebrikler katılan herkese. Mertcan katılıyorum gelecek yaza büyük bir etkinlik gerekiyor :D

95 likle geliriz bizde :zha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar da benden gelsin o zaman makinemde bir kaç resim ve video kırıntısı buldum :D   DSC_0001_zpsd48a627d.jpg   DSC_0002_zps247b7db9.jpg   DSC_0035_zpsf2f8988e.jpg   DSC_0122_zps4cf0aa0a.jpg     Kapışalım mı?   :kıhkıh:  :sofeer:   DSC_0031_zps32b675b8.jpg     DSC_0045_zps71645751.jpg   DSC_0044_zps897dea66.jpg     DSC_0068_zpsbfd527b1.jpg   Lastiklere yazık oldu.   DSC_0077_zps7ee363e6.jpg   Başına talihsiz bir olay geldi ve pistin dışına aldılar.   DSC_0089_zpsb8349424.jpg   DSC_0092_zpseba9b263.jpg       Bunlar da Sürüş eğitiminden videolar. Video kaydı almadan önce kalite ayarını yapmayı unutmuşum kusura bakmayın. Bir de işin içine acemilik girince görüntüler bayağı kalitesiz çıkmış.  

Saruhan Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cok keyigli oldugu kesin. Tolga Abi yi hrm katilimi hem de piloyaji icin tebrik ederim.

Bir de merak ettigim bir husus var. Viraja yaklasirken sert fren yapmaktan kacinmis gibi algilaniyor videodan. Hani motora da yuk bindiriyorsunuz oyle saniyorum. Yani demek istedigim sert frenle bira daha iyi zaman cikartilabilir miydi, yoksa sert fren yaptiniz ben mi fark edemiyorum.

Son tur baya eglenceli gidiyormus kaymalar falan ama kamera isi bozmuş.

Video fotograflar harika. Tekrar elinize emeginiza saglik.

Bir de test surusu videolarinda arabanin aniden kayarak spin atmasinin nedeni ne?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de merak ettigim bir husus var. Viraja yaklasirken sert fren yapmaktan kacinmis gibi algilaniyor videodan. Hani motora da yuk bindiriyorsunuz oyle saniyorum. Yani demek istedigim sert frenle bira daha iyi zaman cikartilabilir miydi, yoksa sert fren yaptiniz ben mi fark edemiyorum.

Bunu yapmak için güçlü aracın olması lazım yani kısa mesafede iyi hızlanan yoksa ani frene gerek yok ve pisti tanımak lazım.

Daha ilk bu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Süper.... Tek kelimeyle!

Kulaklarımın dün çın çın ötmesinin nedeni de anlaşıldı. :)

Daha önce yazmıştım ya öndeki arabayı geçebileceğini görüp sakin sakin gitmek hayaldir diye işte arkadaşlar bunu gayet iyi yaşamışlar, ve iyi ki Honda varmış yoksa bu heyecanın ancak yarısını tadardınız.

Kayıt da çok güzel olmuş.

Tolga teknikle ilgili bir-iki not:

Ümit de bahsetmiş daha iyi tur zamanı için viraja tam gaz gelip güvenli en kısa mesafede sert fren yapmak sonra gazı kapatıp devam etmek lazım, yarış ortamında motor kompresyonuyla yavaşlamak diye bir şey olmaz.

Bir de virajlara sanki biraz erken kapanıyormuşsun gibi hissettim. 

Mesela 8.virajı bu güçlerde bir araba ile tam gaz dönmek mümkün sadece tam oretasında ayağını hızla gazdan çekip bırakacaksın, o  da hafif yön değiştirme sağlıyor ve ideal çizgiye oturtuyor.

Ayrıca kayarak yolda kalmaktansa kaymadan iki lastikle "kurb"lere (yol kenarındaki kırmızı beyaz alan) çıkmak daha hızlı gitmeni sağlar. 

Sabri'nin yazdığı gibi PZero gibi bir lastik olsa daha rahat eder ve bize daha az lastik sesi dinletirdin. 

Tabii bir de Honda'yı düzlükte de geçmenin yolu vardı: Yakubu arabadan atmak  :kıhkıh:

Çok güzel paylaşım, teşekkürler...

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de test surusu videolarinda arabanin aniden kayarak spin atmasinin nedeni ne?

Oradaki ıslak yeşil alanda yerde bir mekanizma var. Belki sesini de duymuşsunuzdur. Mekanizmanın tam olarak ne yaptığını bilmiyorum ama oradan sonra gerisi geliyor zaten. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oradaki ıslak yeşil alanda yerde bir mekanizma var. Belki sesini de duymuşsunuzdur. Mekanizmanın tam olarak ne yaptığını bilmiyorum ama oradan sonra gerisi geliyor zaten. :)

Bu mu?

Cem abinin favori videolarında vardı bu izniyle paylaşıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.