Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Olcay Sert yazdı:

bence petlas almak araba sürmemek anlamına geliyor

Bu da çok doğru bir yorum değil. Benim tecrübem de tam tersi yönde, önceki aracımda Petlas vardı, şimdi Snoways 3 var. Ben Petlas'dan daha çok memnundum. Burada hataya düşüyoruz. Doğrudan karşılaştırmak çok doğru olmayacaktır ama verdiği güven açısından Petlas derdim ben de. Petlas'ı üç sene sorunsuz kullandım, Lassa'yı 2. senesinde parçalamak istiyorum. :)

Özetle konu oldukça göreceli aslında. Ben aynı yollarda kullandığımı düşünsem bile yol şartları, hava sıcaklığı, araç farkı, taban genişliği vs. gibi bir sürü etken var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18.11.2016 - 09:59 tarihinde, Kasım Göz yazdı:

bende daha dün aldım hayırlısı bakalım

18.11.2016 - 09:40 tarihinde, Volkan Ö. yazdı:

A sınıfı olanin araç kamerası C sınıfı olanın ana yola nasıl çıktığını kaydediyor. Ona çakan kamyonu falan.

kameraya kaydedilen olmayız inşallah 

1.jpg

5.jpg

yaklaşık 1,5 ay evvel aldığım ug 9 la 2500 km filan yaptım.bunun 1000 km si uzun yolda  ki ses yönünden bana gayet yeterli geldi.illaki ses yapıyor ama rahatsızlık verici düzeyde değil.kalan 1500 ankara şehir içi. ıslak - kuru zemin performansı olarak tatminkar ve ihtiyaçları karşılıyor dönüşlerde filan stabil. buzda kızaklama var ama öyle kaymaya başlayınca metrelerce filan değil sadece ani durmalarda.birde bu kızaklamanın veya kaymanın ölçütünü birde neye göre kıyas edeceğimi bilemedim.neyse geçen haftalarda 5 cm lik yağan karları saymazsak karlı zeminde ilk defa bu gün sürme ,test etme şansım oldu (kar kalınlığı 22-25 cm) 

evin otoparkının çıkışında yaklaşık 6 metre 20 derecelik bir çıkışı var ve çıkan ilk araç ben oldum.bunun verdiği haz bir başkaymış :yeah:

sabah erken olması nedeniyle yollarda pek lastik izi yok.düştük yola ankara doğantepe mevkii biraz inişlidir temkini elden bırakmadan ilerliyorum.sağda solda dörtlüleri yakmış araçlar var.kimisi inememiş kimisi de çıkma derdinde çıkamamış. bu arada gözümde aynalarda arkamdan gelen araçta. baktım sağ-sol yapmaya başladı demeye kalmadı karşı şeride geldiği yönün aksi istikametinde buldu kendini. Allahtan karşı şeritten gelen araç ve park halinde araç yoktu.işte o zaman anladım kar lastiği  konusunda doğruyu ya da doğruya en yakın olanını tercih ettiğimi.

işin özü lastiklerim den memnun kaldım kaza bela atlatmadan sağ salim iş yerime geldim.

bu sabah arabanın karlı hali. herkese kazasız belasız sürüşler.

20161229_063445.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

42 dakika önce, Semih O. yazdı:

Bu da çok doğru bir yorum değil. Benim tecrübem de tam tersi yönde, önceki aracımda Petlas vardı, şimdi Snoways 3 var. Ben Petlas'dan daha çok memnundum. Burada hataya düşüyoruz. Doğrudan karşılaştırmak çok doğru olmayacaktır ama verdiği güven açısından Petlas derdim ben de. Petlas'ı üç sene sorunsuz kullandım, Lassa'yı 2. senesinde parçalamak istiyorum. :)

Özetle konu oldukça göreceli aslında. Ben aynı yollarda kullandığımı düşünsem bile yol şartları, hava sıcaklığı, araç farkı, taban genişliği vs. gibi bir sürü etken var.

dediğiniz gibi değişkenler çok olabiliyor fakat benim gidip geldiğim yol aynı yol ebat araç herşey aynı. bir lastikle alınan viraj diğer lastikle virajdan çıkma olarak sonuçlanıyorsa; elbette virajdan çıkaran petlası yerin dibine sokmak hakkım. bu benim şahsi görüşüm/tecrübem.

inş sizinde petlas ile yolda geçen iyi günleriniz olur, benim gibi kötü tecrübe yaşamazsınız. ha bu arada hızlı kullanıyor gibi algılanmayayım normal istanbul şartları max 60km. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Olcay Sert yazdı:

dediğiniz gibi değişkenler çok olabiliyor fakat benim gidip geldiğim yol aynı yol ebat araç herşey aynı. bir lastikle alınan viraj diğer lastikle virajdan çıkma olarak sonuçlanıyorsa; elbette virajdan çıkaran petlası yerin dibine sokmak hakkım. bu benim şahsi görüşüm/tecrübem.

inş sizinde petlas ile yolda geçen iyi günleriniz olur, benim gibi kötü tecrübe yaşamazsınız. ha bu arada hızlı kullanıyor gibi algılanmayayım normal istanbul şartları max 60km. 

lastikleri değiştirin biran önce o zaman neyi bekliyorsunuz alın bi nokian,conti,goodyear virajalara 120 km hızla girersiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

lastikleri değiştirin biran önce o zaman neyi bekliyorsunuz alın bi nokian,conti,goodyear virajalara 120 km hızla girersiniz

lastik değiştirmek yerine araç değiştiriyorum. kışın petlaslı olana değil lassalı olana biniyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

205/55/16 petlas 91H 4 Lastik= 680 TL

205/5516 goodyear 91H 4 Lastik= 792 TL 

*İkiside aynı internet sitesindeki fiyatlar.

