Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Opel İnsignia'yı Nasıl Bilirsiniz?

İsa

Önerilen Mesajlar

Bu başlığı her gördüğümde "İyi Biliriz." diye cevaplamak istiyorum. :D

Konumuza dönecek olursak İnsignia nın 1.6 Turbo motorlusunun çok yaktığı yönündeki söylemlerden başka olumsuz eleştirisine şahit olmadım. Opel Forumlarını da incelemek lazım başka türlü problemleri var mı yok mu diye ama, D segmenti bir araç alacak olsam şu an Volvo s60 ve VW Passat ikilisene bakardım. Bir de marka imajını önemsemiyorsam Skoda Suberb bu iki arabaya iç mekan genişliği nedeniyle tercih edilebilecek bir otomobil olarak görüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok mu pek fazla yeni insigniayı gören, inceleyen, süren, bilen, duyan? Neyse müslüman mahallesinde salyangoz satmayalım bizde, adı üstünde herkes focuscu :)  :)  :)

Yeni aracı kullanmadan yorum mu yapalım yani ?

Sitemiz oldukça belki haddinden de fazla :) çünkü çoğu focusçunun hoşuna gitmeyecek şekilde tarafsızdır :D 

Bu kadar aceleci olmayın yada hiç araştırmadan alıp deneyin :) Çok araştırınca olmuyor araba seçimi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

yeni kasayı test etmedim...

fakat benzinli turbolu motorlu bir araca biniyorsanız ya gaza dokunmayı bilceksiniz yada benzinlikde ödemeyi..

ne kadar ekmek o kadar köfte... yakıt ortalaması 9,5-10 arasıdna olan arkadaşımda var 16 larda olanda ( araç yazılımlı :) ) var 1,6 180 için konuşuyorum..

ama bence muhteşem bir araba 11 arabam oldu şimdiye kadar 5 i opeldi..

hiç birinde çözülmeyen sorun yaşamadım... servis hiç bir markada mükemmel diil..

ve hiç bir serviste kazık yemeden işimi yatırdım... eger opelde sorunu olup çözemeyen varsa Ankarada Opak otoya yönlendirebilirim yetkili servisdir...

ben 1,4 t ve 1,6 t astra insignia hepsinide kullandım 5500 bir performans düşüklüğü görmedim...bilakis gaz pedalı aygınızın altında kendiliğinden ezilir farketmessin... yani tadından yenmez... ama o benzini yer...

Bu gün 1,6 110 -115 hp lik araçlar bile benzinde 50 krş yakarken arkadaşların verdiği ortalama 1,6 170 veya 180 hp için çok iyi bence

Ve halen kendime neden bir opel almadım die kızıyorum...

biraz daha imkanım olsa idi... bu insignia yı düşünmeden alırdım benzinli yada dizel bütçenize göre

Bence bir test sürüşü yapın.. aracın yol imkanına göre tabi biraz sınırlarını zorlayın... sölediklerimi daha iyi anlıcaksınız...

aynen 20 fark verince birazdaha verip CC almak lazım diyip 100 de aşalım 

araç bastığın kadar yakıyor 25lt görende var 9,5 10 11 lt görenlerde turbolu araç sonuçta bastığın kadar yakar durmadan 6500 7000 hatta daha da sıkıştırırsanız haliyle tüketim de artacaktır. ayrıca ağır derken aracın gayet akıcı bir performansı var 1.6larda 250-260 kmyi görüyor ve daha da gidebilir diyorlar bu konuda pek bir yorum yapamayacağım 1.4t insignia ile 235 yapan bir abimiz var istanbulda 8,5 ortalama ile geziyordu bence böyle bir araç için yakıt tüketimi fazla denilmemeli. İnsignia kullanıcıları şunu diyor "araçlarımızın tüketim değerleri oldukça başarılı ancak böyle performanslı bir araçta sakin sakin sürmek oldukça zor araç insanı kışkırtıyor" yeni insignia için bir sakıncası yoksa link atabilirim amatör bir çekim testi yapan eski 1.4 insigniacı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni megan 3 umle 1.5 dizeldir kendileri ankaradab izmire kadar oynadim insigniayla. Oyle yaris filan gelmesin akillara kirmizi isiklarda duruyor birde en sola geciyor arkada 2 tane egzoz var ya ucar gider sandim e bide genis arac fakat oda ne ben kalktim gittim hizimi aldim 110 sabitledim sonra insignia gelip bana anca yetisiyor. Yani gercekten cok hantal bir arac. Bu bir kritermidir belki hayir ama o kadar para verip bindiginiz bir aracada arkadan "yuru be kardesim yada gec saga seni mi bekleyecegiz" tarzinda sellektor caninizi sikablir. Yada sol seridde beklemeyippbu sorunu asabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yeni İnsignia nın fabrika verisi 5.9 litre yakıt tüketimi var 1.6 SIDI 170 ps motor, tabi gerçekte bu tüketim nasıldır bilemem makyajsız kasa 1.6 180 ps motorun çok yaktığı zaten herkes tarafından biliniyor araç lpg de bile 35-40kuruş yakıyormuş ama yeni SIDI motor gerçek tüketim verileri nasıldır bilemem 1.4 140 ps ninde fabrika verileri 5,7 idi ama focus 1.6 ecoboost tan daha fazla yakıyor sanırım...Astra 115 ps ninde fabrika verisi 6.5 litre ama focus ecoboost 1.6 dan en az 1 litre fazla tüketiyor heleki şehir içinde dahada fazla...1.4 140ps insignia yıda test etmiştim yol bilgisayarı 11-12 litrelerdeydi ..Ama bu sınıfta Vw CC den sonra en çok hoşuma giden araç 

Yeni megan 3 umle 1.5 dizeldir kendileri ankaradab izmire kadar oynadim insigniayla. Oyle yaris filan gelmesin akillara kirmizi isiklarda duruyor birde en sola geciyor arkada 2 tane egzoz var ya ucar gider sandim e bide genis arac fakat oda ne ben kalktim gittim hizimi aldim 110 sabitledim sonra insignia gelip bana anca yetisiyor. Yani gercekten cok hantal bir arac. Bu bir kritermidir belki hayir ama o kadar para verip bindiginiz bir aracada arkadan "yuru be kardesim yada gec saga seni mi bekleyecegiz" tarzinda sellektor caninizi sikablir. Yada sol seridde beklemeyippbu sorunu asabilirsiniz

çift egzoz yani biri sağda diğeri solda ise o araçlar 180ps ve megane yi her durumda geçerler bende test etmiştim daha önce bu aracı iyi biliyorum ..Sizin kalkışta geçtim dediğiniz araç ,ya 180ps değildir yada adam basmamıştır yoksa megane ye 3-5 boy fark atardı 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ARkadaşlar her aracın birden fazla motor seçeneği olduğu içinİnsignianında var.. yolda gördükleriniz ne motorda buda önemli.. ve aracı kullanan kişinin o an ne yapmak istediği de önemli..

bence olay içindeki her iki aracıda test etmeden.. bu farkı belirlemek şehir efsanesi oalrak kalır sadece...

Benim eski aracım astra 1.4 t 140 hp idi.. şuan focus 1.6 115 dizelim var.. ve arada barzi fark var.. dizel aracım hayatta 1,4 t 140 hp yi yakalayamaz..

He bu arada opelde egsoz çıkışları sonradan zevkine yapan çok arkadaş var.. ara. 1,3 dizel olma ihtimali yüksek.. yolsa 1,6 180 ligi sadece arkadan izlemeniz gerek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.