Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Trafik Cezaları

Önerilen Mesajlar

Oncelikle merhaba focusclubtr ahalisi; :)

Son gunlerde ki trafik cezasi artislarindan dolayi herhangi bir cezam varmi dige internetten kontrol edim dedim ve yine ne oldugunu bilmedigim birkac tane ceza ile karsilastim.2013 2. donem vergisini oderken 2 tane cezam gozukuyordu ve ikisinide odemistim.Suan 3 tane cezam gozukuyor cezalar`i sirasiyla asagiya yaziyorum.

Ceza tarihi: 29.04.2011 , Teblig tarihi: 09.05.2011 ceza tutari:66.00 cezasiyla 158.00 Tl

30.08.2011,                      12.09.2011                  348.00               638.00 Tl

07.05.2011,                      07.07.2012 :blink:             140.00               245.00 Tl

Gelelim benim sorunuma.Bana herhangi teblig edilen bir tutanak yok.Cezalarin ne olduguna dair hicbir fikrimde yok.Sadece 348.0Tl`lik ceza`nin radar oldugunu dusunuyorum onuda yemisimdir diyorum geri kalan 2 ceza nedir belliki arkamdan yazmislar ama eve neden gelmedi.Biraz once muhtarliga gittim ordada herhangi bir ceza yok.Simdiye kadar en az 2000Tl`lik ne oldugunu bilmedigim ceza odedim ama her odedikce karsima boyle yeni cezalar turuyor odemektende biktim.

Benim merak ettigim 2 konu var.

1.Mahkemeye basvurmayi dusunuyorum.Neler yapmak lazim

2.En cok merak ettigim konu bu.Sizede boyle gereksiz trafik cezalari geliyormu ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim merak ettigim 2 konu var. 1.Mahkemeye basvurmayi dusunuyorum.Neler yapmak lazim 2.En cok merak ettigim konu bu.Sizede boyle gereksiz trafik cezalari geliyormu ? 

trafik cezası size ulaştıktan sonra 15 gün içerisinde sulh ceza mahkemesi veya trafik mahkemelerine gidebilirsiniz.

son zamanlarda trafik kontrollerinde plaka ya radar cezası ve kırmızı ışık cezaları  yazılmaya başlanıldı. Ayrıca cezaların adreslere gönderilmesi için gerekli pul ödeneği olmadığı için trafik polisi cezaları bekletiyordu..şimdi yavaş yavaş cezalar gönderilmeye başlanıldı..Bir arkadaşıma geçen hafta 13 tane makbuz geldi...tabi cezalar topluca gelince insanın morali bozuluyor.geçmiş olsun..

oğuz mete tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

trafik cezası size ulaştıktan sonra 15 gün içerisinde sulh ceza mahkemesi veya trafik mahkemelerine gidebilirsiniz.

son zamanlarda trafik kontrollerinde plaka ya radar cezası ve kırmızı ışık cezaları  yazılmaya başlanıldı. Ayrıca cezaların adreslere gönderilmesi için gerekli pul ödeneği olmadığı için trafik polisi cezaları bekletiyordu..şimdi yavaş yavaş cezalar gönderilmeye başlanıldı..Bir arkadaşıma geçen hafta 13 tane makbuz geldi...tabi cezalar topluca gelince insanın morali bozuluyor.geçmiş olsun..

Benim elime ulasan herhangi bir trafik cezasi yokki sikinti orda zaten. :) Ben online vergi odemeden baktim orda gozukuyor sadece.Bu cezalarda en yakin teblig tarihini 15 ay gecmis ve bende bu cezalarla ilgili hicbir belge yok.Hangi maddeden cezalari yedim onu bile bilmiyorum.Kirmizi isiklarda sari gordugum anda dururum.Emniyet seridine hayatimda bir kere girmistim ondada makbuzlu ceza yedim zaten.Emniyet kemeri surekli takili yani radar disinda ceza yeme olasiligim cok dusuk e o zaman ben bu cezalari nasil yiyorum ben bunu sorguluyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trafik cezalarının tebliğ tarihlerine baktığımda sanki şu posta parası bulamama hurafesinin geçerli olmadığını düşünüyorum.

Trafik şube müdürlüğüne gidip, cezalarla ilgili makbuz vs leri isteyerek yola başlayabilirsiniz. Sonrasını buradan konuşabiliriz. Dilekçe yazarak ilgili trafik ceza makbuzlarını isteyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir haber sitesinde sonradan gönderilen cezaların mahkemeye başvurulması ile iptal edilmesiyle ilgili bir haber vardı bugün; tebliğ tarihinden çok sonra gönderilmesi sebebiyle diyordu haber; yasak olduğu için link veremiyorum ama sanırım size ulaşan ceza olmadığı için farklı bir durum olabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir haber sitesinde sonradan gönderilen cezaların mahkemeye başvurulması ile iptal edilmesiyle ilgili bir haber vardı bugün; tebliğ tarihinden çok sonra gönderilmesi sebebiyle diyordu haber; yasak olduğu için link veremiyorum ama sanırım size ulaşan ceza olmadığı için farklı bir durum olabilir...

