Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Silecek Değişimi

Gökhan Demir

Soru

Arkadaslar merhaba Basit bir konuda yardımınıza ihtiyacım var aracım Focus 3 2011 ve 45000 km de. sileceklerim artık işlevini yitirdi ve değiştirmek istiyorum sileceklerim ucundaki keçe kismimi değiştiriyoruz yoksa takım olarak mi değişmesi lazım ne kadara mal olur silecek degisimi bana

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
2 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Arkadaşlar geçen gün sileceklerimi değiştirdim.Şöyle bir şey var sileceklerde.İndikatör falan yazıyor.Bunun ne işe yaradığını bilen var mı?

O etiketin altı siyah çıkıyor, zamanla sararıyor işte bu sararma yaşandığında "benim ömrüm bitti patron değiştir beni" diyor. Orcinal farkı :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

O etiketin altı siyah çıkıyor, zamanla sararıyor işte bu sararma yaşandığında "benim ömrüm bitti patron değiştir beni" diyor. Orcinal farkı :) 

Aynen altında siyah bir halka var.Daha önceki sileceklerimdede varmış bu halka.Ama üzerinde bunun gibi kaldırın işareti olan bir şey değilde sarı bir etiket yapışıktı.Hiç dikkatimi çekmemişti.Bu sefer kutuda görünce dikkatimi çekti.Sevdim ben bu "patron beni değiştir" işini :guitar:

Mehmet Çallı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Orjinal sileceğin ömrü ne kadar?
Benim da orjinal ford logo lu silecekler var ses yapmaya başladı. Araç 5 yaşında 2 yıldır bende ben hiç silecek değiştirmedim acaba fabrika çıkışlı silecekmi kullanıyorum [emoji16]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Benim da orjinal ford logo lu silecekler var ses yapmaya başladı. Araç 5 yaşında 2 yıldır bende ben hiç silecek değiştirmedim acaba fabrika çıkışlı silecekmi kullanıyorum [emoji16]
Yilda bir değiştirmek gerekir . Silecek lastiğinin kauçuk özelliği zamanla aşınarak etkisini yitiriyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Orjinal silecekler yan sanayi sileceklere nazaran her halükarda en az iki kat daha uzun ömürlü oluyor. Hem de ömrü boyunca çok güzel hizmet veriyor. Bu yüzden sikecek konusunda orjinal yedek parça kullanmak taraftarıyım. Evet alırken pahalı oluyor ama o paranın hakkını ve konforunu sonuna kadar veriyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Erhan Erten yazdı:

Nemli sıcak, don ve kirli çamurlu camda yoğun kullanım en önemli aşındırıcılar. 

Aslında Özer'e katılıyorum, yıllık değişim mantıklı olur.

Ama sileceğin performansını izlemek çok kolay, silme kalitesi düştüğünde çingenelik yapmadan değiştirmekte yarar var.

Antalya'nın nemli yazı kauçuğu bitiriyor.

Ben genelde sonbaharda yeniliyorum, kışı ve yazı geçiriyor, şansım varsa ikinci kışı da atlatıyor. 

10 saat önce, Bedirhan Doğan yazdı:

Orjinal silecekler yan sanayi sileceklere nazaran her halükarda en az iki kat daha uzun ömürlü oluyor.

Benim izlenimlerim hiç bu yönde değil, kaliteli bir marka ürünü kullanırsanız (Bosch Aerotwin, ve hatta Silbak) arada pek fark olmuyor. Üreticinin de fason yaptırdığını unutmayalım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Benim izlenimlerim hiç bu yönde değil, kaliteli bir marka ürünü kullanırsanız (Bosch Aerotwin, ve hatta Silbak) arada pek fark olmuyor. Üreticinin de fason yaptırdığını unutmayalım.

Senin sözünün üstüne söz söyleyemem Cem Abi, izlenimlerine de tecrübelerine de saygım sonsuzdur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Evet orjinal parçalarda aslında başka firmalara fason ürettirilen ürünler genellikle.Benim aldığım orjinal sileceğin bir köşesinde Bosch logosu var mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
32 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Silbak ön arka takım bulamadım, bilen var mı takım satılıyor mu silbak marka? Sw ile hb arka silecek aynıdır sanırım.

Bir de ölçü olarak 725 mi 750 mi olmalı acaba mca için?

Kerem, Bosch car servise uğra ve bir takım al, arkaya connect sileceği oluyordu F3 te ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
50 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Silbak ön arka takım bulamadım, bilen var mı takım satılıyor mu silbak marka? Sw ile hb arka silecek aynıdır sanırım.

Bir de ölçü olarak 725 mi 750 mi olmalı acaba mca için?

Takım ön set: BM5J S17528-AA @ER-OL Otomotiv'da da vardır. Silbak şu an gözükmüyor sanırım :D Bitti mi nedir.

Senin arkası 305 MM -> 7S71 N17402-BA

HB ise 330 MM.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.