Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci 30.000-60.000-90000 Km Bakım Ücretleri

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

30.000 ile ilgili başlıkları burada toplamaya çalıştım. Gördükçe eklemeler yapılabilir. Asıl sorum 15-30-45-90 diye farklı farklı başlıklar mı açmalıyız yoksa Focus 3 TDCI Bakım diyerek hepsini bir başlıkta mı birleştirmeliyiz?

Bakım süreleri hakkındaki resmi dosyalar:

Dizel aracın masrafları pek mi fazla bana mı öyle geliyor bilmiyorum. 550 tl, normalde fren balataları da değişiyormuş, 150 de o, 700 tl. 

Yokuşta EB geçicez diye çektiklerimize bakın  :kıhkıh:  :kıhkıh:  :P

2,5 saat bakım, 45 dakika güncellemeler sürermiş, sabah 9'da bırakıp, öğleden sonra kaçta mesaileri tekrar başlıyorsa o zaman almayı planlıyorum. 2,5 saat çok uzun geldi bana da yapacak bir şey yok.

Bakımı 1000 km kadar geciktirmenin problem yaratmayacağını umuyorum tabi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel aracın masrafları pek mi fazla bana mı öyle geliyor bilmiyorum. 550 tl, normalde fren balataları da değişiyormuş, 150 de o, 700 tl. 

Yokuşta EB geçicez diye çektiklerimize bakın  :kıhkıh:  :kıhkıh:  :P

2,5 saat bakım, 45 dakika güncellemeler sürermiş, sabah 9'da bırakıp, öğleden sonra kaçta mesaileri tekrar başlıyorsa o zaman almayı planlıyorum. 2,5 saat çok uzun geldi bana da yapacak bir şey yok.

Bakımı 1000 km kadar geciktirmenin problem yaratmayacağını umuyorum tabi :)

Garantiyi iptal etmeleri dışında mı :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben burayı çözemedim ya, Ne 550, .be 150 ne 700 tl. Anlamadım valla,

Garantiyi iptal etmeleri dışında mı

Garanti dışı kalmaz ki, +-2000 km ye bir şey demiyorlar. :D  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Garantiyi iptal etmeleri dışında mı :kıhkıh:

Etsinler ya, aten bu gidişle garantiye girecek şeylerin parasını amorti ederiz servis dışı bakımlarla :)

Resmi bir bilgi varsa bu konuda öğrenmek isterim.

Ben burayı çözemedim ya, Ne 550, .be 150 ne 700 tl. Anlamadım valla,

Garanti dışı kalmaz ki, +-2000 km ye bir şey demiyorlar. :D

550 normal 30.000 bakımı. Oradaki görevli bana telefonda, 30.000 bakımına ekstra olarak fren balatalarını da dahil ettiklerini söyledi, onun da fiyatı, ben 15.000 bakımında değiştirdiğimde 150 tl civarıydı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Etsinler ya, aten bu gidişle garantiye girecek şeylerin parasını amorti ederiz servis dışı bakımlarla :) Resmi bir bilgi varsa bu konuda öğrenmek isterim.
Ben

burayı çözemedim ya, Ne 550, .be 150 ne 700 tl. Anlamadım valla, Garanti dışı kalmaz ki, +-2000 km ye bir şey demiyorlar. :D

550 normal 30.000 bakımı. Oradaki görevli bana telefonda, 30.000 bakımına ekstra olarak fren balatalarını da dahil ettiklerini söyledi, onun da fiyatı, ben 15.000 bakımında değiştirdiğimde 150 tl civarıydı. Neler değişiyormuş 30.000'de. Onbeş bin 315'e çıkmıştı.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Neler değişiyormuş 30.000'de. Onbeş bin 315'e çıkmıştı.

Bir kaç paint edit'leri mevcut adresi filan kapattım.

photoqsj.jpg

Motor yağı benzinli-dizel olarak geçiyormuş, sadece benzinli kısmı çıkmış burada. O ekstra kontrol yapılan yerlerde sorun çıkarsa telefonla haber verip, onay alıp değiştiriyorlarmış.

Maximum'a 6 taksit varmış o detayı da ekleyeyim

Mertcan Çelik tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yuhh Polen Filtresi Değişiminden 30 Artı Kdv Mi Alıyorlar :wacko:

2 dk. önce arka balatalar için 265 + KDV istediler arayıp, reddettim :D

önler 150 küsür iken arkalar nasıl 312 tl onu da bilmiyorum. Ford frenlerden pek çektirdi bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

önler 150 küsür iken arkalar nasıl 312 tl onu da bilmiyorum. Ford frenlerden pek çektirdi bana.

15binde bitmiş bunlar abi 3-5 bin daha götürürler diye gelmediklerine dua et. Opelciler öyle yapıyor :)

Ön arka aynı anda değişmezse  idare eder. Öbür türlü acıtır doğrusu. 

Günaydın, iyi cumalar :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mertcan Çelik, pahalı...

Şöyle ki 30.000 bakımı için Yakubun referans dökümanında işçilik 1,6 saat, burada 1,8, ayrıca polen filtresi değişimi de bunun içinde olmalı.

Filtreler ve yağı ben burada 170 TL'ye alabiliyorum KDV dahil sende 330 TL.

İşçilik her zaman pazarlık payı ve %10-15 iskonto payı olur, talep etmek lazım.

Ayrıca bu bakımda eğer iki yıl dolmuşsa bakım şablonuna göre fren hidrolik yağının da değişmesi lazım.

Biraz öpme meraklısı bir servis gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:kıhkıh:

Bu güncel değil sanırsam, siteden indirdiğimde bizimkinin bakım süresi 1,7 saat olmuş.

http://www.ford.com.tr/ford-servis/bakim-ve-onarimlar

http://www.ford.com.tr/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D%22Yeni+Focus+Bakim+Sureleri+ve+Tutarlari.pdf%22&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214438148781&blobkey=id

@Mertcan Çelik, pahalı...

