Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Mertcan Çelik

Focus 3 Tdci 30.000-60.000-90000 Km Bakım Ücretleri

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Serkan Karakoca yazdı:

orjinal balataları alın ufak bir işçilikle halledilir dışarda sorun olmaz garanti ile ilgili ...

Serviste balatalar için motorcraft 460+115 işçilik (ciddi indirim yaparlarmış! bu fiyattan inse ne olur) verdikleri için ve garantiye etkisi olmadığından onu kesinlikle dışarıda yaptıracağım. Erol oto motorcraft ön balata  190/ bosch 120/ Kale 95 fiyat verdi. (Kale yumuşaktır kendi aracıma da taktım tavsiye ederim dedi.

Benim derdim Başer yüzde olarak iyi bir indirim yapmasına rağmen 60.000 bakımı için fiyatın halen yüksek olması.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1 saat önce, Aşkın K. yazdı:

Serviste balatalar için motorcraft 460+115 işçilik (ciddi indirim yaparlarmış! bu fiyattan inse ne olur) verdikleri için ve garantiye etkisi olmadığından onu kesinlikle dışarıda yaptıracağım. Erol oto motorcraft ön balata  190/ bosch 120/ Kale 95 fiyat verdi. (Kale yumuşaktır kendi aracıma da taktım tavsiye ederim dedi.

Benim derdim Başer yüzde olarak iyi bir indirim yapmasına rağmen 60.000 bakımı için fiyatın halen yüksek olması.

fomoco ve motocrafttan şaşma balatada  ...

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: İbrahim Atlı
      Sevgili Forum Üyeleri,

162.000 km'de 2012 model bir Focus Station Wagon aldım. Tramersiz/boyasız motorunda da problem yok ama aracın iç kısmıyla eski sahibi pek ilgilenmemiş.
      Eksperin çektiği fotoğraflardan bir kısmını mesaja ekliyorum. Ayrıca sürücü koltuğunda yırtık var, direksiyon soyuluyor, el freni üstündeki plastik erimiş (nasıl olduğunu anlamadım). Bunları düzeltecek bir ustaya ihtiyacım var. Kocaeli'nde olursa çok iyi olur, yoksa İstanbul'da bir yer/usta bilgisi paylaşmanızı rica edeceğim.

Teşekkür ve sevgilerimle

• Yazan: Adem balcı
      Arkadaşlar Rus sitesinden kopya ile bir tartışma konusu açmak istedim sitede foccus üzerinden açılan özellik ile sis farı açık konumdayken sellektör yapınca sis farı kapanıyor güzel bir kombin ortaya çıkıyor ben aracı sattığım için deneme şansım olmadığından sizlerle paylaşmak istedim paylaştığım link ile ne demek istediğimi daha net anlayabilirsiniz
      http://www.youtube.com/watch?v=vzteKygjf78
      Yapmak için öncelikle modiye elm327 cihazını bağlıyoruz foccus programını açıyoruz
      01)_CENTRAL CONFİGTEN 
      02)_Read From BCM diyerek araç beynindeki bilgileri okuyoruz
      03)_ beynin ORJİNAL bilgilerini kaydediyoruz
      04)_#18 Foglight Function seçeneğini 4 uncu seçeneğe getiriyoruz 
      05)_Write to BCM  diyerek kayıt ediyoruz 
      06)_ degistirdigimiz bilgileri son olarak ABS beynine kayıt ediyor çıkıyoruz işlem tamamdır 

• Yazan: Yakup Çağatay
      1.0 EcoBoost ödüle doymuyor
      2012 yılının ardından 2013 yılında da yılın motoru seçildi. Turbo şarjlı, direkt enjeksiyonlu üç silindirli motor, 15 yıllık ödül tarihinde en yüksek puanı elde etti Ford talebi karşılamak için Ağustos'un ortasında Köln (Almanya) Motor Fabrikası'nda 1.0-litre EcoBoost üretimi iki katına çıkartacağını aktardı. Avrupa'da, 1.0-litre  EcoBoost Fiesta, B-MAX, Focus, C MAX ve Grand C MAX  ile sunulmakta, aynı zamanda Transit Connect, Transit Courier, Tourneo Connect, Tourneo Courier, Mondeo ve EcoSport ile de sunulacak. Motor dünya çapında piyasaya sürülecek; Hindistan ve Çin'de yakında Ford EcoSport ile, Kuzey Amerika'da ise Fiesta ile sunulacak.     Ford'un ultra yakıt verimli ve  güçlü 1.0-litre EcoBoost benzinli motoru bugün Yılın 2013 Uluslararası Motor seçildi aynı zamanda ödül tarihinin en yüksek puanı aldı.Ayrıca 1.0Lt altı en iyi motor seçildi. Ford yüksek talebi karşılamak için Köln (Almanya) Motor Fabrikası'nda üretimi 2 katına çıkartarak Ağustos ayı ortalarında günde 1000'i aşkın motor üretecek.  Dünya'nın 35 ülkesinden katılan, 87 gazeteci şu kategorilere dikkat etti; sürüş, performans, ekonomi, rafinelik ve gelişmiş motor teknolojisinin başarılı uygulanması. Ford, 15 yıllık ödül tarihinde arka arkaya zaferler kazanan üç otomobil üreticisinden biri oldu. 1.0-litre EcoBoost Aachen ve Merkenich, Almanya ve Dunton, İngiltere'de Ford'un araştırma ve geliştirme merkezlerinde tasarlandı ve şu an Köln ve Craiova, Romanya üretilmektedir.    

Şu an 1.0 EcoBoost Barındıran Modeller

2012 Yılın Motoru Başlığımız

• Yazan: Yakup Çağatay
      Amerika Ford amca dedi ki;
      ''2018 yılında Focus ve C-max'i Usa'da üretmeyeceğim'' Bu demek oluyor ki yeni model 2018 de geliyor; usa için üretimin Meksika'da olacağı tahmin ediliyor.
      Not: Malum makyajlı focus Avrupa'da daha erken sunuldu, en iyimser 2017 ikinci yarısı diyelim.

Diğer bilgiler geldikçe, yeni mesajlarda iletilmektedir  
      Şu an en güncel bilgi: https://www.focusclubtr.com/topic/13422-ford-focus-mk4-çıkış-tarihi-malzeme-bilgisi-ve-motorları/?do=findComment&comment=463592

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.