Bu durum İçişleri Bakanlığı  Emniyet Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı arasındaki görüşmeler ve yazışmalar sonrasında uzun süre tebliğ edilemeyen cezaların iptaliyle ilgili  kararlar bozuldu ve nerdeyse tüm iptal edilen cezalar yeniden tahsil edilmeye başlanıldı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trafik cezaları vergi dairesine veya internet ortamlarındaki online sorgulama sistemlerine ceza tespitinden nekadar sonra geçiyor?

Allah bilir. Şimdi ben de baktım: 6 ay 25 gün... Önceden ödemiş bile olabilirim.

7hr4.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlgili haber Milliyet'in sitesinde var. Başvurun, İptal ettirin diye aratılırsa bulunabilir.

Bu durum İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı arasındaki görüşmeler ve yazışmalar sonrasında uzun süre tebliğ edilemeyen cezaların iptaliyle ilgili kararlar bozuldu ve nerdeyse tüm iptal edilen cezalar yeniden tahsil edilmeye başlanıldı...

Böyle bir bozma usulsuz olur. Çünkü o kararlar kesindir. Bozma işini kim yapacak. Hakim kararını vermiş. Kararda da kesin olmak üzere verilen karar açıkça okunup usulen anlatıldı diye yazmış. Yani iş bitmiş. Böyle bir bozma olmaz, en azından olmamalı.

Gelelim güncel duruma, cezanın on gün içerisinde tebliği şartı var. Bu nedenle ilgili cezalara mahkemeye itiraz edilirse o madde gereğince hakim yine kararı kabul edecek, cezanın iptalini isteyecektir. Bu kararlar için de mi bi ton yazışma yapılacak. Umarım yapmazlar. Emniyette para mı yok ta o kadar bekletmişler o cezaları. En çok ödenek ayrılan kurumlardan birisi de Emniyet Genel Müdürlüğü diye düşünüyorum. Pul parasını gücü yetmiyorsa eyvah! Bir yerde bir sorun var demektir bu benim gözümde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ümit arkadaşım doğru yazmış. Tebliğ şartındaki 10 günlük süreyi geçirirse idare mahkemeye verdiğinizde cezanızı iptal ettirirsiniz. İnternetten örnek mahkeme kararınıda buldurun konuyla ilgili olarak. Ek yapıp bütün cezalarınızın iptalini talep edin. mahkeme kararını her kes uygulamak zorundadır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trafik cezalarının tebliğ tarihlerine baktığımda sanki şu posta parası bulamama hurafesinin geçerli olmadığını düşünüyorum.

Trafik şube müdürlüğüne gidip, cezalarla ilgili makbuz vs leri isteyerek yola başlayabilirsiniz. Sonrasını buradan konuşabiliriz. Dilekçe yazarak ilgili trafik ceza makbuzlarını isteyin.

Umit ben gidip cezalari aldigimda bir imza aticakmiyim.Imza atmam demek cezalari kabul ettigim anlamina gelir.Bu yukarda soyledigim cezalar internete daha yeni dusmus.3 ay once yoklardi.Simdiye kadar da dunya kadar ne oldugunu bilmedigim ceza odedim.Bir kismida bir ara af gelmisti onla beraber silindi.Simdi diceksiniz trafik canavarisin :) .Evet 18 yasimdayken o zamanki arabamla tam bir trafik teroruydum onu kabul ediyorum ama suan otobanlardaki hiz limitleri disinda butun trafik kurallarina uyuyorum ve haksiz yedigim cezalardan biktim.Farkinda olmadan icimi dokmusum.  :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlgili haber Milliyet'in sitesinde var. Başvurun, İptal ettirin diye aratılırsa bulunabilir.

Böyle bir bozma usulsuz olur. Çünkü o kararlar kesindir. Bozma işini kim yapacak. Hakim kararını vermiş. Kararda da kesin olmak üzere verilen karar açıkça okunup usulen anlatıldı diye yazmış. Yani iş bitmiş. Böyle bir bozma olmaz, en azından olmamalı.

Gelelim güncel duruma, cezanın on gün içerisinde tebliği şartı var. Bu nedenle ilgili cezalara mahkemeye itiraz edilirse o madde gereğince hakim yine kararı kabul edecek, cezanın iptalini isteyecektir. Bu kararlar için de mi bi ton yazışma yapılacak. Umarım yapmazlar. Emniyette para mı yok ta o kadar bekletmişler o cezaları. En çok ödenek ayrılan kurumlardan birisi de Emniyet Genel Müdürlüğü diye düşünüyorum. Pul parasını gücü yetmiyorsa eyvah! Bir yerde bir sorun var demektir bu benim gözümde.

