Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C-Max 30 Bin Bakımı

Rafet NAS

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Fren'de muhakkak olayı olmaz bu km'de..Hele karaman'da, hiç gerek yok bence.Ustalar bunları söyler zaten.

Focus'dan tecrübelisiniz fiyatlar benzer olur. 

Detaylı Bilgi İçin:  C-Max_Bakim_Sureleri_ve_Tutarlari_Temmuz.pdf

C-Max_Bakim_Sureleri_ve_Tutarlari_Temmuz.pdf

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben focusumu 30.000 e goturdum daha 2 hafta olmadi. Aracin filitreleri degisti ve on balatalar degisti. Balata goreceli bir kavram. Ben hor kullanirim 30.000 de biter siz naziksinizdir trafikte cok kalmazsiz 50.000 gider. Degisir yani. Fiyat olarakta 100 tl lik bir motor temizligim dahil 600 tl kdv dahil fatura edildi tarafima.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Balatalar değişsin derim disklerinde üstü az tornalansa iyi olur. çok ince bi tabaka alınabilir. 

Onun dışında sıvılar, filtreler elden geçsin yeter :) Ben olsam serviste değilde dışardan parçaları alıp herhangi bir ustada yaptırırdım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Balatalar değişsin derim disklerinde üstü az tornalansa iyi olur. çok ince bi tabaka alınabilir.

Onun dışında sıvılar, filtreler elden geçsin yeter :) Ben olsam serviste değilde dışardan parçaları alıp herhangi bir ustada yaptırırdım

Disklerin tornalanmasindaki amac ne. Bence disk omrunu yiyip bitiriyorsun Fatih. Disklerdeki egilmeler icinse bu onerin bence yanlis. Fren performansina ve dolayisiyla guvenlige cok ciddi olumsuz etki edecektir.

Ben aralik ayinda 45 bin bakimina gidebilirim. Balatalari drgistirmeyi dusunmuyorum. Ama carbon clean yaptirabilitim.

Garanti yoksa dedigin yapilabilir ama garanti varsa ustaya gitmezdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Disklerin tornalanmasindaki amac ne. Bence disk omrunu yiyip bitiriyorsun Fatih. Disklerdeki egilmeler icinse bu onerin bence yanlis. Fren performansina ve dolayisiyla guvenlige cok ciddi olumsuz etki edecektir.

Ben aralik ayinda 45 bin bakimina gidebilirim. Balatalari drgistirmeyi dusunmuyorum. Ama carbon clean yaptirabilitim.

Aynen, bizimki geldi 55 bin'e, değişmeye gerek yok denildi.

Bu trafik ve kullanım sıklığına göre değişir tabi ki. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ümit abi çok ince bi tabaka almakta hiç bir zarar yok üstündeki pürüzü almak için yapılır. Bir de balatalarımız farkında değiliz ama disklerimizi de yiyor. 

Elini üstünde az gezdir kenarında bi çıkıntı oluşur balatanın değemedi yerde. Yeni balata takınca orasını yiyene kadar frenler zayıf tutar.

Ben balatalarımı değiştirdim ustaya demiştim tornalatın diye tornalatmamış. Eski sahibi bitik balatayla kullanmış yemiş diski. İniş çıkış var. 

Benim ki sadece tavsiye :) Mesela ben tornalatmayıp yeni disk takımı alıcam. 2 balata değişiminde bir disk değişimi gerekli bence ama 30 bin için az bir torna iyi gelir :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Balatalari drgistirmeyi dusunmuyorum.

neye göre? balataya bakmadan belli olmaz o iş, servis değiştirelim derse kendin bak tabi ne kadar kalmış. bişey demezlerse zaten 15 daha gider demektir yada 5-10 daha gider ne yapalım diye sorarlar.

bu arada ne kadar bilmiyorum ama sertleşme durumu vardı bide, puntonunkiler 20000 bakımında değişmişti sertleşmiştir diye, 3,5 yaşındaydı.(kontrol için arşive bakınca gördüm onuda paylaşayım, meguiars boya koruma, balata, buji, hava ve polen filtresine 285 tl vermişim :D :D)

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bak sertlesme olayini bilmem. Ama benim guzergahim genelde frensiz. Oyle frene de cok basmamayi tercih ederim.

500 km ye yakin uzun yol yaptim gecen hafta jantlarda fren tozu yoktu diyebilirim. Yani ftenle cok hasir nesir olmuyorum. Ustune de yolum tamamen duz bir guzergah olunca bence frenlerim eskimemistir diye dusunuyordum. Tabiki servis bunlar bitmis degissin derse yapacak bir sey yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fren balatalarinin degisip degismemesi gerektigini ustalar soyler size.Cok fazla trafik olan bir yerdede yasamiyormussunuz degismesine cok gerek yok gibi tabi surekli frene basmiyorsaniz. :)   Benim aracim 140.000`e yaklasti.3-4 ay once 3. balatalari taktim ve ben hergun istanbul trafigindeyim disklerede tornaya felan gerek yok ben ilk diskleri bir sonraki balata degisiminde degistiricem daha ayna gibidir sizin aracin diskleri.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir süre daha gidebilir derlerse bence değiştirin, en olmadık yerde iyice bitebilir, sürtebilir, diske zarar verebilir.

Bir de siz veya daha önceki iyice bitmiş balatayla aracı kullanmamışsa disklerde pek de bir zarar oluşmamıştır, torna yapılıp yapılmayacağına, diskleri elleyerek kendiniz karar verin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bakım konusu açılmışken verdiğiniz pdf de ecoboost bujisi 3 yıl ya da 45000 km yazıyor ben mi yanlış anladım acaba benimde bakım zamanım yaklaşıyor aracım 2 senesini dolduracak 18000 km de bujiler değişmeyecek o zaman...? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bakım konusu açılmışken verdiğiniz pdf de ecoboost bujisi 3 yıl ya da 45000 km yazıyor ben mi yanlış anladım acaba benimde bakım zamanım yaklaşıyor aracım 2 senesini dolduracak 18000 km de bujiler değişmeyecek o zaman...? 

Evet ben her yıl değiştiriyorum buji'yi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.