Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.6 Ti-vct Yakıt Tüketimi

Önerilen Mesajlar

Aynı şeyleri tekrarlamana gerek yok kardeşim, bir kerede anlayabiliyorum. Eccoboostun yılın motoru seçildiğini daha önce 9 defa yazmıştın da ben bunu biliyordum zaten. Farklı dillerden konuşuyoruz, sana anlatacak birşeyim yok, sen de atık cevap vermezsen sevinirim...

anlayana kadar anlatırım ben ,siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz daha ..1.0 eb un atmosferik 1.6 dan daha iyi ,çok daha ekonomik ve daha iyi bir seçenek olduğunu anladıysanız sorun yok  :yeah:

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tartışma doğru şekilde sonlanmaz ise kapatmak zorunda kalacağım maalesef tartışma yeri değil burası. Bilgi verilir alınır kabul etmek zorunda değil kimse. Biraz daha kibar olmaya çalışalım. Öğretmenler bile böyle yaparsa demeyelim içimizden..

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

anlayana kadar anlatırım ben ,siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz daha ..1.0 eb un atmosferik 1.6 dan daha iyi ,çok daha ekonomik ve daha iyi bir seçenek olduğunu anladıysanız sorun yok  :yeah:

:)

Tartışma doğru şekilde sonlanmaz ise kapatmak zorunda kalacağım maalesef tartışma yeri değil burası. Bilgi verilir alınır kabul etmek zorunda değil kimse. Biraz daha kibar olmaya çalışalım. Öğretmenler bile böyle yaparsa demeyelim içimizden..

Teşekkürler

Sayın yönetici, amaç bilgi vererek faydalı olmak ve forumdan faydalanmak. Tartışmanın konu başlığıyla pek ilgisi olmadığı ve gereksiz olduğu tarafımdam geç de olsa anlaşılmıştır. Kendi adıma özür dilerim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:)

Sayın yönetici, amaç bilgi vererek faydalı olmak ve forumdan faydalanmak. Tartışmanın konu başlığıyla pek ilgisi olmadığı ve gereksiz olduğu tarafımdam geç de olsa anlaşılmıştır. Kendi adıma özür dilerim...

Sorun değil temizleriz birazdan :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracı almadan önce 1.0 ecoboost  ile 1.6 ti-vct arasında kalıp uzun süre karar verememiştim, lakin bir şey kaybetmediğimi bu verilerle anlamış oldum.

Ercüment Bey, berilerini zgerçekten güzel.

Farklı kullanıcıların aynı motor için değerleri aşağıdaki başlıklarda var:

Bu sayfaları incelediğinizde sizin değerlerinizin ortalamanın altında kaldığını ve oldukça ekonomik kullanma becerisine sahip olduğunuz anlaşılıyor. Kutlarım...

Özellikle 4.8L fanrika ŞD verisi ile eşdeğer!

1.0 EB almamakla pek bir şey kaybetmedim sözünüze ben de çok katılamayanlardanım.

Nedenlerine gelince:

1. Bu kadar yumuşak kullanmauı becerebiliyorsanız o motorda bunun da altında yakardınız, Siz fabrika verisine ulaşabildiğinizie göre bu otomatikman ŞD +%10 tasarruf demektir.

2. Alt devirlerdeki yüksek torku aracın kullanımını çok daha zevkli hale getiriyor.

3. Vergi avantajı var

4. İkinci eli etkileyebilecek motora karşı ön yargı bir süre sonra tam ters yönde bir şehir efsanesine dönerse şaşırmam.

Sonuçta aracınıza özüm yok , size göre doğru tercih olmuş, güle güle kullanın, ancak kendi verilerinizden genelleme yaparak sonuca varmanız da pek doğru olmamış.

YB ort. yakıt değeri kalibre edilebiliyor: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ercüment Bey, berilerini zgerçekten güzel.

Farklı kullanıcıların aynı motor için değerleri aşağıdaki başlıklarda var:

Bu sayfaları incelediğinizde sizin değerlerinizin ortalamanın altında kaldığını ve oldukça ekonomik kullanma becerisine sahip olduğunuz anlaşılıyor. Kutlarım...

Özellikle 4.8L fanrika ŞD verisi ile eşdeğer!

