Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci 30.000-60.000-90000 Km Bakım Ücretleri

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

Berk Bey defalarca yazdım, yine tekrarlıyorum, bakımlarınızı yetkili serviste yaptırmanız konuyu en iyi bilen ustaların iş başında olması, yeterli yedek parça stoğu bulunması, merkezle iletişim kolaylığı gibi nedenlerle tercih edilebilir, ama garantinin devamlılığı için zorunlu bir şart değildir.

Orjinal yedek parçalarla doğru işçilikle yapılmış bakımlar garantiyi bozmadan aracınzı kullanmanızı sağlar. 

Antalya için özelde önerebileceğim bir servis ve parçacı var, ikisi de yeni sanayide ve iş birliği halindedirler: Öztürk Otomotiv (http://ozturkyedekparca.com/) ve Çokoto Servis Cem Kaymaz (eski Otokoç başteknisyenidir) (http://www.cokoto.com.tr/Iletisim.aspx).

Tabii site sponsorumuz ER-OL Otodan da parçaları temin etmeniz olasıdır. 

İşlemlerinizi neredeyse yarı fiyatına mal edebilirsiniz.

Yok ille yetkili servis diyorsanız Bilallerden de fiyat almayı ihmal etmeyin, araç kabulde Ahmet kardeşimi bulup benim selamımı söyleyip bir de onlardan fiyat isteyin. 

Yetkili servisleri seviyorum, ama bu fiyat politikası ile buluşmamız zor görünüyor.

Cem Bey, ilginiz için teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha kaliteli yağ kullanıyorum, karbon polen filtresi taktırıyorum, ufak tefek eksiklikler, sıkıntılar hallediliyor, tek damla yağ ve terleme kalıntısı bırakılmıyor; hepsinden de önemlisi hepsi gözümün önünde yapılıyor.

Fiyat: İşçilik dahil 250 TL

Diğer bakım 170 TL(mazot filtresiz)

Cem Hoca güzel söylemiş. Ben de servise gitmekten hoşlanıyorum. Ancak insancıl fiyatlar olmadıkça biz birleşemeyiz:) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

İstanbul Avrupa yakası için 20.02.2015 tarihinde telefonla aldığım fiyatlar şöyle :

asal oto maslak..........(Tel:(507) 789-8021)....650TL
agras terazidere.........(Tel:(212) 612-0900)....600TL
çetaş bağcılar...........(Tel:(212) 454-4000)....750TL
otokoç yenibosna.........(Tel:(212) 639-5050)....710TL
otokoç istinye...........(Tel:(212) 229-9555)....hiç bir departman telefonu açmadı
aydoğanlar zeytinburnu...(Tel:(212) 665-8484)....680-700 TL
kar oto eyüp.............(Tel:(212) 612-4949)....730TL
keleşler bayrampaşa......(Tel:(212) 417-3915)....690TL
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hiç insanî fiyatlar değil bunlar. Tam teşekküllü bakım gereçlerinin fiyatı en fazla 200 TL tutar. Belki de servislere daha uyguna mâl oluyordur. Neredeyse dışarıda yaptırmanın 3 katı fiyat çekmişler. Bir de yağ bakımının işçiliği nedir? Seri çalışmayla en fazla yarım saat sürer. Yazık, günah.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul Avrupa yakası için 20.02.2015 tarihinde telefonla aldığım fiyatlar şöyle :

asal oto maslak..........(Tel:(507) 789-8021)....650TL
agras terazidere.........(Tel:(212) 612-0900)....600TL
çetaş bağcılar...........(Tel:(212) 454-4000)....750TL
otokoç yenibosna.........(Tel:(212) 639-5050)....710TL
otokoç istinye...........(Tel:(212) 229-9555)....hiç bir departman telefonu açmadı
aydoğanlar zeytinburnu...(Tel:(212) 665-8484)....680-700 TL
kar oto eyüp.............(Tel:(212) 612-4949)....730TL
keleşler bayrampaşa......(Tel:(212) 417-3915)....690TL

Fiyatların bukadar değişken olması muhtemel fark var demektir kullanılan malzeme sayısında.

Şöyle bir düşününce;

Yağ 70TL (Castrol)

Yağ filtresi 45TL

Hava filtresi 45TL

Hadi bide polen filtresi desek 70TL 

İşçiliğede 100TL desen :)

330TL geriye kalan 300-450TL ne?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Telefonla fiyat sorulduğunda sanırım kimisi en üst limitten veriyor ki sonra artırıma gidip sevimsiz olmasın diye, kimisi de en düşüğünü söylüyor müşteriyi çekmek adına.

Ancak bu fiyatlar her zaman pazarlığa açık, yani değişik iskonto imkanları var, sonuçta 500-500 TL düzeyine bağlanır gibime geliyor ki ben yine de en lüks özel serviste yarı fiyatına hallederim. 

Herkesi kendine iyi bir usta ve malzeme tedarikçisi bulmaya davet ediyorum, korkan garantisi bitince korkmayan baştan itibaren gidebilir.

Tabii bu arada servislerin araç satışlarından kazançları o kadar düştü ki koca mekanları çevirmeye yetmiyor gelirleri. Öncelikle sigorta anlaşmaları sonra da "duyarlı" kullanıcılarla ayakta kalmaya çalışıyorlar kanımca. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Ozan Kar, başlığı Focus 3 Tdci 30.000-60.000-90000 Km Bakım Ücretleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.