Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.6 Ti-vct Yakıt Tüketimi

Önerilen Mesajlar

Ercüment bey 1.0 hakkında söylediğiniz şeyleri üzüntü ile okumaktayım. 

Katılamıyorum maalesef. 

Herneyse araştırmanız için teşekkür ederiz fakat ölçümlerin verimli olması için çeşitler şeyler gereklidir.İsterseniz detaylarını yazarım.Böyle sizinki ile x kişisinin verisi ile bu işler olmaz bu kesin :yeah:

Teknik veriler herşeyi sunuyor ayrıca buradaki bir çok insan ti-vct'yi sizden önce bilen kişiler müsterih olabilirsiniz kimse 1.6 ekonomisi zayıf demiyor ama asla 1.0 değil en azından performans/tüketim :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ercüment bey 1.0 hakkında söylediğiniz şeyleri üzüntü ile okumaktayım. 

Katılamıyorum maalesef. 

Herneyse araştırmanız için teşekkür ederiz fakat ölçümlerin verimli olması için çeşitler şeyler gereklidir.İsterseniz detaylarını yazarım.Böyle sizinki ile x kişisinin verisi ile bu işler olmaz bu kesin :yeah:

Teknik veriler herşeyi sunuyor ayrıca buradaki bir çok insan ti-vct'yi sizden önce bilen kişiler müsterih olabilirsiniz kimse 1.6 ekonomisi zayıf demiyor ama asla 1.0 değil en azından performans/tüketim :yeah:

Pek tabii ki haklısınız...o halde gerçek kullanıcılardan gerçek verileri alalım, tartışma bu yönde ilerlesin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anlamakta zorlanıyorsun anlaşılan, 1.0 ecoboost u kullananların verileri daha yüksek ,bi açıp baksan anlayacan ama...ayrıca 1.0 ın 2. elini bi araştırıver bakalım ne görecen...

sen anlamakta zorlanıyorsun gibi geldi bana kullanıcıların verileri ayrı sizin verileriniz ayrı onlar sizin gibi mi kullandı da aracını sizle aynı yakacak..ben de kullanıcıyım ben 1.6 ecoboostla sizle aynı tüketimi yapıyorum ..1.0 ı ne kadar yakacagını siz tahmin edin bakalım ne olur...zaten kullanıcıyada gerek yok fabrika verisi zaten 0.9 litre aşağıda siz daha neyin kafasını yaşıyorsunuz ? akıl var matematik var yok neymiş 1.0 eb kullanıcıları şu kadar yakmış ben daha az yaktım..ancak hayalde olur bu..eboost 1.0  80-100arası kullanılsın bakalım ne yakacak .sizin araçtan 1litreye yakın az yakacak sizde bunu anlamıyorsunuz yada arabam 1.6 atmosferik diye anlamamazlıktan geliyorsunuz ..ayrıca 1.0 ecoboostlara baktım bugün 2.el piyasasına gayette yüksekti fiyatları sizn  50 binin üstünde çoğu 2.el..sizin araç 35bin e bile var mesela.Birde otosanın  seneye artık atmosferik motoru getirmeme durumuda var ondan haberiniz var mı sizin ..sizin aracın 2.eli ne olur o zaman bir düşünün bakalım...foruma sorun sorun diyorum daha konuşuyorsunuz, bakalım ne diyecek arkadaşlar hepsi focusçu burdakılerin bakalım ne kadar yakarmış 1.0 ile 1.6 atmosferik 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

performans konusunda aynılar bence. Sadece 1.0ın alt devirleride canlı.. Ama tüketim konusunda daha verimli zaten amaçta bu.. Vergi avantajı eco'nun ama 2. El avantajı atm'nin.. Öncelik ve tercih meselesı.

Kutluhan A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zaten gerçek kullanıcılar yorum yapanlar  bende 1.6 ecoboost kullanıcısıyım 1.0 EB unda ne yakacagını tahmın ediyorum...Yakup zaten benim yazdıklarımı özetlemiş  başkası ile sizin tüketim bir olmaz ona bakarsan ben yeri geliyor dizel kadar tüketim yapıyorum ..o zamAn benim aracım dizelle aynı mı yakıyor ?

performans konusunda aynılar bence. Sadece 1.0ın alt devirleride canlı.. Ama tüketim konusunda daha verimli zaten amaçta bu.. Vergi avantajı eco'nun amam 2. El avantajı atm'nin.. Öncelik ve tercih meselesı.

