Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Harekete Başlayınca Otomatik Kapı Kilitlenmesi

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Otomatik kilitlenme özelliği: Programlama moduna girdikten sonra, kapıları kilitleme tuşuna her kısa basış(1 snden kısa) otomatik kilitlenme özelliğini açıp kapatır.

Otomatik açılma özelliği: Programlama moduna girdikten sonra, kapıları kilitleme tuşuna her uzun basış (2 snden uzun) otomatik açılma özelliğini açıp kapatır.

Bu ikisi arasında ki fark nedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Çağdaş Korkmaz yazdı:

Otomatik kilitlenme özelliği: Programlama moduna girdikten sonra, kapıları kilitleme tuşuna her kısa basış(1 snden kısa) otomatik kilitlenme özelliğini açıp kapatır.

Otomatik açılma özelliği: Programlama moduna girdikten sonra, kapıları kilitleme tuşuna her uzun basış (2 snden uzun) otomatik açılma özelliğini açıp kapatır.

Bu ikisi arasında ki fark nedir.

hemen üzerinde yazıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Dün birisine açtım elm ile bu özelliği. Sonra dedi ki ben bunu istediğim zaman açıp kapatmak istiyorum, bende elm ile açıldıktan sonra tuşla yapınca oluyordur büyük ihtimalle dedim ama olmadı. Sonra kendim denedim OLDU. Ama bir farkla, programlama moduna girdikten sonra her kısa basış değil, her iki kısa basış açıp kapatıyor. Aslında bunu ilk mesaja eklemişim sonradan bir videodan görüp ama denedim mi hatırlamıyorum.

Daha önce elm ile açmamış birisi bu konunun ilk mesajındaki gibi açmayı deneyebilir mi? Bakalım olacak mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba.Konuyla alakasız belki ama bir sorunum var.Aracı kumandadan kilitleyip tekrar açmak istediğimde sadece sol ön kapı açılıyor.Tekrar açma tuşuna bastığımda bagaj hariç diğer kapılara açılıyor.Ancak 3. kez basarsam nihayetinde bagajı açıyorum.Geçenlerde aracımın içini temizlerken anahtar kumandası arka cebimde basılı kaldı ve bildiğiniz üzere tüm camlar açıldı.Ama daha sonra müzik sisteminin ekranı tamamen yok oldu.Hiç enerji gelmiyormuş gibi düşünün.On-off tuşuna bassamda açılmadı.Ancak arabayı çalıştırdığımda ekran geldi ama bu bahsettiğim mevzu başladı.Sorun ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Süleyman Özen yazdı:

Merhaba.Konuyla alakasız belki ama bir sorunum var.Aracı kumandadan kilitleyip tekrar açmak istediğimde sadece sol ön kapı açılıyor.Tekrar açma tuşuna bastığımda bagaj hariç diğer kapılara açılıyor.Ancak 3. kez basarsam nihayetinde bagajı açıyorum.Geçenlerde aracımın içini temizlerken anahtar kumandası arka cebimde basılı kaldı ve bildiğiniz üzere tüm camlar açıldı.Ama daha sonra müzik sisteminin ekranı tamamen yok oldu.Hiç enerji gelmiyormuş gibi düşünün.On-off tuşuna bassamda açılmadı.Ancak arabayı çalıştırdığımda ekran geldi ama bu bahsettiğim mevzu başladı.Sorun ne olabilir?

flaşör yanana kadar açma ve kapamaya basılı tutun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

09.10.2017 - 18:31 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

Dün birisine açtım elm ile bu özelliği. Sonra dedi ki ben bunu istediğim zaman açıp kapatmak istiyorum, bende elm ile açıldıktan sonra tuşla yapınca oluyordur büyük ihtimalle dedim ama olmadı. Sonra kendim denedim OLDU. Ama bir farkla, programlama moduna girdikten sonra her kısa basış değil, her iki kısa basış açıp kapatıyor. Aslında bunu ilk mesaja eklemişim sonradan bir videodan görüp ama denedim mi hatırlamıyorum.

Daha önce elm ile açmamış birisi bu konunun ilk mesajındaki gibi açmayı deneyebilir mi? Bakalım olacak mı?

Merhabalar, denedim ve olmadı maalesef. ELM nin gelmesini bekleyeceğim mecburen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Kerem Çevik yazdı:

Merhabalar, denedim ve olmadı maalesef. ELM nin gelmesini bekleyeceğim mecburen.

Bir kaç kere denediniz mi? O mesajı yazdığım gün çok rahat 4-5 kere açıp kapattım ama ertesi gün tekrar denedim 5-6 denemede 1-2 kere oldu neden bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14.10.2017 - 01:00 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

Bir kaç kere denediniz mi? O mesajı yazdığım gün çok rahat 4-5 kere açıp kapattım ama ertesi gün tekrar denedim 5-6 denemede 1-2 kere oldu neden bilmiyorum.

Tekrar merhabalar. Bir kaç farklı kombinasyonla çok kez denedim fakat olmuyor. Korna sesi vs. tamamı duyuluyor ama otomatik kilit olmuyor. Belki araç donanım ve modeline göre farklılık gösteriyor olabilir. 

Kerem Çevik tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Herkese merhabalar, forumdaki ilk mesajımdır.

İşyerim tarafımdan tahsis edilen, 2 yıllık 1.4 d-4d touch m/m şanzımanlı corolla maceramızdan sonra yeni aracım focus 1.5 tdci trend x powershift oldu.

Araç motor şanzıman ve süspansiyon olarak çok iyi ancak donanım olarak çok zayıf.

Otomatik kilitlemeyi ararken bu konuya denk geldim, araştırmalarım sürerken youtube'da ford tarafından paylaşılmış videoya denk geldim.

Bu video yardımcı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Arif K yazdı:

Bu video yardımcı olacaktır.

Avrupa'da bu programlanın işe yarayacağını hiç düşünmüyorum; sizde yaradı mı?

Ayrıca araç çalıştırdıktan sonra bir düğmeye daha basmak insanlara niye bu kadar zor geliyor onu da anlayabilmiş değilim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Avrupa'da bu programlanın işe yarayacağını hiç düşünmüyorum; sizde yaradı mı?

Ayrıca araç çalıştırdıktan sonra bir düğmeye daha basmak insanlara niye bu kadar zor geliyor onu da anlayabilmiş değilim. 

Babamın 2003 model megané aracında bile araç hareket edince kapılar otomatik olarak kilitleniyor. Ben Corolla'da 2 yıl boyunca alışamadım. Şahsi aracım Citroen C4'te otomatik kilitliyor, Punto Evo aracımda da otomatik kilitliyordu... Yani bunu tüm markalar yapıyor zaten.

Şehir içinde aracın bagajı açılıp, arka kapısı açılıp hırsızlık yapılabiliyor, arkada bulunan çantamdaki leica marka lazer metre ve terazi cihazı şu anda 5000 lira. Bu özellik günümüzde clio'da da var. Düğmeye basmak zor değil lakin kimse basmıyor. O zaman otomatik vites araç da almayalım.

Şirketteki ticari Partner Van, Jumper Kamyonet gibi baz donanım araçlarda da mevcut.

Arif K tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.