1.0 EB almamakla pek bir şey kaybetmedim sözünüze ben de çok katılamayanlardanım.

Nedenlerine gelince:

1. Bu kadar yumuşak kullanmauı becerebiliyorsanız o motorda bunun da altında yakardınız, Siz fabrika verisine ulaşabildiğinizie göre bu otomatikman ŞD +%10 tasarruf demektir.

2. Alt devirlerdeki yüksek torku aracın kullanımını çok daha zevkli hale getiriyor.

3. Vergi avantajı var

4. İkinci eli etkileyebilecek motora karşı ön yargı bir süre sonra tam ters yönde bir şehir efsanesine dönerse şaşırmam.

Sonuçta aracınıza özüm yok , size göre doğru tercih olmuş, güle güle kullanın, ancak kendi verilerinizden genelleme yaparak sonuca varmanız da pek doğru olmamış.

YB ort. yakıt değeri kalibre edilebiliyor: 

Cem bey, yorumlarınız için teşekkürler. Ancak bu genellemeyi kendim için yaptım, kendi adıma konuştum, bir başkasının tercihi beni ilgilendirmez ancak saygı duyabilirim. Amaç paylaşmak ve faydalı olabilmek. Ecoboost kullanıcıları alındıysa eğer  maksadımı aşmış kabul ederim kendimi ve yanlış anlaşılmadan dolayı özür dilerim...Saygıyla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

Bursa-Ayvalık arası yaklaşık 300 km lik mesafeyi 5.8 yol bilgisayarı ortalaması ile kat ettim. Araçta 4 yetişkin vardı ve bagaj tam doluydu. Klima sürekli açıktı. Genelde 100-110 km hızlarla ve zaman zaman hız sabitleyici ile elde edilmiş verilerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Bugun bu sapma olayini cem Hocamızin verdigi formul ile araca girdim, sonra psikolojik rahatsizlik hissetim eskj hakine getirdim yol bilgisayarı 10.3 yaziyodu duzelttim 9.6 oldu [emoji3]

Ben de aynı nedenden dolayı hiç dokunmadım... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

Bu başlık izlenim olarak girilmişti, tüketim iletilerini yakıt kategorisine taşıyorum arkadaşlar.

Teşekkürler.

Buyrun başlığımız burada.

http://www.focusclubtr.com/topic/2846-focus-3-benzinli-yakıt-tüketim-değerleri/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

öncelikle şunu belirteyim aracım 2015 focus 1.6 ti-vct sedan. başka kullanıcılar ne kadar yakıt tüketimine sahip ona bakayım diye girdim ama gördüm ki herkes birbirine düşmüş. bir kişi kendi deneyimlerini yazmış ve herkes o kişinin üzerine gitmiş.

arkadaşlar bir forum bu şekilde ne ilerleyebilir ne de gelişebilir. hangi motor daha iyidir gibi bir karşılaştırma konusu olsa anlarım. burda birlik ve beraberlik içinde olmak gerekiyorken neler konuşulmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 3 May 2016 at 08:11, Bekir Ilk said:

öncelikle şunu belirteyim aracım 2015 focus 1.6 ti-vct sedan. başka kullanıcılar ne kadar yakıt tüketimine sahip ona bakayım diye girdim ama gördüm ki herkes birbirine düşmüş. bir kişi kendi deneyimlerini yazmış ve herkes o kişinin üzerine gitmiş.

arkadaşlar bir forum bu şekilde ne ilerleyebilir ne de gelişebilir. hangi motor daha iyidir gibi bir karşılaştırma konusu olsa anlarım. burda birlik ve beraberlik içinde olmak gerekiyorken neler konuşulmuş.

Önce nereye bakmanız gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor, forumun ilerleyip ilerlemediğini de nesnel olarak görmek mümkünken yoruma gerek yok :) İçinde bulunduğunuz başlık test ve yorum kısmı. Haliyle yorumlamak ve anlayışla karşılamak birlik ve beraberlik getirir. Geniş bakın :yeah: 

İşte tüketim başlığı

http://www.focusclubtr.com/topic/2846-focus-3-benzinli-yakıt-tüketim-değerleri/.

KONUYU MAALESEF KİTLEMEK ZORUNDAYIM ÇÜNKÜ BAŞLIK SEÇİMİ SEBEBİYLE GELEN MESAJLARIN KARIŞMASI SÖZ KONUSU. SİLİNMEYECEKTİR.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.