Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

9 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Ben ankete karşıyım. Kış lastiğine de karşıyım, hatta kışa da karşıyım. Dün buzlu yolda yumurta taşırken karar verdim.:)

Seni tenzih edip affına sığınarak şunu paylaşmadan edemem

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

Sen allahin bir lutfusun, soforlerin nurusun hocam daha ne diyeyim, basimizdan eksik olma...

Eksik olma Mert kardeş Allah esp+tcs ne 17 sport jantlarına zeval vermesin ; yolunda ,tcs nde hep açık olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya arkadaş bazen söylenen sözler o kadar basit ki. İnsanları tartışmaya çekmek için elinden geleni yapıyorsun. Hocam Allah herkese 2 göz vermiş. Bir okursun anlamazsan sorarsın. Siz tcs i sürekli kapalı gezmeyi mi yazıyorsunuz diye. Biz sizin anlayacağınız şekilde yeniden yazarız. Ne diyor herkes. AMa herkes bakın HERKES. Arac karda buzda kalkış yapamıyorsa sürekli patinaja düşüp çekişi kaybediyorsa tcs i ve yokuş kalkışı kapatıp patinajla yerdeki karı buzu kazıyıp arabayı hareket ettirebilir. Bunun dışındaki zamanlarda tcs i kapatmak tehlikelidir. Bu cümlem herkese. İsteyen istediği anlamı seçip alsın. Yazılanları lütfen GÖZLERİNİZLE okuyun. Söylenenleri KULAKLARINIZLA dinleyin. Bunları da BEYNİNİZLE mantığa çevirin. Diğer organlarınızı lütfen boşa yormayın. Oturmaya kullanın mesela. Hepinizi saygıyla kucaklıyorum. Haa kimse kimsenin şöförlüğünü yargılayacak kadar hadsiz olmasın. Forum gayet huzurlu. Bozmaya çalışanı açık ve net söylüyorumçok pis bozarım.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

2012 45. hafta üretimi sanırım, 2013 yılında alınmış Nokian WR D2 ler yaklaşık 20K km de ve canavar gibi der bu başlığa da dalarım ?

Benim Nokian WR G2+ lar da 2012 50. hafta üretimi imiş. Ben de bu sene kar-kış ve sulu kar kullanımından çok memnun kaldım. Seneye de kullanacağım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Seneye daha yeni üretimli Nokian WR G2+ almış biri, aynı yerde aynı araba ile aynı sürüş tecrübesinde arabanın elektronik sitemlerinin açıklık kapalılıkları aynı iken, aracı sürenlerin ve bagajdakilerin ağırlıkları aynı iken o çıkıp sen çıkamazsan sonra buraya "nokian kötü" yazma abi :kıhkıh::P 

ya da olur da sen çıkarsın o çıkamazsa işte o zaman TW2, Tyre Wars 2, Lastik Savaşları 2 çıkabilir :kop:

üretim sonrası aynı yerde aynı şekilde depolanmış yazmayı unuttum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Ya arkadaş bazen söylenen sözler o kadar basit ki. İnsanları tartışmaya çekmek için elinden geleni yapıyorsun. Hocam Allah herkese 2 göz vermiş. Bir okursun anlamazsan sorarsın. Siz tcs i sürekli kapalı gezmeyi mi yazıyorsunuz diye. Biz sizin anlayacağınız şekilde yeniden yazarız. Ne diyor herkes. AMa herkes bakın HERKES. Arac karda buzda kalkış yapamıyorsa sürekli patinaja düşüp çekişi kaybediyorsa tcs i ve yokuş kalkışı kapatıp patinajla yerdeki karı buzu kazıyıp arabayı hareket ettirebilir. Bunun dışındaki zamanlarda tcs i kapatmak tehlikelidir. Bu cümlem herkese. İsteyen istediği anlamı seçip alsın. Yazılanları lütfen GÖZLERİNİZLE okuyun. Söylenenleri KULAKLARINIZLA dinleyin. Bunları da BEYNİNİZLE mantığa çevirin. Diğer organlarınızı lütfen boşa yormayın. Oturmaya kullanın mesela. Hepinizi saygıyla kucaklıyorum. Haa kimse kimsenin şöförlüğünü yargılayacak kadar hadsiz olmasın. Forum gayet huzurlu. Bozmaya çalışanı açık ve net söylüyorumçok pis bozarım.

ne yapmışız biz Tartışmaya çekmek için ,niye bu kadar sitemde bulundunuz onuda anlamış değilim .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Arkadaşlarım ve abilerim henüz sonbahara giriyoruz ama kış lastiği bakmaya başladım.

Continin fiyatı yüksek geldiği için Nokian D4'e yöneleceğim.

Sizlere sormak istediğim ise; şu an kolayoto.com'da tanesi 260tl, 1717 üretimli lastik satışta.