2. el avantajı nerden atmosferığın oluyor onu anlamadım ecoboost 1.0 ların fiyatı daha yüksek atmosferiğe göre .girin sahıbınden com.a bır bakın bakalım çoğu 50 nın üstünde 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sen anlamakta zorlanıyorsun gibi geldi bana kullanıcıların verileri ayrı sizin verileriniz ayrı onlar sizin gibi mi kullandı da aracını sizle aynı yakacak..ben de kullanıcıyım ben 1.6 ecoboostla sizle aynı tüketimi yapıyorum ..1.0 ı ne kadar yakacagını siz tahmin edin bakalım ne olur...zaten kullanıcıyada gerek yok fabrika verisi zaten 0.9 litre aşağıda siz daha neyin kafasını yaşıyorsunuz ? akıl var matematik var yok neymiş 1.0 eb kullanıcıları şu kadar yakmış ben daha az yaktım..ancak hayalde olur bu..eboost 1.0  80-100arası kullanılsın bakalım ne yakacak .sizin araçtan 1litreye yakın az yakacak sizde bunu anlamıyorsunuz yada arabam 1.6 atmosferik diye anlamamazlıktan geliyorsunuz ..ayrıca 1.0 ecoboostlara baktım bugün 2.el piyasasına gayette yüksekti fiyatları sizn  50 binin üstünde çoğu 2.el..sizin araç 35bin e bile var mesela.Birde otosanın  seneye artık atmosferik motoru getirmeme durumuda var ondan haberiniz var mı sizin ..sizin aracın 2.eli ne olur o zaman bir düşünün bakalım...foruma sorun sorun diyorum daha konuşuyorsunuz, bakalım ne diyecek arkadaşlar hepsi focusçu burdakılerin bakalım ne kadar yakarmış 1.0 ile 1.6 atmosferik 

Kardeş okuma yazmam var, ayrıca matematik öğretmeniyim birazda sayılardan anlarım. Sen bana veriyle gel ben yorumlarım meraklanma sen. Ama yok hala yok... fabrika verileriyle değil, gerçek verilerle. Herşey kağıt üzerinde yazılan gibi olsaydı ne güzel olurdu ama maalesef...

Ercüment Balcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 eb ti-vct den daha az yakar eğer 1.0 eb ödüllü bi motor herkesin dilinde 

Ben çok yakar demedim, sadece gerçek verileri paylaştım, Az yaksa bile bence aradaki farka değmez, bizimde fikrimiz bu.Farklı düşünene saygı duyarız. Ama verilerle cevap verilmesini beklerdim herşeyden önce...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

[

Kardeş okuma yazmam var, ayrıca matematik öğretmeniyim birazda sayılardan anlarım. Sen bana veriyle gel ben yorumlarım meraklanma sen. Ama yok hala yok... fabrika verileriyle değil, gerçek verilerle. Herşey kağıt üzerinde yazılan gibi olsaydı ne güzel olurdu ama maalesef...

al sana veri bunlar senin kullandığın hızlardaki verilerdir.Birde araç 1.6 ecoboost 1.0 da değil .sen bunlardan 1litre aşağı in o da 1.0 ın verileri artık (aynı kullanımda) . 711 kmlik menzil ise 50 km  yol yapıldıktan sonraki menzildir ..depo daki benzin oranına bakarsanız zaten aracın biraz yol yaptığını görürsünüz ...(menzili göstern foto)

3.8 deki benzin oranı 27 km yol yapdıkdan sonraki benzin oranı ve ort. tüketimdir..yolculuk 2km ş.içi 20 km hafif iniş 4-5km biraz çıkış...

5.8 tüketim ise 25 km yukardaki yol geri kalan 25 ise dik rampa sürekli çıkış belki 2-3 km iniş vardır...toplam 50 km ..bu 50 nin yarısı dik yokuş yukarı

711 lik menzil ise bu yolculuğun sonundaki menzildir ...araç ise 80-90-100 civarı hızlarda kullanılmıştır..2 tanede ışık vardı bu yolculukta

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2. el avantajı nerden atmosferığın oluyor onu anlamadım ecoboost 1.0 ların fiyatı daha yüksek atmosferiğe göre .girin sahıbınden com.a bır bakın bakalım çoğu 50 nın üstünde 

Sizce hangisini daha kolay elden çıkarırsınız.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizce hangisini daha kolay elden çıkarırsınız.. 

dizeli tabiki benzinli 2 araçta zor satılıyor ...ecoboost daha az piyasada o da daha sonra çıktığı için 1.6 atm. ise piyasada daha fazla ama ona göre de müşteri alıcı var ..100 aracı 10 kişi talep ediyorsa..20 aracıda 2 kişi talep eder oran aynı yani hep ..biri piyasada daha çok, müşteride çok diğeri daha az müşteride az..ayrıca benim incelediğim bazı araçlar kaç aydır duruyor atmosferik 1.6 focus satılsa onlar satılırdı  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

