Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Harekete Başlayınca Otomatik Kapı Kilitlenmesi

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

7 dakika önce, Arif K yazdı:

Düğmeye basmak zor değil lakin kimse basmıyor. O zaman otomatik vites araç da almayalım.

Bu kadar güvenliğe önem verenlerin düğmeye niye basmadığını da analiz etmek ilginç sonuçlar verebilir.

OV ile benzerliği ise hiç ama hiç yok.

Soruma cevap alamadım: Sizde işe yaradı mı bu uygulama?

Bir de hep merak etmişimdir. Kaza anında kapı kilitleri devre dışı kalıyor mu?

Yoksa şuur kapalı ise arabada hapis mi kalıyoruz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Bu kadar güvenliğe önem verenlerin düğmeye niye basmadığını da analiz etmek ilginç sonuçlar verebilir.

Sabah -4 derece soğukta denemedim de şirkete gelince kapının önünde denedim, korna onay sesleri geldi ama çıkıp da denemedim oldu mu olmadı mı diye

kapıların otomatik kilitlenmesi ile kaza anında açılması birbirinden bağımsız davranışlar, siz manuel kilitleyince kaza anında açılıyorsa, araç durup kontağı çekince veya sürücü kapısını açınca tüm kapılar açılıyorsa, otomatik kilitliyken de açılır zaten. ayrıca bunu deneme şansımı zaten yok.

Bu arada bu araçta stop&start yok yerşnde kartlık var, 2018'lerde mi kaldırıldı?

--1 dakika sonra eklendi--
4 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Son satırda yazdığınızla ilgili üniversitede bir olay yaşadım, itü maslak kampüsü içerisinde türk telekom santralinde çalışan bir memur direksiyon başında kalp krizi geçirdi, park halindeki bir araca yavaşça çarpıp durdu ve kapıları kilitliydi. Kurtarılamadı malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Evet yok 2018 Mk3 Mca TR araçlarında.

2018 trend x 1.5 tdci powershift aracımın üretim tarihi 21.02.2018 ve stop&start yok. aynı motor&şanzıman&donanım kombinasyonuna sahip diğer aracımız 09.01.2018 üretimi onda stop&start var.

güncel araçlarda stop&start kaldırılmış sanırım, ikinci el ilanlara baktığımda 2018'lerde genelde yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Arif K yazdı:

Kurtarılamadı malesef.

Benim de anlatmaya çalıştığım bu.

Kapı manüel veya otomatik kilitlenmiş olsun, en azından darbe anında kilitlerin devre dışı kalmasını sağlayacak bir eylem planlanmadı ise müdahalede sorun olacaktır. 

Uzun yolda kilitlenmesine kesin karşıyım.

Şehir için de arkada veya yanda 'kap götür' olabilecek kıymetli bir şey taşıyorsam elden kilitliyorum. 

--1 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Arif K yazdı:

çıkıp da denemedim

Sonucu merakla bekleyen bir sürü insan vardır eminim, bir kısmı da sonradan 'ama bende olmadı' diye yazacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Olmuyor, olması lazım zaten. Usa spec ile Eu spec arasında yazılım farkı var bu konularda. Zaten olsa kullanım kılavuzunda da yazardı.

Teşekkürler, en azından başlıktaki konunun videolu halini paylaşmış oldum, 3-5 sefer denedim ama olmadı ya da ben beceremedim. 

Araç 13.000 km'de ama filo çıkması olması sebebiyle bazı eksiklerim var, yakıt doldurma aparatı, yuvarlak seyyar küllük ve çakmak yok araçta, bunları temin etmeye çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Arif K yazdı:

Teşekkürler, en azından başlıktaki konunun videolu halini paylaşmış oldum, 3-5 sefer denedim ama olmadı ya da ben beceremedim. 

Araç 13.000 km'de ama filo çıkması olması sebebiyle bazı eksiklerim var, yakıt doldurma aparatı, yuvarlak seyyar küllük ve çakmak yok araçta, bunları temin etmeye çalışacağım.

Arif Bey

Siz anladığım kadarıyla seyir esnasında hem araç içindeki eşyaların güvenliği için hem de Allah korusun kaza ya da bilinç kaybı durumunda içeriye müdahale edilmesi konusunda yardım istiyorsunuz. Peki kumandada olan bir ayarı size anlatıyım belki işinize yarar. Şöyle ki; kumandadan kapı açma tuşuna 1 kez bastığınızda şöför kapısı , 2 kez bastığınızda tüm kapılar açılacak şekilde yani. Uygulama şeklini anlatıyım bir deneyin. Araç dışında kumandadan hem kapı açma hem kapatma tuşlarına aynı ayna basılı tutun. 4 lüler yanıp söndüğünde aktif olur. Beğenmezseniz aynı uygulamayı yeniden yapın devre dışı kalır. Şöför kapısı hariç diğer kapıların ve bagajın kilitli olması sanırım sizin işinize daha çok yarayacaktır. MCA da da vardır umarım bu özellik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Arif Bey

Siz anladığım kadarıyla seyir esnasında hem araç içindeki eşyaların güvenliği için hem de Allah korusun kaza ya da bilinç kaybı durumunda içeriye müdahale edilmesi konusunda yardım istiyorsunuz. Peki kumandada olan bir ayarı size anlatıyım belki işinize yarar. Şöyle ki; kumandadan kapı açma tuşuna 1 kez bastığınızda şöför kapısı , 2 kez bastığınızda tüm kapılar açılacak şekilde yani. Uygulama şeklini anlatıyım bir deneyin. Araç dışında kumandadan hem kapı açma hem kapatma tuşlarına aynı ayna basılı tutun. 4 lüler yanıp söndüğünde aktif olur. Beğenmezseniz aynı uygulamayı yeniden yapın devre dışı kalır. Şöför kapısı hariç diğer kapıların ve bagajın kilitli olması sanırım sizin işinize daha çok yarayacaktır. MCA da da vardır umarım bu özellik.

Çok teşekkürler sabah ilk iş bunu deneyeceğim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.