Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

2012 sonu üretimi nokian wr G2+ larım var. Yani 6 sene doldu. Diş derinliklerinde iyi zaten maksimum 15-16 bindiler. Karda da iyi kötü işe yaradı geçen sene. Ama ıslakta kötü, fren mesafesi kötü. Karar veremiyorum. Bu kış lastiklerine geçeyim mi yazlıklarda mı kalayım ?

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, H. Cenk yazdı:

2012 sonu üretimi nokian wr G2+ larım var. Yani 6 sene doldu. Diş derinliklerinde iyi zaten maksimum 15-16 bindiler. Karda da iyi kötü işe yaradı geçen sene. Ama ıslakta kötü, fren mesafesi kötü. Karar veremiyorum. Bu kış lastiklerine geçeyim mi yazlıklarda mı kalayım ?

Abi birebir aynı lastiklerim 2012 46.hafta idi. Lassa Snoways4 aldım ilk izlenim sessiz ve yumuşak olduğu yönünde, yoğun kışta deneyeceğiz bakalım. Bu yıl çok kış olmayacağı yönünde tahminler ancak bu yıl takarsan yaza atılır onlar artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Abi birebir aynı lastiklerim 2012 46.hafta idi. Lassa Snoways4 aldım ilk izlenim sessiz ve yumuşak olduğu yönünde, yoğun kışta deneyeceğiz bakalım. Bu yıl çok kış olmayacağı yönünde tahminler ancak bu yıl takarsan yaza atılır onlar artık.

Yani kar dışında hiç faydası yok hatta yağmurda bayağı kötü. kar olmayacaksa geçmeme gerek yok. gerçi istanbula kar yağmasa da bizim site içi yolları kardan kapanıyor. bazen işe geç geliyorum yol kapandı diyorum. dalga geçme bura günlük güneşlik diyorlar  ? Benim teknisyenin abisi bim de çalışıyor. Snoways ama kaç bilmiyorum kış lastikleri satışa çıkarmışlar, sanırım 250 TL 205 55 16 sı .kimse almamış. indirim yapacaklar diyor bekliyorum , 150-200 arasına iner diye bekliyoruz 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen sene Gürkan abininde yardımıyla aldım. Bende Nokian düşünüyordum. Aldıktan bi süre sonra olan olayı anlatayım. Sabahın köründe uçuştan geldim. E5 in Radisson Hotele gelmeden soldan giderken  viraj+rampada su göleti varmış uyku sersemliği farkedemedim. Lastikler gölete girdi yaklaşık 1 mt çapındaydı. Hızım 80 civarı lastiklerin yola tutunuşu ve arabanın yavaşlamasından kendime geldim. Lastiklerin tutunuşu-  arabanın kaymaması çok hoşuma gitti. İstanbul için kış zor geçmeyeceği için fazla bir paraya gerek yok.

Teoman S. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, H. Cenk yazdı:

150-200

Abi o rakamlara ineceğini sanmıyorum ama öyle olursa süper bonus olur ?

Snoways3 olsa gerek onlar.

25 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Geçen sene Gürkan abininde yardımıyla aldım. Bende Nokian düşünüyordum. Aldıktan bi süre sonra olan olayı anlatayım. Sabahın köründe uçuştan geldim. E5 in Radisson Hotele gelmeden soldan giderken  viraj+rampada su göleti varmış uyku sersemliği farkedemedim. Lastikler gölete girdi yaklaşık 1 mt çapındaydı. Hızım 80 civarı lastiklerin yola tutunuşu ve arabanın yavaşlamasından kendime geldim. Lastiklerin tutunuşu-  arabanın kaymaması çok hoşuma gitti. İstanbul için kış zor geçmeyeceği için fazla bir paraya gerek yok.