[

al sana veri bunlar senin kullandığın hızlardaki verilerdir.Birde araç 1.6 ecoboost 1.0 da değil .sen bunlardan 1litre aşağı in o da 1.0 ın verileri artık (aynı kullanımda) . 711 kmlik menzil ise 50 km  yol yapıldıktan sonraki menzildir ..depo daki benzin oranına bakarsanız zaten aracın biraz yol yaptığını görürsünüz ...(menzili göstern foto)

attachicon.gif20130510_203749.jpg

attachicon.gif20130510_210316.jpg

attachicon.gif20130510_210612.jpg

3.8 deki benzin oranı 27 km yol yapdıkdan sonraki benzin oranı ve ort. tüketimdir..yolculuk 2km ş.içi 20 km hafif iniş 4-5km biraz çıkış...

5.8 tüketim ise 25 km yukardaki yol geri kalan 25 ise dik rampa sürekli çıkış belki 2-3 km iniş vardır...toplam 50 km ..bu 50 nin yarısı dik yokuş yukarı

711 lik menzil ise bu yolculuğun sonundaki menzildir ...araç ise 80-90-100 civarı hızlarda kullanılmıştır..2 tanede ışık vardı bu yolculukta

20 km iniş verisi + 7 km de karışık...bu araç inerken 0 yakıyor zaten bilmeyen yok bunu...:) geri kalan 25km de ise ort. 5.8 olması için  8.5  civarı yakmış olması gerekir ki bu da normal. Benim verilerimle karşılaştırılabilecek veriler değil ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 km iniş verisi + 7 km de karışık...bu araç inerken 0 yakıyor zaten bilmeyen yok bunu... :) geri kalan 25km de ise ort. 5.8 olması için  8.5  civarı yakmış olması gerekir ki bu da normal. Benim verilerimle karşılaştırılabilecek veriler değil ...

iniş dediğimiz çok hafif bir eğim  0 yazacak bir eğim değil ..geri kalan 25 km de hafif inişin 5 katı daha dik yokuş kamyonların çok düşük hızda   çıktığı yokuşlar hemde virajlı....1.6 ecoboostla 1.6 atmosferik yakıt tüketimi aynı zaten..1.6 ecoboost  turbolu olduğu için ş.içi sizin  araçtan daha az yakıyor..ford zaten binlerce kez test etmiş siz daha gelmiş yok benim araçla karşılaştırılacak veri değil yok cart değil yok curt değil ..1.0 eboost her durumda sizden 1 litre az yakan bir araç hemde vergi avantajı olan..siz anca kendinizi avutun ben az yaktım diye ,aynı kullanımda  aracınız 1.0 ecoboost olsaydı görürdünüz o zaman hangisi az yakarmış...boşuna 1.0 ecoboost  yılın motoru seçilmedi...Daha yeni focusu tanımaya başlamışınız gelmiş burda bize bilgi vermeye kalkıyorsunuz siz giderken biz geliyorduk !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iniş dediğimiz çok hafif bir eğim  0 yazacak bir eğim değil ..geri kalan 25 km de hafif inişin 5 katı daha dik yokuş kamyonların çok düşük hızda   çıktığı yokuşlar hemde virajlı....1.6 ecoboostla 1.6 atmosferik yakıt tüketimi aynı zaten..1.6 ecoboost  turbolu olduğu için ş.içi sizin  araçtan daha az yakıyor..ford zaten binlerce kez test etmiş siz daha gelmiş yok benim araçla karşılaştırılacak veri değil yok cart değil yok curt değil ..1.0 eboost her durumda sizden 1 litre az yakan bir araç hemde vergi avantajı olan..siz anca kendinizi avutun ben az yaktım diye ,aynı kullanımda  aracınız 1.0 ecoboost olsaydı görürdünüz o zaman hangisi az yakarmış...boşuna 1.0 ecoboost  yılın motoru seçilmedi...Daha yeni focusu tanımaya başlamışınız gelmiş burda bize bilgi vermeye kalkıyorsunuz siz giderken biz geliyorduk !

Aynı şeyleri tekrarlamana gerek yok kardeşim, bir kerede anlayabiliyorum. Eccoboostun yılın motoru seçildiğini daha önce 9 defa yazmıştın da ben bunu biliyordum zaten. Farklı dillerden konuşuyoruz, sana anlatacak birşeyim yok, sen de atık cevap vermezsen sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.