Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fiat Linea Mucizesi..

Ateşcan İnal

Önerilen Mesajlar

Herkese merhabalar

Babamin calistigi sirkette sirket arabalarimiz her 3 yilda bir degismekte.2009 Nisan ayinda Fiat Linea 1.3 Multijet 90 HP yi İstanbul Avis'ten teslim aldik.Bu aracin sifir fiyati nereden baksaniz 35.000 TL.2009 Nisan ayindan 2012 Nisan ayina kadar 147.000 KM kullandik.Sadece babam kullandi arabayi ama sirket arabalarinin nasil kullanildigini az cok tahmin edersiniz ve bu arac 10.000 KM bakimlari haric bir kere servise gitmedi.En ufak bi sorunu bile olmadi.Deli gibi yagan karda 4 ceker arabalar yolda kalirken bu arabalar kamyon gibi..2012 Nisanda eski linea mizi teslim edip yine Avis'ten 2012 Nisan ayinda yine 1.3 Multijet 95 HP E5 Linea mizi teslim aldik.Su anda 70.000 KM'de.Bu arabada bize teslim aldigimizdan beri yani yaklasik 1.5 sene hic bir sorun cikarmadi.10.000 KM bakimlari haric bir kere servise girmedi.

60.000, 70.000 TL verdigimiz arabalarimiz surekli sikinti yasarken bu 2 linea bizi gercekten cok sasirtti ve sasirtmaya devam ediyor.

Bu motoru ve araci yaratan Fiat'i cani gonulden kutluyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adınıza sevindim...

Fiat genelde hak ettiği ilgiyi görmüyor, satış rakamları anlamında değil, beğeni ve takdir anlamında.

Tabii atlanmaması gereken birkaç nokta var...

Kısa sürede çok yol yapan araçlar uzun sürede az yol yapanlardan daha az sorunlu olur.

Günümüz üretim standartlarında çoğu araba oldukça sorunsuz çalışır durumda, bu Linea'ya özgü bir durum değil.

Şans faktörü çok önemli, söz gelimi alacağınız üçüncü Linea servisten çıkmayabilir.

Şirket arabasında araca titizlenme ve sahiplenme satın alınmış kişisel aracınızdaki düzeyde olmaz, oradan ses geliyor, burası gevşekmiş, bagaj kapağı eğriymiş tarzı  küçük sorunlarla kimse uğraşmaz.

Murphy'e göre araç kiralık değil de satın alınmış olsaydı asla böyle sorunsuz olmazdı.

1.3 Multijet en başarılı kompakt dizel(lerden biri).

Ayrıca sorunsuzluk sahip olma kriterleri arasında önemli bir yerde olsa bile imaj, kullanım kolaylığı/ergonomi, konfor, sürüş keyfi vb. kriterlerin varlığında tek başına yetersiz kalır.  

Bütün bunları Fiat'ı veya Linea'yı kötülemek için yazmadım!

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mutlaka hak veriyorum size, ama bu forumdada okuyorum surekli araclarda sahiplerini yeteri kadar uzecek sorunlarin olmasi tabiki okurken benide uzuyor.Dediginiz gibi bu marka hakettigi degeri pek gormuyor.Bu arac icin tek tavsiyem belki biraz daha guvenli olmasi daha iyi olur diye dusunuyorum. Dayimin cok yakin arkadasi 2008 model passatla 2011 model lineaya arkadan vurdu passat agir hasar aldi liineanin sadece tamponuyla bagaj kapagi degismis.Beni sasirtan bir baska konuda bu.Ilk basta inanmadim ama fotograflari gordukten sonra hak verdim gercekten !!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mutlaka hak veriyorum size, ama bu forumdada okuyorum surekli araclarda sahiplerini yeteri kadar uzecek sorunlarin olmasi tabiki okurken benide uzuyor.Dediginiz gibi bu marka hakettigi degeri pek gormuyor.Bu arac icin tek tavsiyem belki biraz daha guvenli olmasi daha iyi olur diye dusunuyorum. Dayimin cok yakin arkadasi 2008 model passatla 2011 model lineaya arkadan vurdu passat agir hasar aldi liineanin sadece tamponuyla bagaj kapagi degismis.Beni sasirtan bir baska konuda bu.Ilk basta inanmadim ama fotograflari gordukten sonra hak verdim gercekten !!

Onu oyle dusunme simdi. Kaza bu vurdugu aci hizi vs cok fizik kurali var bliyorsundur ikisinide ayni hizda yururken kafa kafaya carpistir sonra degerlendir.

