Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Wrc Rally Finland , Uçan Arabalar :)

Tolga Başaran

Önerilen Mesajlar

50 dakika önce, Kaan Yagizer said:

Temmuz sonu Ford-Castrol'un davetlisi olarak Bingöller 2016'yı izleyeceğim. Bakalım ayağım uğurlu gelecek mi?

... olay yerinden bolca resim & video paylaşırım :) 

Tepeden tırnağa toz toprak :D  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay said:

Tepeden tırnağa toz toprak :D  

... o işin olmazsa olmaz detayı.

Monte Carlo rallisinden otele döndüğümde donumdan buz/çamur karışımı çıkmıştı, Ocak ayıydı ... el ve ayak parmaklarımı bile doğru düzgün hissedemez hale gelmiştim ... ama eğlendim mi? Çok! Çoook... sonuçta WRC izlemeye gidiyorsan bu tür "yan etkilere" hazır olmak lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval said:

sen de "paralel" rallini yapıyorsun. 

... tabi canım.  Tribünde yayılıp F1 seyretmek gibi değil bu ... virajda yanlış yer tutarsan uçan toprak kesekleri ve çakıllar ile pekmez'i akıtmak ya da kuzu'nun kaldırdığı toz bulutu (kısmen) çökene kadar başını öne eğip nefesini tutmak (toz maskesi takmamışsan) bu işin "fıtratında" var. Cem üstad'ın belirttiği gibi bir sonraki etap'a yetişmek adına koşturmak ise işin cabası.

Her durumda otele "yaşayan ölü" gibi dönüyorsun, yattığın yeri bilemez hale geliyorsun ... evet yarışmıyorsun ama neredeyse o kadar yoruluyorsun. 

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
imla
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu Nordic milleti manyak ya!
Castrol - Ford "guest" olarak iletişim bilgilerimi paylaştığı için Finlandiya Rallisi düzenleyicilerinden (eski ismi ile bin göller rallisi) mail geldi. 
... açtım, okudum tabi... 
Her şey başlangıçta normaldi. Yarışın tarihçesi, iklim, ulaşım olanakları vs. ... kendi kendime "Haa, bildik şeyler bunlar ya!" derken, bir de baktım. Adamlar detaylara girmiş ... otellerde yangın çıkması durumunda çalan sinyali (yazılı olarak) tarif ediyor, yanınızda ıslal mendil bulundurun, uzun konçlu çorap giyin (arazide dikenli bitkiler varmış) yarış sırasında susuz kalmayın falan diyorlar ... off ya. (Bir Başka Örnek: Gündüzleri ortam ısısı 17,5C, geceleri ise 11C'nin altına düşüyor, yanınızda rüzgarlık - kalın giyisi ve yağmurluk bulunsun)
Elemanlar olayı yarış sırasında "Nerede Durulmaz!" sorusuna ayırdıkları tam sayfa ve ekteki grafik ile noktayı koymuş...
...beHH be abicim. (gözlerim resmen -taşa oturma,cırcır olursun notunu aradı)

Adsz_11.jpg

Not: Olayın en beğendiğim noktası ise dönüş günü (1 Ağustos) WRC aracı ve WRC sürücüsü ile "Passenger Ride" etkinliği düzenlenecekmiş. Marka takımları kendi misafirlerini araçlara davet edip onlara parkur boyunca WRC kuzusu nasıl gidiyor? ...gösterecekmiş. (bkn.yolcu kusturmaca) ...hehehe. Katılmak ister misiniz? ...diye sormuşlar.

...Me, Me, Me, Pick Me be! ... diye cevap yazdım tabi. (bkn.mazoşit olduğunu itiraf etmek)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Kaan Yagizer said:

Elemanlar olayı yarış sırasında "Nerede Durulmaz!" sorusuna ayırdıkları tam sayfa ve ekteki grafik ile noktayı koymuş...

Doğru da yapmışlar.

Seyirci güvenliği FIA tarafından öncelenen ve seyircinin kendisi dahil çoğu paydaş tarafından da dikkate alınmayan bir konu. 

Ayrıca herkesin yoldan uçma dinamiklerini ilk elden deneyimleme şansı olmadığı için yönlendirme doğru olmuş. 

Bir de bilgi: WRC etaplarında rallinin FIA tarafından atanmış güvenlik sorumlusu etap başlamadan helikopterle etabı denetliyor ve seyirci güvenliğini aksak görürse etabı iptal etme yetkisi var. 

Diğer bir deyişle organizatör seni düşündüğü kadar kendini de düşünüyor, ki bunda bir terslik yok. 

Gelin görün ki genelde en keyifli seyir noktaları da yasaklı bölgelerde oluyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval said:

en keyifli seyir noktaları da yasaklı bölgelerde oluyor. 

...ben de zaten ona mızmızlanıyorum üstadım, dediğin gibi ... yarışın adama "beHHH" dedirttiği tüm açıları yasaklamışlar.

O detaya girmedim ama elemanlar yazmış. "Yasak alanları kırmızı şeritler ile işaretleyeceğiz" Sarı şeritli noktalarda ise dikkatli olmak kaydı ile bulunabilir, yarış izleyebilirsiniz (belirtmemişler ama Nordic milletini tanıyorsam bir de "yeşil" şeritli alanlar vardır) ...adamlar WRC'yi Kafeinsiz Kahve'ye çevirmeye çalışıyorlar yahu! :( 

Ek : (bkn.mızmızlanmak) Yarışı Helsinki Starbuck'tan mı seyredeceğiz abijim? :smiley2k:

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.