Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C-Max 30 Bin Bakımı

Rafet NAS

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Ön fren balataları, motor yağı, hava filtresi, yağ filtresi, yakıt filtresi, polen filtresi, biraz antifiriz ve işçilik 880 TL tuttu servis müdürünün yetkisiyle bir zahmet 750 TL ye düştüler, hepsi 250 liralık işler ama garanti muhabbetine verdik 3 katını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Rafet NAS,

Çok yüksek bir rakam bu ya.

Beni yağ, yağ filtresi, mazot filtresi, periyodik bakım + (hava filtresi vardı benim elimde) hava filtresi işçiliği dahil toplam işçilik 290 tl ödemiştim ben 30 bin bakımında.

Antifriz yok, hava filtresi yok ve balatalar yok benim bakımda. 750 lira çokmuş hakikaten ya. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Rakam yüksek ama gönül rahat olsun boşverin :) 

Ben üstüme başıma bişey alıyorum pahalı mı aldım diye düşünüyorum keşke almasaydım falan diyorum kendi kendime 

Arabaya harcadığım para aklıma bile gelmiyor niyeyse. Yakıt alınca karnını doyurmuş gibi hissediyorum :D Mesela şu an aç garibanım :) Bi tek deli ben miyim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Rakam yüksek ama gönül rahat olsun boşverin :) 

Ben üstüme başıma bişey alıyorum pahalı mı aldım diye düşünüyorum keşke almasaydım falan diyorum kendi kendime 

Arabaya harcadığım para aklıma bile gelmiyor niyeyse. Yakıt alınca karnını doyurmuş gibi hissediyorum :D Mesela şu an aç garibanım :) Bi tek deli ben miyim

Değilsin. Taksiye binmeyip otobüslerde sürünürüm 10 tl için ama araba söz konusu oldu mu 30 yaşındaki Fiat 131'e bile deli masraf yapıyorum. 50 liralık yağ varken 100 liralık kullanırım, huzurlu bile olurum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Değilsin. Taksiye binmeyip otobüslerde sürünürüm 10 tl için ama araba söz konusu oldu mu 30 yaşındaki Fiat 131'e bile deli masraf yapıyorum. 50 liralık yağ varken 100 liralık kullanırım, huzurlu bile olurum :)

hehehe :) evdekiler bıktı yav bizden çok seviyosun diyolar :) benden beterleri var diyorum ben yine iyiyim diyorum :) 

Şimdi burda kapalı garajımız var çekiyorum oraya duruyor garajı ilk gördüğümde bi mutlu olmuştum ki sanki kendime yeni yuva buldum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Rafet NAS,

Çok yüksek bir rakam bu ya.

Beni yağ, yağ filtresi, mazot filtresi, periyodik bakım + (hava filtresi vardı benim elimde) hava filtresi işçiliği dahil toplam işçilik 290 tl ödemiştim ben 30 bin bakımında.

Antifriz yok, hava filtresi yok ve balatalar yok benim bakımda. 750 lira çokmuş hakikaten ya.

Polen filtresi 60, hava filtresi 40, ön arka balatalar işçilikle 350 lira eder toplamda 450 lira. Sen 290 , Rafet Bey 750 arada 460 TL var. Antifreez payıda mı almasınlar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Polen filtresi 60, hava filtresi 40, ön arka balatalar işçilikle 350 lira eder toplamda 450 lira. Sen 290 , Rafet Bey 750 arada 460 TL var. Antifreez payıda mı almasınlar :D

Zaten balata ve polen filtresi işin içine girmeden önce 30 bin bakımınız 450 TL civarında tutar haberiniz olsun dediler.

Benden size tavsiye; balatalarınızı değiştirip bakıma gidin gerek yok deyip faturayı kabartmasınlar. Böylelikle aracınızın garantiside bozulmamış olur, atla deve değil heryerde değişir balata.

Ayrıca sadece ön balatalar 230 TL 37 TL de işçiliği varmış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zaten balata ve polen filtresi işin içine girmeden önce 30 bin bakımınız 450 TL civarında tutar haberiniz olsun dediler.

Benden size tavsiye; balatalarınızı değiştirip bakıma gidin gerek yok deyip faturayı kabartmasınlar. Böylelikle aracınızın garantiside bozulmamış olur, atla deve değil heryerde değişir balata. Ayrıca sadece ön balatalar 230 TL 37 TL de işçiliği varmış

Aynen öyle. Orjinal ön balatalar 150 lira mesela dışarıda. 20 lirada işçilik alıyorlar. Trw, Bosch gibi markalar 55 TL :) Trw kalitesini ispatlamış bir markadır. Aracın üstünden çıkan balata Ford yazılı, servislerin taktığı Motocraft marka. Bu arada f2 balata ile f3 balata uyuyor fakat Focus 3 balataları daha kalın. Çok zorda kalırsanız mesela yolda Focus 2 balatası takıp yola devam edebilirsiniz fakat fren performansı düşüyor!!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konuyu güncelleyelim.Benim fren diskleri baya deforme olmuş.Torna da kurtaracak  gibi görünmüyor.Ford servisten fiyat alayım dedim.

Aradık:

Ön disk = 716 tl 

Arka disk = 605 tl

4 ad.balata = 485 tl

İşçilik = 300 tl 

Ayrıca bu fiyatlara kdv eklenecek.2485 gibi bir rakam çıkıyor.%15 iskonto varmış.2100 tl ye düşüyor.

Sonra benim ustamı aradım.Diskler yan sanayi,balatalar orjinal olmak şartı ile işçilik dahil 860 tl fiyat verdi.Hadi diyelim diskler orjinal olsun.Fiyat 1000-1100 arası olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
35 dakika önce, suat coşkun yazdı:

Konuyu güncelleyelim.Benim fren diskleri baya deforme olmuş.Torna da kurtaracak  gibi görünmüyor.Ford servisten fiyat alayım dedim.

Aradık:

Ön disk = 716 tl 

Arka disk = 605 tl

4 ad.balata = 485 tl

İşçilik = 300 tl 

Ayrıca bu fiyatlara kdv eklenecek.2485 gibi bir rakam çıkıyor.%15 iskonto varmış.2100 tl ye düşüyor.

Sonra benim ustamı aradım.Diskler yan sanayi,balatalar orjinal olmak şartı ile işçilik dahil 860 tl fiyat verdi.Hadi diyelim diskler orjinal olsun.Fiyat 1000-1100 arası olacak.

Suat, @ER-OL Otomotiv Berk beyi arayıp orijinaller için uygun fiyat alabilirsin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, suat coşkun yazdı:

Aradık:

Ön disk = 716 tl 

Arka disk = 605 tl

4 ad.balata = 485 tl

İşçilik = 300 tl 

Ön disk takım 390, balata 140 tl fiyatı var.

Arka disk takım 370, balata 130 tl fiyatı var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de konuyu canlandırayım. 

Az önce 2017 model 1.5 tdci Powershift C-max için Otokoç ve Çetaş'tan fiyat istedim. Otokoç 1.580 TL, Çetaş 1.100 TL fiyat verdi. Otokoç'a diğer yetkili servis 1.100 TL fiyat istiyor, sizin farkınızın sebebi nedir diye sorduğumda, orjinal parça kullanıldığında Otosan'ın oluşturduğu fiyat budur gibisinden bir cevap aldım. İkisi de yetkili servis olduğuna göre bu kadar farkın olmaması gerekir diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.