Ben 1.3 mj linea ile 500 km yol yaptim o zamanlar f2 vardi bizde. Hic bi yonuyle karsilastirma bile yapmam f2 herseyiyle lineadan ustun

Frenleri cok korkutmustu beni. Suspansiyonu yumusakmidir nedir virajlarda cok yatiyordu 140 km den sonra hafif bi virajda kopacak gbiydi. Bahsettigim arkadan kopma degil sanki araba ucup havalanicak gibi. Lineanin dolusuna 50 binden fazla istiyorlardi bi kac ay once. Bayisine gitmistim.

Onun yerine style focus cok daha mantikli. 3-5 farki neyse bekler oyle alirdim

Sorunsuzlugu hakkinda bilgim yok multijet motor iyi diye bahsedilir. Ama zevk alarak kullanamadim cunku hissiz bi araba benim gozumde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabiki acilar onemli.Zaten lineayla focus ayri siniflarda.Bahsettiginiz hissislik konusunda size katiliyorum ama zaten bu arabada pek keyif araci olarak tasarlanmis bi araba degil.Daha cok filo icin ve eger buyuk sehirde yasiyorsaniz linealarin ne kadar cok oldugunu gorurusunuz.Ozellikle sirketler ve filolar sorunsuzlugu icin tercih ediyor bu arabayi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fiat siena vardı 99 bizde ondan sonra 3 ford aldık :) fiatta eksik olan güçlü araba yapmamak. var mı ben bilmıyorum.

tjet var. grande punto 1.4 tjet 120hp

bravo 1.4 tjet 150hp

bravonun sport versiyonlarında 150hp vardı, aynı motorun daha güçsüzleride vardı sanırım.

lineada da kullanıldı.

multiair var

punto 1.4 multiair 135hp(bundan çok az geldi sanırım)

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim sirkette de var linea mjet yakitin az olmasi avantaji haricinde hic memnun degiliz. Sürüsü inanilmaz kötü hissiz hantal bir arac. Övülecek bir yönü varsa elestirilecek 10 yönü var. Kapimin önüne koymam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Linea lar bir başka hele o direksiyon yumuşaklığı renaultun hondanın toyotanın arabalarıyla yarışıyor sadece bir sorunu var işçilik kalitesi ama 30-35.000 tl ye sıfırı alınan bir araba için harika denilebilecek bir araba linea hele de son çıkanların 1.6 urban paketini kullandım son olarak bir harika gidişi bile passat gibi sadece passatın yüksek torkunu yakalayamıyor 3.devirden sonra kesiliyor araba ama  dediğim gibi fiyatı çok uygun olan bir arabadan beklenmeyecek kadar mucizevi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şirket aracım 2009 dan beri albea 1.3 mtj. Motor şanzıman aktarım bence çok iyi. Araba artık değişiyo yeni fluance aldık.Ne olucak göreceğiz. Ancak şunu söyleyebilirim arabada ön takımda vida değişmedi 154 binde şu an. Ne yağ eksiltme ne başka bişey. Ben şahsi aracım olarak 2 tane bravo aldım ilki 2008 1.6 dizeldi 2ncisi 2009 yine 1.6 dizel. Şu an 1.6 EB focus kullanıyorum. Fiatın arabaları uzun yolda çok konforlu değil doğru. Bravo Focusa daha yakın ancak arkada düşük seviyede zıplama problemi var. Ancak kesinlikle sorunsuz ve verilen parayı hakediyor. İstanbulda ticari takside gözümle gördüm 860 binde albea.1 milyon yapan varmiş özel indirimli linea vermişler taksiciye. İster inanın ister inanmayın fiat ucuz iyi araba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şirket aracım 2009 dan beri albea 1.3 mtj. Motor şanzıman aktarım bence çok iyi. Araba artık değişiyo yeni fluance aldık.Ne olucak göreceğiz. Ancak şunu söyleyebilirim arabada ön takımda vida değişmedi 154 binde şu an. Ne yağ eksiltme ne başka bişey. Ben şahsi aracım olarak 2 tane bravo aldım ilki 2008 1.6 dizeldi 2ncisi 2009 yine 1.6 dizel. Şu an 1.6 EB focus kullanıyorum. Fiatın arabaları uzun yolda çok konforlu değil doğru. Bravo Focusa daha yakın ancak arkada düşük seviyede zıplama problemi var. Ancak kesinlikle sorunsuz ve verilen parayı hakediyor. İstanbulda ticari takside gözümle gördüm 860 binde albea.1 milyon yapan varmiş özel indirimli linea vermişler taksiciye. İster inanın ister inanmayın fiat ucuz iyi araba.

km sayacı motor ellenince veya değişince değişmiyor ki. Taksici isterse 123.124.121 km yapsın :D Gereksiz detay bence bunlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.