Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

70000 Km Dizel Focus Bakımı

Önerilen Mesajlar

Selamlar Arkadaşlar,

Aracımın bakımı geldi.Yakında servise gideceğim.Aracım şuan 70 bin km de dizel focus.

70 binde dizel focus için hangi parçaları değiştirmeliyim,neleri kontrol ettirmeliyim,carbon clean,DPF temizliği ve enjekter temizliği yaptırmalı mıyım?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim düşüncem aracın dizel ve günümüz şartlarında memleketimizdeki yakıtların pekte sağlıklı olmadığını düşünürsek mazot filitresi değişimi dahil bütün filitreleri değiştirmeni öneririm carbon clean,DPF temizliğine gelince daha önce yaptırmadı isen sağlıklı olur 2yada 3 bakımda bir yaptırmanda fayda var diyebilirim ama enjektörlerinde bir şikayetin yoksa bence enjektör temizliğine gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim düşüncem aracın dizel ve günümüz şartlarında memleketimizdeki yakıtların pekte sağlıklı olmadığını düşünürsek mazot filitresi değişimi dahil bütün filitreleri değiştirmeni öneririm carbon clean,DPF temizliğine gelince daha önce yaptırmadı isen sağlıklı olur 2yada 3 bakımda bir yaptırmanda fayda var diyebilirim ama enjektörlerinde bir şikayetin yoksa bence enjektör temizliğine gerek yok.

siz carbon clean ve DPF temizliği yaptırdınız mı?Yaptırdıysanız herhangi bir faydasını gördünüz mü?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu anki focus aracıma yaptırmadım fakat daha önceki dizel araçlarıma carbon clean temizliği 3 bakımda bir yaptırıyordum size şöyle tarif edeyimki aracın yakıt sistemindeki kurumların temizlenmesinde ve aracınızın çekişinde fark sağlayacağını biliyorum artı olarak motor iç temizliği yapılıyor şu anda servislerde oda aracın tüm yağlama kanallarının temizlenmesinde çok faydalı bununla birlikte turbonuzda temizlenmiş oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.