Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Silecek Değişimi

Gökhan Demir

Soru

Arkadaslar merhaba Basit bir konuda yardımınıza ihtiyacım var aracım Focus 3 2011 ve 45000 km de. sileceklerim artık işlevini yitirdi ve değiştirmek istiyorum sileceklerim ucundaki keçe kismimi değiştiriyoruz yoksa takım olarak mi değişmesi lazım ne kadara mal olur silecek degisimi bana

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
19 dakika önce, Berat Hasbek said:

Bakalım yeni silecekler ne kadar ömürlü olacak?

Silecekler ne kadar iyi olursa olsun güvenli kullanım ömrü bir yılı geçmez.

Her sene sonbaharda yenilemekte yarar var.

Şu anda yenileyecekseniz de eskileri atmayın ve yazın sıcak ve kuru mevsimde üstünde eskileri bırakın.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bakalım yeni silecekler ne kadar ömürlü olacak?

Sileceğinizin ömrünü uzatmanın püf noktaları

* Silecekler kuru cam üzerinde çalıştırılmamalı.

* Kirli camlar, sileceklerle temizlenmemeli. Eğer camlar kirliyse silecekleri çalıştırmadan önce camları bir sünger veya bezle temizlemek gerekir.

* Ön cam üzerindeki inatçı lekeler iyice temizlenmeli. Bu tür lekeleri silecek suyuyla çıkartmaya çalışmayın. Bunun için geliştirilmiş cam temizleme ürünlerine kullanın.

* Silecekler gerekmedikçe maksimum hızda çalıştırılmamalı. Sileceğin hızını yağmurun yağışına göre ayarlamak, silecek lastiklerinin daha geç aşınmasını sağlar.

* Otomobil direkt güneş ışınlarına maruz kalan bir yere bırakılmamalıdır.

* Yaz mevsiminden çıktıktan sonra sileceklerin lastiklerini kontrol edin. Lastikler güneşten erimiş olabilir. O zaman lastiğini değiştirin.

* Silecek değiştirme zamanı geldiğinde, ucuz olduğu için kalitesiz silecekler alınmamalı.

* Kışın, ön camdaki buzu eritmek için havalandırmayı sıcak konumuna getirip ön cama yönelttikten veya buz çözücü bir madde kullandıktan sonra silecekler çalıştırılmamalı. Ön cam yüzeyi bir bez yardımıyla temizlendikten sonra silecekler çalıştırılmalı.

* Soğuk havalarda, silecek lastiklerinin cama yapışmasını önlemek için silecekleri geceleri havaya kaldırmalı veya gazete kağıdıyla sarılmalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Sevgili @Özer Aksu yazılanlar doğru da kaçı uygulanabilir kuşkuluyum.

Düşük maliyetli bir lastik parçası için hiç canımı sıkamam.

Daha kolay formülü yazdım yukarıda...

Haklısınız maliyeti 50-60 tl olan bu gibi önemli parçalar senede 1 degistirmek en mantıklısı benim yazdıklarım alıntıdan ibaret sadece.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
06.05.2016 - 22:53 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

Bende daha fabrikanın taktıkları duruyor :D eylülde filan değiştiririm artık. 

puntoda kullanıp çok memnun olduğum için focusada rbw aldım. 4 kış 5 yaz geçirmiş orijinallerden kötü. hem ses yapıyor hem tam ortada iz bırakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Orj sanki iyi siliyo ha. 3 ay oldu bea.

Orijinallerin lastiklerini söktüm. Standart tip bosch alıp lastiğini söküp onlara takıcam. Rbw arabanın üstünde durunca biraz daha iyi oldu gibi. Yarın bi daha bakıcam olmadı iade edicem. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Orijinallerin lastiklerini söktüm. Standart tip bosch alıp lastiğini söküp onlara takıcam. Rbw arabanın üstünde durunca biraz daha iyi oldu gibi. Yarın bi daha bakıcam olmadı iade edicem. 

Gerçi mustafadan ne beklersin ki orj malı iyi olsun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arka silecek lastiği iz bırakıyor mca ile makyajsız kasanın sileceği farklı mı oluyor? Bir de spoileri değişince arka silecek suyunu camın ortasına denk getiriyor fıskiye [emoji58] onu üste çevirmenin bi yolu var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21 saat önce, Emre Dikmen yazdı:

Benim arka silecek lastiği iz bırakıyor mca ile makyajsız kasanın sileceği farklı mı oluyor? Bir de spoileri değişince arka silecek suyunu camın ortasına denk getiriyor fıskiye emoji58.png onu üste çevirmenin bi yolu var mı?

bundan bende şikayetçiyim... 

her sene bakım sırasında serviste silecekleride önlü arkalı değiştiririm. Arka sileceği ne kadar değiştirsek te camda sürekli iz bırakıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.