Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Harekete Başlayınca Otomatik Kapı Kilitlenmesi

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

EK: Bu başlık ile aktif edebilirsiniz. https://www.focusclubtr.com/topic/7014-focus-3-elm327-ile-aktif-hale-getirilebilen-özelliklerhill-holder-eklendi/

Bugun sabahtan beri Rus forumunu okuyorum, kamerayla ilgili herşeyi okudum. 4.2" sony ekranı hacklemişler firmwire atarak çin kameralarını bile çalıştırmışlar, yapan adam 5" ekrana yapamadığını söyledi kart doğrulama sistemi engel oluyormuş. Hoş başka birisi 5" ekranda video tv filan izliyor ama o daha cevap vermedi :)

gelelim konumuza diğer kısımlarada bir göz attım işe yarar sadece bu çıktı, direk amerika kitapçığından alıntı(Türkçesi aşağıda) ancak ben yapamadım. Programlama moduna giriyorum ama devreye alma işlemi olmuyor. Bi ara tekrar denicem ancak o zamana kadar yapan olursa diye konuyu açayım dedim.

up180128-__________10.jpg

Otomatik kilitlenme özelliği

* Eğer kapılar açıkken 7 kmnin altına düşerse, ve sonrasında tekrar 7kmnin üzerine çıkarsa kapılar tekrar kilitlenir.

Otomatik açılma özelliği: sürücü kapısı açıldığında tüm kapılar açılır.(mesela bu defaultta açık sanırım)

Bu iki özelliği birbirinden bağımsız olarak programlayabilirsiniz. (ben sadece kilitlemeyi denedim oluyormu diye açılmayıda deniyim bari)

İşlem:

İşlemi 30 saniye içinde tamamlamanız gerekir.

1) Kontağı açın. (motoru çalıştırmadan)

2) Kapıları Kilitleme düğmesine 3 kere basın (konsoldaki düğme)

3) Kontağı kapatın.

4) Kapıları Kilitleme düğmesine 3 kere basın

5) Kontağı açın. (motoru çalıştırmadan) Kısa bir korna sesi duymanız lazım, bu programlama moduna geçtiğini gösteriyor.

Otomatik kilitlenme özelliği: Programlama moduna girdikten sonra, kapıları kilitleme tuşuna her iki kere kısa basış(1 snden kısa) otomatik kilitlenme özelliğini açıp kapatır. Onay anlamında yine kısa bir korna sesi gelecek.

Otomatik açılma özelliği: Programlama moduna girdikten sonra, kapıları kilitleme tuşuna her iki kere uzun basış (2 snden uzun) otomatik açılma özelliğini açıp kapatır.

not: çeviri bana ait, hata olabilir yazarsanız düzeltirim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim eski 2008 C4'ümde bile bu özellik standarttı. 12 km olunca kapıları otomatik kilitliyordu,uğraşmaya gerek yoktu...Yakışmıyor Focus'a bu ayrıntılar,ama ne yapalım sevdik bir kere katlanacağız dikenine!

Yahu bunlar yazılım işleri ve güvenlik amacı ile bunlar eklenmiyor. Doğru işler bunlar yani..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahu bunlar yazılım işleri ve güvenlik amacı ile bunlar eklenmiyor. Doğru işler bunlar yani..

tamam default kapalı olsun, açması etmeside öyle basit olmasın

yani tamda yazdığım gibi, ama ben yine açmak istiyorsam bırakta açayım, IDS üzerinden bile kapatmışlar açıp kapatma olayını.

Amerikada bile izin veriyorsun açmaya avrupada vermiyorsun ilginç bana göre. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gün boyu bir bu çıkmaz sanırım diğerlerini de bekliyorum :P

bütün gün kamerayı okudum o yüzden başka bişey yok :D

kamerayıda tam oldu diyordum yattı :S modul ve kameranın orjinali lazım sanayiye gidince bi kurcalıcam ama fazla para vermem o yüzden oda yatar gibi 

bide bunu deneyelim bakalım. fark olarak 2 kere basıyor(çeviri hatası olabilir benimki :D)

http://www.youtube.com/watch?v=pOxDkTXI7G8&feature=youtu.be

bunuda yemedi...

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O forumlarda anlatılan yazılım ve donanım uygulamaları 2.0 benzinli motorlu (çoğunluğu otomatik) araçlar için. Yani ABD vs gibi yerlerde satılanlar... (2.0L 121Cu. In. l4 GAS DOHC Naturally Aspirated)

O forumlarda anlatılan kontak aç-kapa veya pedallara basılarak yapılan test ve sistem menülerine girişlerin hiç biri buradaki araçlarda çalışmıyor.

Yurtdışı satış sitelerinde lastik basınç sensörleri satılıyor ve araca nasıl tanıtılacağı (training) anlatılıyor. Test menüsüne girmek için yapılacakları uyguladım tık yok. Bir kere zaten korna çalacak diyorsa ondan sonuç alamazsınız. Çünkü bizim araçlarda alarm sistemi olmadığından kornanın araç kontrol sistemiyle bağlantısı yok diye düşünüyorum.

Ayrıca bazı menülere nasıl girileceği ile ilgili videolar var. Onları da denedim hiç biri çalışmadı.

Bir de Citroen ve Peugeot menü girişlerini denemeyi düşünüyorum....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.