Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

• 10 ay sonra...
Bir saat önce, Mustafa Kızıltan yazdı:

İyi günler. Ben kış lastiği olarak micheline karar verdim ama alpin 5 ile alpin 6 arasında ki farkları anlamadım. Bana hangisi uygun olur kışa alacağım lastik.

Biri eski biri yeni. Yeninin, eskiden daha iyi olması beklenir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

kışlık lastik konusunun mevsimi gelmiş anlaşılan, mayıs sonunda aldığım honda crv aracım için lastik bakıyorum ama sorun şu ki jantlar 18 inch ve kullanım kitapçığı aynı ebat ve indekslerde kış lastiği takılmasını öneriyor. 

Ammavelakin lastik fiyatları malum, ADAC testlerine göz attım, falken için güzel puanlamalar var, ama nedense kullanıcı yorumları o denli güzel değil, acaba 18 jantta nokian (NokianWR SUV3/SUV4) veya brigdestone kullanan oldu mu? 16 jant için fazlasıyla tecrübe paylaşımı yapılmış, burdan çıkışla hareket edilebilirmi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

İyi günler herkese. 2009 Fiesta 1.4 Benzinli Collection aracıma kış lastiği alacağım şu günlerde. İşin doğrusu tamamen bilgisizim.  Lastikçi ne verirse almak da istemiyorum.

1) Lastik başı 250-300₺ gibi bir bütçem var.

2) Şu an üzerinde 195 - 50 R15 var. Bugün bir lastikçi 185 - 60 R15 daha iyi olur dedi süspansiyon falan bişeyler dedi tam anlamadım ne demek istediğini.

3) Bir arkadaşım SAVA diye bir markayı tavsiye ediyor.

4) Kuzenim Dunlop/Falken fabrikasında mühendis o da Dunlop tavsiye ediyor.

5) Ankara şehir içi kullanım olacak. Hafta sonları gezerken ve hafta içi ihtiyaç halinde kısa mesafede kullanıyorum aracı. 

Dediğim gibi tamamen bilgisizim ve daha önce hiç kış lastiği kullanmadım. Anlayan ve yardımcı olabilecek büyüklerimin tavsiyelerine uyup ona göre lastik alacağımı belirtmek isterim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, hayırlı günler dilerim herkese. 

Samet Üstün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Samet Üstün yazdı:

İyi günler herkese. 2009 Fiesta 1.4 Benzinli Collection aracıma kış lastiği alacağım şu günlerde. İşin doğrusu tamamen bilgisizim.  Lastikçi ne verirse almak da istemiyorum.

1) Lastik başı 250-300₺ gibi bir bütçem var.

2) Şu an üzerinde 195 - 50 R15 var. Bugün bir lastikçi 185 - 60 R15 daha iyi olur dedi süspansiyon falan bişeyler dedi tam anlamadım ne demek istediğini.

3) Bir arkadaşım SAVA diye bir markayı tavsiye ediyor.

4) Kuzenim Dunlop/Falken fabrikasında mühendis o da Dunlop tavsiye ediyor. 

Dediğim gibi tamamen bilgisizim ve daha önce hiç kış lastiği kullanmadım. Anlayan ve yardımcı olabilecek büyüklerimin tavsiyelerine uyup ona göre lastik alacağımı belirtmek isterim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, hayırlı günler dilerim herkese. 

Merhaba, lastik ölçüleri değişince malum çevre ölçüsü değişiyor bu sebeple kadrandaki hız ile mevcut hız arasında fark oluyor çünkü aracın ön tanımında mevcut lastik ölçüsü var. Bu sebeple eğer yeni bir ayar girilmezse araca çok farklı ölçü değişimlerinde sürücü çok yanılabilir. Bunun dışında teknik olarak araca uygun ölçüler her zaman kullanılabilir bir zararı olmaz. Keza kışın tabanı bir tık küçültmenin de zararı olmaz hatta karda daha faydalı olur. 

Şimdi fabrikasyon olarak yani sizin göstergeye en uyumlu alternatif ölçü şu; 185/55 R15 bir de zaten standart ölçü mevcut o da 195/50 R15 dediğiniz gibi. 

Her alanda en iyi lastiği istiyorum derseniz bu lastik: Continental Conti Winter Contact TS860, daha sonra Dunlop Winter Response 2, Goodyear UltraGrip 9 ve Hankook i*cept RS 2 W452. 

Boyut olarak en uygun çözüm bu

https://kolayoto.com/hankook-winter-i-cept-rs2-w452-195-50r15-82t.html

Boyuttan biraz taviz ile en uygun çözüm bu

https://www.hepsiburada.com/continental-185-65-r15-88t-ts-860-kis-lastigi-uretim-yili-2018-p-HBV000001FW4D?magaza=Hepsiburada

veya https://kolayoto.com/continental-conti-winter-contact-ts860-185-65r15-88t.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Merhaba, lastik ölçüleri değişince malum çevre ölçüsü değişiyor bu sebeple kadrandaki hız ile mevcut hız arasında fark oluyor çünkü aracın ön tanımında mevcut lastik ölçüsü var. Bu sebeple eğer yeni bir ayar girilmezse araca çok farklı ölçü değişimlerinde sürücü çok yanılabilir. Bunun dışında teknik olarak araca uygun ölçüler her zaman kullanılabilir bir zararı olmaz. Keza kışın tabanı bir tık küçültmenin de zararı olmaz hatta karda daha faydalı olur. 

Şimdi fabrikasyon olarak yani sizin göstergeye en uyumlu alternatif ölçü şu; 185/55 R15 bir de zaten standart ölçü mevcut o da 195/50 R15 dediğiniz gibi. 

Her alanda en iyi lastiği istiyorum derseniz bu lastik: Continental Conti Winter Contact TS860, daha sonra Dunlop Winter Response 2, Goodyear UltraGrip 9 ve Hankook i*cept RS 2 W452. 

Boyut olarak en uygun çözüm bu

https://kolayoto.com/hankook-winter-i-cept-rs2-w452-195-50r15-82t.html

Boyuttan biraz taviz ile en uygun çözüm bu

https://www.hepsiburada.com/continental-185-65-r15-88t-ts-860-kis-lastigi-uretim-yili-2018-p-HBV000001FW4D?magaza=Hepsiburada

veya https://kolayoto.com/continental-conti-winter-contact-ts860-185-65r15-88t.html

Teşekkür ederim cevabınız için. Dikkate alacağım dediklerinizi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Samet Üstün yazdı:

Teşekkür ederim cevabınız için. Dikkate alacağım dediklerinizi. 

Bu arada lütfen dediklerimin dışına kolay kolay çıkmayın ? Sava falan aman diyim ? Bütçeniz oldukça yüksek iyi bir lastik alın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Cankut Bulut yazdı:

@Yakup Çağatay Ayıp sana, Petlas gibi muazzam bir markayı nasıl önermezsin?? ???

Hahahaha,

Petlas Petlas Petlas

--2 dakika sonra eklendi--

@Samet Üstün kuzeni dinleyip Dunloptan devam derim, Yakup’un dediklerine aynen katılıyorum. Petlas şakaydı tabi ama farklı ve daha uygun fiyat dersen Lassa’yı da ekle listeye...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.