Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci 30.000-60.000-90000 Km Bakım Ücretleri

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Servet Ö. yazdı:

Bana sorarsan 300TL normal bakimdir, 350 ekstra li bakimdir. 700 nedir be ya...

30 bin bakımına yetkili serviste 350 tl bedava*bedava. 2016 yazında mazot filtresi 112.90TLymiş KDV dahil. Life kart indirimi %10 101tl. Ben en son 2016 yazında standart bakıma 314 vermişim, ki yağ dışardan, ıvır zıvırlar yazılmadı. X kişisi olarak gitsem en az 450 tutardı (life kart indirimli)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

selam ustalar

şubat ayında ford focus 2015 model aracımın bakımı gelecek 30 bin..

aradıgım 3 yetkili serviste fix 950 tl dediler.. Çok vs deyincede %10 iskonto hakkımız var dediler yani 860 tl..

Birde bunlara ek fren balataları kötüyse 4 fren balatası için 560 tl dedi oda 470 tl ye felan gelir.. çok değil mi bu fiyatlar ustalar..

uygun yapan bi bayi varsa istanbul içi her yere götüre bilirim.

saygılar teşekkürler:(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21.01.2017 - 14:53 tarihinde, okan ali yazdı:

çok değil mi bu fiyatlar ustalar..

Sorunun hedefi muhtemelen ustalar ama ben yine de fikrimi yazayım.

Yetkili servis fiyatları yüksek. Hem işçilik hem de parça olarak.

Bu durumda neler yapılabilir?

1. Değişik servislerden fiyat alınabilir, pazarlık yapılır, en uygun fiyatı verene gidilir, müşteri memnuniyeti biraz şansa kalır.
  2. Yetkili servise pahalı olanlarda kendi parçamı getireceğim teklifi yapılır, kabul ederse mümkünse "orijinal" parçalar serbest piyasadan temin edilir ve taktırılır (bkn. balata değiştirme). Hariçten eşdeğer parça kullanıldığında takılan parça garanti kapsamı dışında kalır. Ancak bakımlarda kullanılanların çoğu sarf malzemesi olduğundan bunun pek önemi olmaz.
  3. Yetkili servisle anlaşma sağlanamazsa özel servis tercih edilir. Hizmet yeterlik belgesi sahibi olan özel servislerde "orijinal" parçalarla yapılan bakımlarda Blok Muafiyeti Yasasına göre garantinin bozulmaması gerekir. Ancak takılan parçanın ya da yapılan işlemin yol açacağı arıza ve/veya hasarlar garanti kapsamı dışında kalır. Bununla beraber sürecin kolay olmayacağı ve dağıtıcının (Otosan) sizi garanti kapsamı dışında bırakmak için uğraşabileceği öngörülebilir. Yani süreç mahkemede bitebilir, lehinize sonuçlanabileceğine dair yasal örnekler var ama uğraşmaya değer mi herkes kendi karar vermeli.

Böyle...

Ben de Şahsuvaroğlu önerisine katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ben size hitaben ustalar dedim '' kankalar abiler arkadaşlar '' babında yanlış anlaşıldı hitap şeklim sanirim :) yoksa ustalarla bi işim yok. 

Ben genel olarak son zamanlarda 30 bin bakımı yaptıranlardan bilgi almak istedim. Rakamla alakalı yada bilinen daha uygun yetkili servis var mı diye sormak istedim ( Abiler ) :)

--6 dakika sonra eklendi--
7 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Böyle...

Ben de Şahsuvaroğlu önerisine katılıyorum.

Şimdi Şahsuvaroğlu ile görüştüm. Aynı Şekilde 845 tl dediler.. Yani servisler hepsi aynı fiyatı veriyor hocam.. Mecbur birine gidip okşanıcaz kaçarı yok :)

Herhalde 850 tl yi ilk veren ben değilimdir. 

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Ozan Kar, başlığı Focus 3 Tdci 30.000-60.000-90000 Km Bakım Ücretleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.