Hal böyle olunca neden petlas alayım ki? 112 lira binlerce liralık aracı onu geçtim kendimi riske atmaya değer mi? Test sonuçları ortada,sarı çizmeli Mehmet ağa süt sattığı pick-up'a petlas takmış çok memnunmuş... İyi de bu ağa neye göre iyi dedi,neden dedi,nelerle karşılaştı,nasıl kullandı onu bilen yok amma sözü kıymetli, öbür tarafta bu işe yıllarını vermiş sırf bunlar için ar-ge yapan şirketler test kurumları tırt,yalan söylüyor... 

Valla onu bunu bilmemde altımda binlerce liralık araç varken ve bu araç 4 lastiğe bağlıyken onlarda ucuza kaçmam,kaçamam. 215 olmaz 205 olur ama gidipte bu işin pir'i üreticiler varken mehmet ağa'nın lafıyla hareket edemem.

Semih G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

He he, harbi Petlas lobisi var. 

Fobisi de...

Eğlenceli oluyor.

Herkes izlenimlerini yazar, okuyan da kararını verir. 

İkna için teklif var, ısrar yok.

Ben de Crossclimate'lardan çok memnunum mesela. :kıhkıh:

Bir de üstüne sıçrama olasılığı olmasa eğlenceli bir başlık aslında abi.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Olcay Sert yazdı:

Doğrudur mutlaka, itiraz etmiyorum, petlas daha iyidir gibi bir iddiam da yok. Benim itirazım Petlas almak araba sürmemektir lafınaydı. Objektiflikten çok uzak bir yorum olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Semih G. yazdı:

205/55/16 petlas 91H 4 Lastik= 680 TL

205/5516 goodyear 91H 4 Lastik= 792 TL 

*İkiside aynı internet sitesindeki fiyatlar.

Hal böyle olunca neden petlas alayım ki? 112 lira binlerce liralık aracı onu geçtim kendimi riske atmaya değer mi? Test sonuçları ortada,sarı çizmeli Mehmet ağa süt sattığı pick-up'a petlas takmış çok memnunmuş... İyi de bu ağa neye göre iyi dedi,neden dedi,nelerle karşılaştı,nasıl kullandı onu bilen yok amma sözü kıymetli, öbür tarafta bu işe yıllarını vermiş sırf bunlar için ar-ge yapan şirketler test kurumları tırt,yalan söylüyor... 

Valla onu bunu bilmemde altımda binlerce liralık araç varken ve bu araç 4 lastiğe bağlıyken onlarda ucuza kaçmam,kaçamam. 215 olmaz 205 olur ama gidipte bu işin pir'i üreticiler varken mehmet ağa'nın lafıyla hareket edemem.

petlas alanlar kendini riske mi atıyormuş ben şimdi kendimi riske mi attım ? 2 gün önce tipide 4 yıllık petlasla en ufak sorun yaşamadan geldiğim yolu görseydin fikrin değişirdi belki.

Bugün yine iyi kar yağdı buralara kaynımda bmw X1 var araç 4 çeker Xdrive kış lastiği toyo gayette iyi bi marka japon mali..Onceki aracı kuga idi o da 4 çeker onda petlas kullanıyordu.Hatta yeni aracinada petlas alacaktı ama önceki sahibi kışlıklarıda verdi aracı alirken .Bugun sordum petlas mı toyo mu sana daha iyi geldi diye sanki petlas daha iyi dedi virajlarda toyo daha çabuk kayıyor dedi.Burda daha bir kişiden duymadım petlas kış lastiği kötü diyen.Kışlar karlı geçer burda.Milletin %90 ı petlas kullanıyor herkes memnun...Millet memnun olmasa 100 -150 tl fazla para verir başka marka alır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes kendi iyi olduğuna inandığı lastiği kullanacak ve kullanmaya devam edecek zaten. ADAC Petlas'ı dünyanın en iyi ya da en kötü lastiği ilan etse bile bu değişmeyecek.

Çoğu şeyde olduğu gibi en büyük etken psikolojik güven. Herkes kendi fikrini yine belirtsin tabikide de farklı fikirler paylaştıklarınızla bitmeyecek ve hiç bir şey değiştirmeyecek tartışmalara girmeyin lütfen.

Bunu da tüm forum üyeleri, internet alemi, kolu komşu, kaynım ve de kendi yaşadığım tecrübem toplaşsa bile ADAC ve benzeri test kurumlarının ilk 3'üne 5'ine girmemiş lastiklere hiç bir şekilde güvenmeyecek biri olarak belirtiyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

He he, harbi Petlas lobisi var. 

Fobisi de...

Eğlenceli oluyor.

Herkes izlenimlerini yazar, okuyan da kararını verir. 

İkna için teklif var, ısrar yok.

Ben de Crossclimate'lardan çok memnunum mesela. :kıhkıh:

Tabi antalyada memnun olursun abi ankarada dünkü karda Crossclimate le bayağı bi tırmaladım 4 mevsim 3.5 attı yani:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.