Sizce bu giyattan alınmalı mı? Kışı bekelrsem yeni üretimler gelir ve fiyat yükselir mi yoksa kampanyalar falan olur da aynı fiyatlardan mı alınır? Fikri olan var mı bu konuda?

Sormamın sebebi ille de yeni üretilmiş lastik kovalamak değil, büyçeyle ilgili. Nakit alacağım için şimdi alırsam biraz bütçeyi sıkacak, kışa bırakırsam rahat alırım ama fiyat yükselecek olursa şimdi biraz bütçeyi sıkmak daha uygun benim için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlarım ve abilerim henüz sonbahara giriyoruz ama kış lastiği bakmaya başladım.

Continin fiyatı yüksek geldiği için Nokian D4'e yöneleceğim.

Sizlere sormak istediğim ise; şu an kolayoto.com'da tanesi 260tl, 1717 üretimli lastik satışta.

Sizce bu giyattan alınmalı mı? Kışı bekelrsem yeni üretimler gelir ve fiyat yükselir mi yoksa kampanyalar falan olur da aynı fiyatlardan mı alınır? Fikri olan var mı bu konuda?

Sormamın sebebi ille de yeni üretilmiş lastik kovalamak değil, büyçeyle ilgili. Nakit alacağım için şimdi alırsam biraz bütçeyi sıkacak, kışa bırakırsam rahat alırım ama fiyat yükselecek olursa şimdi biraz bütçeyi sıkmak daha uygun benim için.

Kış zamanı olsa olsa 300 lira olur en fazla diye düşünüyorum buda takımda 160tl bir fazla ödeme olarak geri döner size. Rahat zamanda bu 160lira fazlalık dokunmaz derseniz bekleyin ama bu fazlalığı vermeyi düşünmüyorum derseniz alınabilir. Kampanya elbet olur ama fiyattan ziyade hediye ürün,yol yardımı v.s gibi bir şey gelir gibi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Bence hem üretim tarihi iyi hem de fiyat.

Düşme olasılığı bence yok.

Al gitsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Şimdi sana bir taktik öğreticem onu yapacaksın. Öncelikle kolay oto üyesi sana en yakın olan lastik bayilerini tespit edip telefonda direkt onlardan fiyat alıyorsun. Muhtemelen daha uygun fiyata bulursun. İkincisi sök tak parası da devre dışı kalmış oluyor. Bir de bedava rot ayarı anlaşması yaparsan tadından yenmez. Ben lastikleri alırken öyle yapmıştım.:D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi sana bir taktik öğreticem onu yapacaksın. Öncelikle kolay oto üyesi sana en yakın olan lastik bayilerini tespit edip telefonda direkt onlardan fiyat alıyorsun. Muhtemelen daha uygun fiyata bulursun. İkincisi sök tak parası da devre dışı kalmış oluyor. Bir de bedava rot ayarı anlaşması yaparsan tadından yenmez. Ben lastikleri alırken öyle yapmıştım.[emoji3]

Teşekkür ederim, bu taktikle bugün Bursa'da bayide daha uygun olmasa da aynı fiyata buldum, sök tak fiyata dahil oldu o avantajım oldu. Telefonda anlaştık, aksilik çıkmazsa bayiye ödemeyi yapıp istediğim tarihte taktıracağım lastikleri.

Nasıl bir satış tekniği var bilmiyorum ama stoğunda olan 1717 lastiğe fabrikadan getirteceğim dediği 4516 lastikten 110tl fazla istiyor 4 lastikte. Neden lojistik maliyete girer de elinde olanda iskonto yapmaz bilemedim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Teşekkür ederim, bu taktikle bugün Bursa'da bayide daha uygun olmasa da aynı fiyata buldum, sök tak fiyata dahil oldu o avantajım oldu. Telefonda anlaştık, aksilik çıkmazsa bayiye ödemeyi yapıp istediğim tarihte taktıracağım lastikleri.

Nasıl bir satış tekniği var bilmiyorum ama stoğunda olan 1717 lastiğe fabrikadan getirteceğim dediği 4516 lastikten 110tl fazla istiyor 4 lastikte. Neden lojistik maliyete girer de elinde olanda iskonto yapmaz bilemedim.

Zam kapıda olduğu için olabilir. İndirim yapmak istememiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

bence eski üretim lastiği kimse almak istemediği için. bi çok kişide o 110tlyi verir :D 

dayım mesela geçen gün söyledi, gidip en fazla 2 haftalık lastik getir acelesi yok diyormuş :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence eski üretim lastiği kimse almak istemediği için. bi çok kişide o 110tlyi verir [emoji3] 
dayım mesela geçen gün söyledi, gidip en fazla 2 haftalık lastik getir acelesi yok diyormuş [emoji3] 

10 yıl raf önrü var diye biliyorum. 2016 ya da 2015 üretim lastiği de alırım aradaki farkı ödemektense.

Nasıl olsa garantisi var ama söylediğin de doğru; yakın üretim tarihi isteyenler oluyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.