Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci 30.000-60.000-90000 Km Bakım Ücretleri

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

15.000 bakımlar konusu iyi ama artık çoğumuzun araçları 30.000km'ye geldi geçti. Biraz da belki farklı bir başlık altında 30.000 bakım ücretlerini paylaşalım. 

Bugün fren yağı düşük uyarısı verdi. Aydoğanlar'a götürdüm. Balatalar incelmiş azıcık yağ eklediler. 27.335km araba. 30'a az kaldı. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15.000 bakımlar konusu iyi ama artık çoğumuzun araçları 30.000km'ye geldi geçti. Biraz da belki farklı bir başlık altında 30.000 bakım ücretlerini paylaşalım. 

Bugün fren yağı düşük uyarısı verdi. Aydoğanlar'a götürdüm. Balatalar incelmiş azıcık yağ eklediler. 27.335km araba. 30'a az kaldı. :)

Bu akşam ayrı başlık açıp iletileri taşıyayım abi ben. Bu fikirden sonra moderatör oldum da henüz gerçekleştiremedim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus Club TrTüm Yetkililer Burada" kategorisinden "Otomobiller HakkındaBakım - Servis & Yedek Parça" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

yakında bende yaptırdım 30 bin bakımı. yağdan kaynaklı motor sesinde kalınlaşma hissedince servise götürüyorum. oda 1-2 bin km erken oluyor.

benim 450 tl civarı tuttu indirimle. ancak fren balataları değişmedi. arabaya kıyıpta ne gaza basabiliyoz nede frene. :wacko:  polen filitresinede 80 kağıt çakmışlar iyimi! şimdi sizin faturalardan gördüm.

ancak ses çıkartmadım çünkü adamlar direksiyonumu garantiden değiştiler. direksiyondaki nikelaj çatlamış ve parmağımı kesip duruyordu. isteyenin bir yüzü kara vermeyenin ise diyerekten direksiyonu da söyledim. inanılmaz bir şekilde değişim yapalım dediler. sadece nikelajlı kısmın değişimini beklerken komple direksiyon değişti. :blink:  bu hafta gidip koltuk kafalıklarınıda söyleyeyim. belki onları da garantiden değişirler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

C-Max 1.6 Tdci için aldığım bakım fiyatı ile focus'un aynı motorlu olanı arasıda ciddi fiyat farkı mecvut...

Bana antalya'da verilen en düşük fiyat 650tl... bundan yüzde 10 indirim olabiliyormuş ki bu da 585tl eder en düşük... Bu fark nereden geliyordur? Servisler (otokoç) ile pazarlık ediliyor mu?

Berk Ş. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Yakın arkadaşımın, kdv'li 1324.80. Ön arka fren balataları + işçilik 703,8936 tutmuş. kışlık araç bakım setinin fiyatı görünse de orjinal faturada indirimli halinde sıfır olacakmış fiyata dahil değil.

1324,80-703,89= 620,91 tl ediyor fren balatasız fiyat. Özel motor yıkama sıvısını filan kendi ayrı istemediğini belirtti. Belki önermişlerdir kabul etmiştir.

Xl0UtNy.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana antalya'da verilen en düşük fiyat 650tl

Berk Bey defalarca yazdım, yine tekrarlıyorum, bakımlarınızı yetkili serviste yaptırmanız konuyu en iyi bilen ustaların iş başında olması, yeterli yedek parça stoğu bulunması, merkezle iletişim kolaylığı gibi nedenlerle tercih edilebilir, ama garantinin devamlılığı için zorunlu bir şart değildir.

Orjinal yedek parçalarla doğru işçilikle yapılmış bakımlar garantiyi bozmadan aracınzı kullanmanızı sağlar. 

Antalya için özelde önerebileceğim bir servis ve parçacı var, ikisi de yeni sanayide ve iş birliği halindedirler: Öztürk Otomotiv (http://ozturkyedekparca.com/) ve Çokoto Servis Cem Kaymaz (eski Otokoç başteknisyenidir) (http://www.cokoto.com.tr/Iletisim.aspx).

Tabii site sponsorumuz ER-OL Otodan da parçaları temin etmeniz olasıdır. 

İşlemlerinizi neredeyse yarı fiyatına mal edebilirsiniz.

Yok ille yetkili servis diyorsanız Bilallerden de fiyat almayı ihmal etmeyin, araç kabulde Ahmet kardeşimi bulup benim selamımı söyleyip bir de onlardan fiyat isteyin. 

Yetkili servisleri seviyorum, ama bu fiyat politikası ile buluşmamız zor görünüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Az önce aşağıda sıralayacağım Ankaradaki servisleri aradım ve fiyatlar genel olarak bu civarda ne dersiniz normal mi?

Maltepe Tur -  480

Siteler    Tur - 680

Otokç          - 580

hepsini aradığımda diğer servislerin verdiği fiyatı ve bu fiyat neden kaynaklandığını sorduğumda kullanılan malzeme kalitesi diyebildiler sadece açıkcası beğenmiyorum fordun servis politikasını. Ne dersiniz uygun mu fiyatlar?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Ozan Kar, başlığı Focus 3 Tdci 30.000-60.000-90000 Km Bakım Ücretleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.