Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ufak Bir Kaza. Boya Için Yardım.

Umut Akbaba

Soru

Merhaba. Geri gelirken dikkatsizliğime geldi arka tamponun sol arka köşesini bahçe duvarına vurdum. Çok bir şey yok. Fakat hep gözüme çarpıyor. İçine göçüp geri çıktı tampon. Bazı kısımlarda boya atmaları var. Çoğu yerde de boya çatlağı oluştu. Alt difüzörün tırnakları kırıldı galiba oynuyor. Birde alttaki reflektör kırıldı. Otokoç 450 tl fiyat söyledi. Bir tanıdığımızda 250 tl ye hallederim dedi. Sizce nerde yaptırmak daha mantıklı ?

tk3d5.jpg

tk3k4.jpg

tk3lk.jpg

Uzaktan da böyle..

tk3n4.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Autoking'te tamponu ısıtırlar şeklini düzeltirler sonra macunlarlar ve boyarlar. Otokoç ise bu işleri AutoKing'e veriyor sonra kendisi macunlayıp boyuyor. Sigortanız yoksa cebinizden yaptıracaksanız AutoKing veya sanayide boya tutturan bir ustaya yaptırın. Otokoç sonra çare olsun :D

Bendeki o alttaki siyah parça kopmuştu ortadan,tırnak falanda yemişti.O baklava dilimli olan yeri yırtılmıştı. Autoking onu yaptı.Baklava dilimli yerdeki yırtık çok güzel olmamış dikkatli bakılınca işlem yapıldığı belli fakat diğer yırtık yerlerde hiç iz belirti yok. Sendekini hayli hayli yaparlar.Zaten 150 liralık bir parça o.Reflektör 20 lira civarı olması lazım.

Tamponu o hasar için değiştirtme sakın.Çok basit bir hasar. Ucuza kaçmak istersen bir reflektör al ve boyacıda tamponu 100 liraya boyat.

Canını sıkmaya değmez.Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Autoking'te tamponu ısıtırlar şeklini düzeltirler sonra macunlarlar ve boyarlar. Otokoç ise bu işleri AutoKing'e veriyor sonra kendisi macunlayıp boyuyor. Sigortanız yoksa cebinizden yaptıracaksanız AutoKing veya sanayide boya tutturan bir ustaya yaptırın. Otokoç sonra çare olsun :D

Bendeki o alttaki siyah parça kopmuştu ortadan,tırnak falanda yemişti.O baklava dilimli olan yeri yırtılmıştı. Autoking onu yaptı.Baklava dilimli yerdeki yırtık çok güzel olmamış dikkatli bakılınca işlem yapıldığı belli fakat diğer yırtık yerlerde hiç iz belirti yok. Sendekini hayli hayli yaparlar.Zaten 150 liralık bir parça o.Reflektör 20 lira civarı olması lazım.

Tamponu o hasar için değiştirtme sakın.Çok basit bir hasar. Ucuza kaçmak istersen bir reflektör al ve boyacıda tamponu 100 liraya boyat.

Canını sıkmaya değmez.Geçmiş olsun.

Teşekkürler. Sigortadan nasıl yaptırabilirim ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kaskon varsa mini hasardan cebinden para çıkmadan yaptırabilirsin AutoKing'te.Tabi her kasko firması anlaşmalı olmuyor Auto King ile.Kimisi RS ile anlaşmalı oluyor.Kaskon varsa AutoKing'in sitesine gir kimlerle kasko anlaşması var bak.

Kaskon bozulmaz,hasar kaydı işlenmez. Maltepe Bayisi diye geçen Tugay Yolundaki Auto King oldukça profesyoneldir. Şiddetle öneririm.

Sadece trafik sigortan var ise,trafik sigortası olan bir arkadaş bulursun tutanak tutarsınız, arabaları dokundurmuş gibi fotoğraflarsınız. HIRSIZLIK yapmış olursunuz ki bunu önermiyoruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

AutoKing kaskon olmasada yapıyor ücretli olarak.Fiyatları makul düzeydedir. Pazarlık yapmayı ihmal etme. 200 liraya hallolur gibi.20 lirayada reflektör alırsın AutoKing'e verirsin takarlar onuda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Biraz takıntılıyım bu konularda :D

Satarken arka tamponundaki boya anlaşılırsa alıcının aklında soru işareti kalır.Acaba arka panelde de hasar var mıydı diye ? Sigortadan yaptırınca miktarı belirli olduğu için yapılabilecek işler çıkan hasar az çok belirli oluyor. Satarken söylüyorsun tamponunda boya var bu yüzden tramerde 500 liralık hasar gözüküyor diye. Alıcı kişide rahatlıyor ;)

Ben yalan dolan işlerle sigortadan yaptırmanı tavsiye etmem. Bana kalırsa AutoKing'e götürürdüm Maltepedeki. Yaptırırdım,evraklarımı alırdım,fotoğraflarımı saklardım. Satarkende tamponu böyle oldu cebimden yaptırdım buyrun evraklar AutoKing'te yapıldı yapılan işlem garantili diye söylerdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki. Ben diyelim bir arkadaşımın arabasıyla kaza yapmış gibi göstersem. Benim arabayı tamir ettirsem. Bu hasar sorgulamasında çıkar değil mi ? 

artık kaza durumunda trafik sigortası çok artıyor, trafik sigortasına 850tl ödüyorum bu sene, geçen sene 800tl lik hasar ödemesi yapılmıştı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.