Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci 30.000-60.000-90000 Km Bakım Ücretleri

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

İstanbul'daki farklı servisleri de arayıp fiyat al, pazarlık yapma şansın doğar belki.

Hoşuna gitmeten garantiden yaptırabileceğin her şeyi söyleyebilirsin. Titremeden şikayetçi isen yazılım güncellemesi iste de, "Bizim araç için yazılım güncellemesi varmış" diyeceksen sonuna önceden telefon ettiğimde şase numarasından kontrol edip  güncelleme olduğunu, titremeyi giderebileceğini söylediler de. Yoksa güncelleme yapmamayı tercih edebilirler, kontrol edildi yazıp geçebilirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Titremiyor muydu senin araba?

Ne şikayetin varsa onu söyle...

Fiyat pahalı geldi bana!

İstanbul'daki farklı servisleri de arayıp fiyat al, pazarlık yapma şansın doğar belki.

Hoşuna gitmeten garantiden yaptırabileceğin her şeyi söyleyebilirsin. Titremeden şikayetçi isen yazılım güncellemesi iste de, "Bizim araç için yazılım güncellemesi varmış" diyeceksen sonuna önceden telefon ettiğimde şase numarasından kontrol edip güncelleme olduğunu, titremeyi giderebileceğini söylediler de. Yoksa güncelleme yapmamayı tercih edebilirler, kontrol edildi yazıp geçebilirler.

Evet titreme ilk soyleyecegim olacak. Fiyati ilk 590 dedi onu 500e cekti baska yerlerdende fiyat alip bak orasi 400 dedi sende in diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet titreme ilk soyleyecegim olacak. Fiyati ilk 590 dedi onu 500e cekti baska yerlerdende fiyat alip bak orasi 400 dedi sende in diyebilirim.

Maltepe Şahsuvaroğluna telefon açıp sorar mısın rica etsem (0216) 441 42 78

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

490 lira dedi.

Yakup farkı   :pist:  Daha doğrusu Istanbul farkı!

Galiba zam da gelmiş, çünkü forumdan son bir ayda yapılan bakım ücretlerini 250-350 TL arasında anımsıyorum...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Dizelci olarak ben 36,000 km ortalaması 0,20 krş a giderken en az yakan benzinli 0,25 krş a gidecek. (ki benzinli bir araç için bu hayal) aradaki fark çok küçük gibi görünsede bence dizel almak için yeterli. 

Ben 30,000 bakımında 290 tl ödedim abi. Nesi pahalı Allah aşkına, 15 bin bakımında da +1 hava filtresi ile beraber 330 tl ödemiştim. Ben mi yanılıyorum, yoksa ford servis fiyatları dizel için de mi uygun. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizelci olarak ben 36,000 km ortalaması 0,20 krş a giderken en az yakan benzinli 0,25 krş a gidecek. (ki benzinli bir araç için bu hayal) aradaki fark çok küçük gibi görünsede bence dizel almak için yeterli. 

Ben 30,000 bakımında 290 tl ödedim abi. Nesi pahalı Allah aşkına, 15 bin bakımında da +1 hava filtresi ile beraber 330 tl ödemiştim. Ben mi yanılıyorum, yoksa ford servis fiyatları dizel için de mi uygun. 

30000 bakımında mazot filtren değiştiyse ve ikisinede 290 tl ödediysen(hava filtresi yaklaşık 50tl) nasıl uygun diyorsun anlamıyorum, bu durum ilkinde kazıklandığını gösterir...

30000 bakımında mazot filtren değişmediyse sana göre uygun olsada bana göre kesinlikle uygun olamaz

son ihtimal her ikisindede mazot filtresi değiştiyse fiyat uygun, ben kazıklandım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford'u ya da Otosan'ı ya da servisleri savunacak değilim.

Periyodik bakım olarak 70-80 tl bir şey alıyorlar ya, Onun dışında çok aman aman bir fiyat farkı göremiyorum ben. Yağ lt fiyatı da uygundu hatırladığım kadarıyla.

Hava filtresi de uygundu. Tapa da 5 tl gibi bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam. (Tapa 5 tl çok mu az mı bilemem, ama sonuçta o da bir kör cıvata, maliteyinin 5 tl olmayacağı kesin.) 

Ya ben Europa'nın 10,000 km deki bakımına 120-150 arası bir para veriyordum.

3 lt 10/40 yağ, yağ filtresi, hava filtresi.

E onunla kıyaslayınca bence yine uygun geliyor 300 tl. 

Bakımı nerede yaptırıyorsunuz..Ben Kargı'da çalışıyorum.Kastamonu yada Çorum'da yaptırmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakımı nerede yaptırıyorsunuz..Ben Kargı'da çalışıyorum.Kastamonu yada Çorum'da yaptırmayı düşünüyorum.

Kastamonu da servis yok maalesef. 30 bin bakimini corum da yaptirdim. Servis elemanlari cok iyi. Cok ilgililer. Sadece asiri gazliyirlar teste cikarken falan. Onu da zamanlarinin kisitli olmasina bagliyorum. 30 bin bakimi icin 290 tl aldilar benden ki cok iyi rakam. Bazi servislerden 450-500 e kadar fiyat aldim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kastamonu da servis yok maalesef. 30 bin bakimini corum da yaptirdim. Servis elemanlari cok iyi. Cok ilgililer. Sadece asiri gazliyirlar teste cikarken falan. Onu da zamanlarinin kisitli olmasina bagliyorum. 30 bin bakimi icin 290 tl aldilar benden ki cok iyi rakam. Bazi servislerden 450-500 e kadar fiyat aldim.

Fiyatın gayet makul. Tabiki yetkili servis için.

Diğer marka yetkili servisleri ile mukayese ederlerse fiyatın ne kadar çazip olduğunu anlayacaklardır.

İstanbulda ise 30 bin bakımını 300 TL yaptırabilen çıkar ise bizde oraya gideriz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyatın gayet makul.

Yapılan işlemler

Yağ, Yağ filtresi, Mazot Filtresi, periyodik bakım, bir takım şikayetlerim (ki bu garantiyle ilgili bir durum, ücrete yansıtılmamıştır)

Hava filtresi önceden Ankara Tur otodan almıştım, bu yüzden sadece değişiminin ücreti alınmış olmalı, polen filtresini ise değiştirmeye gerek yok denildiği için değiştirmedim.

Servis için fiyat uygun. Ancak yapılan işlemler için biraz yüksek.

Sonuçta;

4 lt yağ, litresi 20 tl olsa (ki o kadar yok) 80 tl.

Mazot filteri 100 tl

Yağ filtresi hadi olsun 30 tl. Toplam 210 tl eder. Bu en baba rakamlar yani.

Ama ben 15 bin bakımındaki fiyattan da, 30 bin bakımındaki fiyattanda (servis olarak değerlendirdiğimde) memnunum. Bundan iyisi şamda kayısı :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Ozan Kar, başlığı Focus 3 Tdci 30.000-60.000-90000 Km Bakım Ücretleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.