Her şeye ödenek bulup; direk sürücüleri ilgilendiren bir konuya bulamamaları ilginç bence de... Sonuçta koyulmuş kurala uymamazlık da büyük usulsüzlük; madem yazıyorsun o zaman 10 gün içinde de tebliğ etmen gerekir... Sonuçta EGM'nin hatası, sürücüye ödetiliyor gibi bir durum var... Ayrıca bir de geç tebliğ etmenin faizini de istiyorlarsa daha da kötü...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Umit ben gidip cezalari aldigimda bir imza aticakmiyim.Imza atmam demek cezalari kabul ettigim anlamina gelir.Bu yukarda soyledigim cezalar internete daha yeni dusmus.3 ay once yoklardi.Simdiye kadar da dunya kadar ne oldugunu bilmedigim ceza odedim.Bir kismida bir ara af gelmisti onla beraber silindi.Simdi diceksiniz trafik canavarisin .Evet 18 yasimdayken o zamanki arabamla tam bir trafik teroruydum onu kabul ediyorum ama suan otobanlardaki hiz limitleri disinda butun trafik kurallarina uyuyorum ve haksiz yedigim cezalardan biktim.Farkinda olmadan icimi dokmusum.

İmza atmış olsan bile bu cezaları kabul etmiş olduğun anlamına gelmez. Çünkü sen sana verilen ceza makbuzu örneklerini aldığının yazıldığı bir belgeye imza atarsın. Bunun dışında farklı bir şey varsa imzalamazsın.

Emniyet te sana ceza makbuzlarını verir.

Makbuzları istemeni, makbuzların kime tebliğ edildiğini görebilmen için istemek lazım diye düşünüyorum. Çünkü gerçekten usulüne uygun olarak tebliğ edilmiş olabilir cezalar. Nasıl usulüne uygun. Gelir evden birisine tebliğ eder, muhtara tebliğ eder gibi. usulüne uygun tebliğ edilmişse yapılacak bir şey yok. Ama usulüne uygun değillerse itiraz edersin. Büyük bir ihtimalle de kazanırsın. Bu arada mutlaka tebligatların emniyete dönen parçalarının da fotokopilerini al. Çünkü o parçalarda barkod numaraları var. Barkod numaralarından tebligatın ne zaman ptt ye verildiğinden, nerede ne aşamaları gereçekleştirdiğinden kime ne zaman tebliğ edildiğine dair tüm bilgilere ulaşabilirsin. Makbuzda da cezanın yazıldığı tarih olacak. Cezanın yazıldığı tarih ile, tebligatın ptt ye verildiği tarihi karşılaştır, 10 günlük süreye bakarsın.

Mesajı okurken aklıma bir şey daha gelmişti, ama unuttum şimdi. Mesai bitimi ya, yorgunluk ve iş yerinden bir an önce ayrılacak olmanın verdiği telaş nedeniyle olsa gerek. :D :D :D Aklıma geldikçe yazarım artık bir şeyler :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emniyette para mı yok ta o kadar bekletmişler o cezaları. En çok ödenek ayrılan kurumlardan birisi de Emniyet Genel Müdürlüğü diye düşünüyorum. Pul parasını gücü yetmiyorsa eyvah! Bir yerde bir sorun var demektir bu benim gözümde.

EGM nin hatası olduğuna inanmıyorum..Hükümet politikaları gereği en çok müdahale edilen ve yaptığı iş açısından en az ödenek alan  kurumdur Emniyet .Sanki devlet pul parası verdi de Emniyet mi göndermedi. bürokratik engeller de hep zarar gören vatandaş oluyor...Hakimin kararının bozulmayacağını sizden duymak beni çook şaşırttı :)

oğuz mete tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İmza atmış olsan bile bu cezaları kabul etmiş olduğun anlamına gelmez. Çünkü sen sana verilen ceza makbuzu örneklerini aldığının yazıldığı bir belgeye imza atarsın. Bunun dışında farklı bir şey varsa imzalamazsın.

Emniyet te sana ceza makbuzlarını verir.

Makbuzları istemeni, makbuzların kime tebliğ edildiğini görebilmen için istemek lazım diye düşünüyorum. Çünkü gerçekten usulüne uygun olarak tebliğ edilmiş olabilir cezalar. Nasıl usulüne uygun. Gelir evden birisine tebliğ eder, muhtara tebliğ eder gibi. usulüne uygun tebliğ edilmişse yapılacak bir şey yok. Ama usulüne uygun değillerse itiraz edersin. Büyük bir ihtimalle de kazanırsın. Bu arada mutlaka tebligatların emniyete dönen parçalarının da fotokopilerini al. Çünkü o parçalarda barkod numaraları var. Barkod numaralarından tebligatın ne zaman ptt ye verildiğinden, nerede ne aşamaları gereçekleştirdiğinden kime ne zaman tebliğ edildiğine dair tüm bilgilere ulaşabilirsin. Makbuzda da cezanın yazıldığı tarih olacak. Cezanın yazıldığı tarih ile, tebligatın ptt ye verildiği tarihi karşılaştır, 10 günlük süreye bakarsın.

Mesajı okurken aklıma bir şey daha gelmişti, ama unuttum şimdi. Mesai bitimi ya, yorgunluk ve iş yerinden bir an önce ayrılacak olmanın verdiği telaş nedeniyle olsa gerek. : :D: :D:D Aklıma geldikçe yazarım artık bir şeyler :D

Daha ne yazicaksin :) .Detayli bilgi icin tesekkurler yarin bu isle ugrasalim bakalim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Trafik Cezaları olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.