Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

31.12.2016 - 17:44 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Bu hali iyi...

Tatlı sert bikaç viraj denedim ve dediğiniz gibi bu iyi haliymiş :) Tutunmasıda frenlemeside gayet hoşuma gitti. Tabi bunda önlerin 1 yıllık ve pek yıpranmamış olmasıda etkili olmuştur. Sınırlarını zorlamadıkça iyi halinde kalabileceği kanısındayım. Bu arada Nokian D4 gerçekten yumuşak ve güzelmiş :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30.12.2016 - 17:41 tarihinde, Mehmet Demir yazdı:

205-60-16

Bu ebadı görünce direkt olarak aklıma Fluence ve Megane 3 geliyor. Bu iki aracıda pek sevmediğim için bu ebada karşı ayrı bir antipatim var. :) 

Bu ebatlar orj. ebattan %1,5 daha büyük çapta. Kullanırken herhangi bir sorun teşkil ediyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ali Danacı yazdı:

Bu ebadı görünce direkt olarak aklıma Fluence ve Megane 3 geliyor. Bu iki aracıda pek sevmediğim için bu ebada karşı ayrı bir antipatim var. :) 

Bu ebatlar orj. ebattan %1,5 daha büyük çapta. Kullanırken herhangi bir sorun teşkil ediyor mu?

yukarılarda yazmıştım aksine çevresi genişlediği için lastik karda daha iyi gidiyor, küçülen tekerleklerin daha çok saplanıp, daha çok patinaj riski vardır. aracıda 205-55 e göre 1, 215-55 e göre 0.5 cm yükseltiyor, bu da iyi bir şey karda.

prem markalarda fiyatlarda yaklaşık:

kahve: 205-55: 190 ucuz olsun, hem dar lastik daha iyi olur mantığıyla aldım.bir kış kullanıp sattım, 215 e alışınca çok konforsuz bir lastik

siyah: 205-60: 250

mavi: 215-55: 360

** orj ebat alınamıyorsa 205-60 ı tavsiye ederim

lastik.jpg

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ali Danacı yazdı:

Bmw 3 serisi sadece Türkiye pakete sahip 16 jantlı araçlarda da bu ebat kullanılıyor

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29.12.2016 - 16:16 tarihinde, Olcay Sert yazdı:

@Burak Bodur 80.000 km kullanmıştı bir yılda.halen iyi gidiyor ama kışa alpin takacam diyordu

80.000 değil abi şuanda 44.000 km oldu

-yağmurlu havalarda hafiften uğultu yapıyor ama ıslak zemin performansını beğendim

-güneşli günlerde de beni üzmedi

-Geçtiğimiz sene yağan az birşey karda da üzmedi ( sokak aralarında bilirsiniz biriken karı ; sokaklara girişlerde çıkışlarda zorlanmadım ) ama tabiki bi alpin 5 değil

-diş ömrüne gelirsek 44 bin km yol yaptım , diş derinliğini ölçmedim ama bi 20 bin daha gider sanırım, olmazsa fotosunu yüklerim

-yağmurlu zemini saymazsak kuru zeminde oldukça sessiz ve konforlu bir lastik

-bundan önceki lastığim de fabrika çıkışı bridgstone vardı onu da yaz/kış 40.000 km kullanıp değiştirmiştim o da 5-10 bin daha giderdi tabi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nokian 4 mevsim kullanıyorum, cuma günü çıkışta yağmur üstüne ani soğuyan hava ile buz tutan ve üstüne 3 cm kar olan tahminimce 5-8 derecelik yokuştan bi iki patinaj ile çıktı (kamyonlar kaya kaya iniyorlardı), düz yolda zeminin durumu için yaptığım bir iki frende duruş mesafesi çok uzundu hiç 2.vitesi geçmedim, yavaştan yavaştan yokuş bayır vs demeden 4km den eve kadar getirdi (şimdilik 2. yılları, 16 bin km yaptılar). Elbette kış lastiği değil ama zincir takma ile uğraştırmadan yolda bırakmaması güzel , 3. ve 4.yıl performansları en merak ettiğim konu, bakalım seneye nasıl olacaklar :)

Bu arada yağmur sonrası ön cam öyle bir buz tuttmuşki hayatımda ilk defa böyle birşey gördüm, buz çözücü sprey hiç bir işe yaramadı, buz kazıyıcı kırıldı, zor bela önümde küçük bir pencere açabildim. Birde bi tanesi tampona kadar gelmiş, tampon tampona takip ediyor, inip dalacaktım adama, ne fikirsiz insanlar var, yolda zor gidiyoruz...

Çağatay Özsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Goodyear UG8 gayet güzel yürüdü. Gözümün kesmediği karlı yolda bile sıkıntısız yürüyor. Sadece ilk gün park ettiğim yerden çıkarken etraftaki kaba karı aşmak için asr kapadım. Onun haricinde İstanbul'da ne kaydı ne oynadı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

neredeyse 5 yıllık, Artık üretimi olmayan, üstelik all weather plus segmentin ilk ve en düşük bütçeli lastiği olan Nokian WrG2+ larımı Hep eleştirdim, Hep eleştirdim. Fakat bugün, yerler 20-30 cm kar iken, Yakup buraları biliyor, eğimin %20 olduğu yerler var, Neyse bu rampalarda üstelik durmalı kalkmali Beni yolda bırakmadı. Helal olsun. 

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, H. Cenk yazdı:

neredeyse 5 yıllık, Artık üretimi olmayan, üstelik all weather plus segmentin ilk ve en düşük bütçeli lastiği olan Nokian WrG2+ larımı Hep eleştirdim, Hep eleştirdim. Fakat bugün, yerler 20-30 cm kar iken, Yakup buraları biliyor, eğimin %20 olduğu yerler var, Neyse bu rampalarda üstelik durmalı kalkmali Beni yolda bırakmadı. Helal olsun. 

Nokian candir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.