Şöyle ki 30.000 bakımı için Yakubun referans dökümanında işçilik 1,6 saat, burada 1,8, ayrıca polen filtresi değişimi de bunun içinde olmalı.

Filtreler ve yağı ben burada 170 TL'ye alabiliyorum KDV dahil sende 330 TL.

İşçilik her zaman pazarlık payı ve -15 iskonto payı olur, talep etmek lazım.

Ayrıca bu bakımda eğer iki yıl dolmuşsa bakım şablonuna göre fren hidrolik yağının da değişmesi lazım.

Biraz öpme meraklısı bir servis gibi geldi bana.

Detaylarına bakıp bir karşılaştırma tablosu hazırlıyorum abi bitince buraya koyarım. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler : :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

05.04.2013 - 11:54 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Günceli ile yenileriz kardeşim sağol. Ben indirdiğim halde eskiyi eklemiş olabilirim Birde bunları bi başlığa alalım ;)

Bence ben arabayı bir teslim alıyım macera bitsin, sonra hepsini birden taşırız :)

Ya da şimdi taşıyabilirsiniz ben oraya yazmaya devam da edebilirim bana farketmez :)

Koku filtresi ile polen filtresi aynı şey ise fazladan bir filtre var.

Tablo linki: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Au_OZKfOu41ZdHg4TUFOcmJ2ZU1GWDZCTlN1OWZ6Vmc&usp=sharing

Tablo resmi.

tablo1.jpg

Şu an yapacak bir şey yok da Cem abinin belirttiği gibi bir öpücük aldık gibi görünüyor. Başer ve Otokoç 490 tl, Tur Oto 480 tl fiyat verdi biraz önce aradığımda.

Neyse artık bu tecrübe olsun bana bir dahakine arabayı vermeden bu işlerin detaylarına bakarım artık. Sabah akşam forum okuyorum teorik bilgi olsun, insanların tecrübelerinden faydalanayım diye de pratiğe dökmekte sıkıntım var gibi  :unsure: 

@Cem Boneval,

Abi fark baya fazla sizin söylediğinizle, ancak diğer servislerle arasındaki fark çok mu az mı bilemiyorum. Şu an 10% olarak görünmekte, pazarlığı katarsak 15% civarı olur diye tahmin ediyorum. Pazarlık işinden anlamadığımdan ve kredi kartı ile ödeyeceğimden indirim alabilir miyim bilmiyorum da denerim en azından :)

--

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son güncellemeyi yapayım arabayla ilgili, genel sohbeti de mundar ettik de uygun görülen bir başlığa taşınmasını rica ediyorum.

Sağ ön aks içi keçesi değişmiş, keçe ağzı bozukmuş yağ kaçırıyormuş, 6 ay önce kış kontrolüne geldiğimde bakmamışlar muhtemelen, ben yerde bir ize rastlamadım, genelde otoparkta hep yakın yerlere park ediyordum farkederdim diye düşünüyorum.

Kapılar yağlanmış,, elektrik kontrolü, motor test yapılmış.

Yazılım güncellemeleri kontrol edilmiş, "normal"miş. Yeni güncelleme yok demek oluyor sanırsam. Nisan buluşmasına katılabilirsem, yazılım güncellemesi yapılmış bir araçla karşılaştırırız belki de normal araç bilemiyorum.

Antifiriz derecesi -30, akü +2.5V, tüm lastiklerin diş derinlikleri 7 mm.

Maximum 8 taksit, indirim yok ya da ben indirim almayı bilmiyor da olabilirim.

Gecikme 1500-1800'e kadar sorun olmuyormuş. Ben sormasaydım uyarmayacaklardı bile muhtemelen, o sebeple çok önemli olduğunu düşünmüyorum.

Hava filtresi pek kirliydi, farklı bir kutu içi filtre alınabilir, ya da orjinali 7500'de bir değiştirilmeli bence.

Çeki demiri sordum yine 50 tl civarı fiyatı varmış ancak 3 iş gününde ancak getirtebilirlermiş stoklarında yokmuş, bunu kaybetmeyi becerebilen tek kişi benim sanırsam. Detaylı bir araştırma sonrası sipariş edeceğim.

Garanti uzatmayı önerdi Vezne'deki abi,

Öncelikle 2 yıl dolmadan uzatmanız gerekiyor, kilometrenize ve yıllık yaptığınız, yapacağınız kilometreye göre fiyat değişiyor.

100.000 altında:

1 yıl uzatma 345 civarı

2 yıl uzatma 583 civarı

100.000 üzerinde 2 yıllık 900 civarı oluyormuş

Uzatılmış garanti, garantiye giren parçaların %80'ini karşılıyormuş.

45.000 bakımında aynı hataları tekrar etmemyi umuyorum :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Pazartesi 30.000 bakimina gidiyorum. Servise söylemem gereken neler var ? Mesela bilmedigim ve burda duydugum kapı ayari gibi. Birde fiyat 500 lira

Servise en başta ..:):): usta bu araç piste çıkacak "artık sen anladın onu " demen gerekecek....:):):):

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pazartesi 30.000 bakimina gidiyorum. Servise söylemem gereken neler var ? Mesela bilmedigim ve burda duydugum kapı ayari gibi. Birde fiyat 500 lira

Titremiyor muydu senin araba?

Ne şikayetin varsa onu söyle...

Fiyat pahalı geldi bana!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Ozan Kar, başlığı Focus 3 Tdci 30.000-60.000-90000 Km Bakım Ücretleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.