Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Revo Yazılım

Selami Ünal

Önerilen Mesajlar

video çektim 1 gb boyutu hala upload edemedim sabaha atarım anca şu an %65.

Ben şehir içinde 5 litre ile geziyorum yanlış hesaplamıyor arabam kuruş hesabı yapmadım hiç 50 liralık yakıt alıyorum kullanıyorum kaç km giderim ne yaparım bilmem ortalama tüketimim genelde 5 litre şehir içinde. Bugün çektiğim videoda 4.1 çıktı motor sıcaktı soğuk olsaydı 4,5 falan çıkardı tahminimce bugün bi yerde gazladım videoda da görürsünüz zaten eğer onu yapmasaydım ortalamam 3.8 litrelere düşecekti ben ayda 1000 km yol gidiyorum onun için az yaksın kaygım yok

kardeş sen boşa video ekleme yol bıl. nın doğru gösterdığı ne malum..sen bize demedin mi ş.içi 25 kuruş yakıyorum .4,5 litre diye ..4.5 litre yakan araç 17.5 kuruş yakar 25 kuruş değil...25 kuruş yakan bir dizel araçta 5. litre mazot yakar bi hesapla istersen   mazot 4,47 X 5.6 = 25  yani 25 kuruş çıkması için 5.6 tüketim olması lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kardeş sen boşa video ekleme yol bıl. nın doğru gösterdığı ne malum..sen bize demedin mi ş.içi 25 kuruş yakıyorum .4,5 litre diye ..4.5 litre yakan araç 17.5 kuruş yakar 25 kuruş değil...25 kuruş yakan bir dizel araçta 5. litre mazot yakar bi hesapla istersen   mazot 4,47 X 5.6 = 25  yani 25 kuruş çıkması için 5.6 tüketim olması lazım

Çağlar ilk sayfada Fatih zaten bu şekilde demiş. Ş.içi 5,7 civarı yazmış. Tamam bu normal. 

150 km ' lik yolu bir saate gittikten sonra yazdığı ortalama yakıt çelişkili. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çağlar ilk sayfada Fatih zaten bu şekilde demiş. Ş.içi 5,7 civarı yazmış. Tamam bu normal. 

150 km ' lik yolu bir saate gittikten sonra yazdığı ortalama yakıt çelişkili. 

valla bi yerde 4.5 yaktım diyordu arkadaş ş.içi..genelde 5 litre ş.içi demiş bugünde ş.içi 4.1 yaktım demiş

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben video çektim diyorum şehir içi 4.1 yakıyorum hadi yanlış gösteriyor farzedelim sizinkiler doğru benmki yanlış gösteriyor hadi öyle olsun 1 litre yanlış göstersin 5 litre eder. Hala neyin tartışmasını yapıyoruz benim tüketimle falan pek işim yok isterse 10 litre yaksın büyük enjektör takıcam pompanın basıncını az daha acıcam o zaman fazla yakar elbet ama 1.6 eb ler 2 boy arkamda kalır ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben video çektim diyorum şehir içi 4.1 yakıyorum hadi yanlış gösteriyor farzedelim sizinkiler doğru benmki yanlış gösteriyor hadi öyle olsun 1 litre yanlış göstersin 5 litre eder. Hala neyin tartışmasını yapıyoruz benim tüketimle falan pek işim yok isterse 10 litre yaksın büyük enjektör takıcam pompanın basıncını az daha acıcam o zaman fazla yakar elbet ama 1.6 eb ler 2 boy arkamda kalır ;)

bende  benim aracı F 16 nın üstüne bindireyim yok zart yapıyım yok zurt yapayım ferrari  2 boy arkamda kalır... :kıhkıh:

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fatih senin araç şu an kaç hp kaç tork ? Dyno'ya çıktın mı hiç. Bu konuda bayağı meraklısın gibi bende ilgiliyim yazılım işiyle. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

150 hp 350 nm şu an  cordoba 1.4 tdi mi 

Yok 1,4 benzin 100 hp. Aile aracı benim ki :D

Fakat yazılım yapılan bir çok araç mevcut çevremde turbo büyütme falan.

Sen yazılımı nerede yaptırdın ? kime ?

Mert Erçetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otosan'a mail atmayalım mı hız sabitleyicinin maksimum değerini yükseltmeleri için  :kıhkıh:  :kıhkıh:  :kıhkıh:

Bekir abi, Servet abi ve Erkan abi de katılır bize :D

Benide ekleyin. Otobanda 180 le giderken gaza basmaktansa 220km/s olsa cc maximum hızı, çağırırdık 220 yi basar dururdu rampa aşağı bulana kadar :D

video çektim 1 gb boyutu hala upload edemedim sabaha atarım anca şu an %65.

Ben şehir içinde 5 litre ile geziyorum yanlış hesaplamıyor arabam kuruş hesabı yapmadım hiç 50 liralık yakıt alıyorum kullanıyorum kaç km giderim ne yaparım bilmem ortalama tüketimim genelde 5 litre şehir içinde. Bugün çektiğim videoda 4.1 çıktı motor sıcaktı soğuk olsaydı 4,5 falan çıkardı tahminimce bugün bi yerde gazladım videoda da görürsünüz zaten eğer onu yapmasaydım ortalamam 3.8 litrelere düşecekti ben ayda 1000 km yol gidiyorum onun için az yaksın kaygım yok

Sen tamamiyle göstergeye kitleniyorsun anladım. Remaplı araçlarda gösterge hayal.Normalde bile çok çabuk kandırılıyor o ortalama bilgisi. Remapta birçok değerle oynuyorlar map üstünde. Arkadaşların dediği gibi depo dolumundan dolumuna koştur şu makineyi. Bakalım ne yakacak. Forumdakiler için yapmaz mısın bunu ?

En doğru ölçüm bana göre. Depo fullenir 100 km civarı gezildikten sonra bir daha fullenir. 

Çıkan rakamlar en net olanlarıdır. 

En güzeli bitirip tekrar doldurmak galiba ama arkadaş 100 km gezsede olur :D

Depoyu ikinci tıkta durdurarak fulle, minimum 100 km kullan, depoyu ikinci tıkta durdurarak fulle, kaç  litre olduğunu yaz biz de somut bir veri elde edelim.

Gösterge fena şaşırmış :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.