Lassa snoways3 daha önce kullandım ve memnun kaldım, sana da o yüzden tavsiye etmiştim zaten, ayrıca  çokta uygun fiyata almıştık ?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün nokian wr d4 ü gerçek kış şartlarında deneme fırsatı buldum. Saat 10 30 da yoğun kar yağışı ile başlayan yolculuğum akşam 19 da sona erdi. Kar yağışı ta Trabzon Maçka'ya kadar devam etti. Bu güzergahta en az 4 defa yüksek dağ geçitlerden geçtim. Hatta depoyu fullerken opetten hanımın ısrarı ile 120 TL ye zincir bile aldım. Güzergah Sivas - Erzincan - Kelkit Gümüşhane-Trabzon ve Rize. Bayağı dik yokuş ve iniş olan yerlerden geçtim. Çoğu tır kenara çekmiş zincir takmakla uğraşıyordu. Sivas'a giderken 7 saate gitmiştim. Yoğun kış şartlarında 8.5 saatte döndüm. Bu sefer biraz fazla durdum tabi. 1 saat fark etti yani. Hatta kar yağışı yüzünden hanıma Tokat Samsun üzerinden gidelim dedim. 300 km daha yolu uzatalım dedim. Hanım birşey olmaz herzamanki güzergahtan gidelim dedi. İyiki de hanımı dinlemiştim. Bol kar manzaralı yollarda yolculuk yapmış olduk. Kısacası nokian lastik işini iyi yaptı. Tavsiye edilir. Tabiki Petlas kadar olmasada... 

Zafer Yusoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

zincir bile aldım

Bir bilgi; zincir takmak zorunda kalırsan çok sıkı bağlamalısın aksi taktirde kolayca abs sensör hortumunu kesiyor. Takıp biraz sürüş sonrası sıkılığını kontrol etmelisin.

--1 dakika sonra eklendi--

Nokian gerçekten iyi iş çıkartıyor, ben de daha önceki denemelerimde bunu gördüm. Bu haftasonu Abant/Bolu karlı zeminlerde Snoways4 ü deneme şansım olacak sanırım, izlenimleri aktarırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastik desenleri aynı yönde olması gerekmez mi? 

İç kısımda kalan eğimli yapıdaki desen sol tarafta yukarı, sağ tarafta aşağı bakıyor. 

Bu da lastiğin birisinin su tahliyesini tam yaparken diğerinin tam yapamamasına sebep olur ki aracın spin atması kaçınılmaz olur diye düşünüyorum. 

D77EB1A5-0AA9-49DE-9028-B5F7C33396D3.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Ümit Vaysaloğlu

Tek lastiğin fotoğrafı var ve onu iki lastik gibi göstermek istersen resmi çevirme yönüne dikkat etmek lazım.

Yanlışı:

las1.jpglas3.jpg

Doğrusu:

las1.jpglas2.jpg

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

@Ümit Vaysaloğlu

Tek lastiğin fotoğrafı var ve onu iki lastik gibi göstermek istersen resmi çevirme yönüne dikkat etmek lazım.

Yanlışı:

las1.jpglas3.jpg

Doğrusu:

las1.jpglas2.jpg

Resmî çevirme yöntemi değil de, bu iki lastiği outside yazısı dışarıya bakacak şekilde yan yana koyduğumuzda bu eğimli desenler birbirine zıt olmaz mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Resmî çevirme yöntemi değil de, bu iki lastiği yan yana koyduğumuzda bu eğimli desenler birbirine zıt olmaz mı? 

öyle dönmeyecek işte o lastik. Şu an biri ters duruyor.

Hem lastik üzerindeki outside işaretine hem de rotation işaretine uyarsan iki lastik simetrik desende olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

merhabalar ;

bugün 4 adet 205 55 R16 dayton kış lastiği aldım, fiyat nedeni ile tercih ettim.

ilk tercübem sesi ile oldu özellikler 70 km / s den sonra çok gürültülü. etiket 72 db yazıyor.

karda tutuş vs deneyemedim. 

bilgilerinize...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.