Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

Michelin Alpin A4 ile çok benzer deseni var... kullanıcılar çok memnun.. Rakam aşarsa şayet petlas snowmaster'a yönelmeyi düşünüyorum. Kullanıcılar bi hayli memnun..

Burak Bey petlas snowmaster lar düz yolda fiyatına göre iyi performans sergilese de iniş ve çıkışlarda oldukça sıkıntılı. Şayet dağ tepe cikacaksiniz hayal kırıklığına ugrayabilirsiniz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burak Bey petlas snowmaster lar düz yolda fiyatına göre iyi performans sergilese de iniş ve çıkışlarda oldukça sıkıntılı. Şayet dağ tepe cikacaksiniz hayal kırıklığına ugrayabilirsiniz.

Okulum güzergahında bir kaç eğimli iniş çıkış var ne olur bilemedim :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen sene forumdan ve testlerden baya baya bi araştımadan sonra Goodyear Ultra Grip 8 kış lastiği almıştım, fakat takmaya değecek kadar kar yağmadığı için kullanamamıştım. <_<

Lastikler güvenli bir yerde muhafaza halindeler. Bu sene kış lastiği sorunum yok. :D

UG8'in iyi lastik olduğunu düşünüyorum.  :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Okulum güzergahında bir kaç eğimli iniş çıkış var ne olur bilemedim :(

Yeni Ultra grip 9 lar bayilere gelmiş. Bu yılın favori f/p lastiği olacağını düşünüyorum. Ug8 in halefi olduğuna göre geliştirme olmuştur. Bu lastiği önerebilirim.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben petlas kış lastiği kullanıyorum çok memnunum karda çok güzel performans veriyor ister iniş ister çıkış olsun .Lassa da arkadaşım kullanıyo lassalarda gayet güzel ...petlas kar lastiğini ilk 2008 babamın mondeo da kullanmıştık o zaman ilk defa petlas test etme imkanım olmuştu çok beğenmiştim ondan sonrada kendi aracıma petlas kış lastiği almıştım halen kullanıyorum çokta memnunum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben petlas kış lastiği kullanıyorum çok memnunum karda çok güzel performans veriyor ister iniş ister çıkış olsun .Lassa da arkadaşım kullanıyo lassalarda gayet güzel ...petlas kar lastiğini ilk 2008 babamın mondeo da kullanmıştık o zaman ilk defa petlas test etme imkanım olmuştu çok beğenmiştim ondan sonrada kendi aracıma petlas kış lastiği almıştım halen kullanıyorum çokta memnunum :)

Petlas ı bilmem de, dükkanın araçlarında takılı olan Lassa nın kış lastikleri öyle bir uğultu yapıyordu ki, yanındakiyle konuşmak mümkün olmuyordu.  :ranting2:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu konuyla ilgili valla herkes bulunduğu şehrin koşullarını göz önünde bulundurmalı. ben istanbulda yaşıyorum. goodyear 4 mevsime uygun lastik kullanıyorum ve çok memnunum. size yardımcı olurmu bilmiyorum ama gerçekten bunları kıyaslayabilirsiniz.

http://kolayoto.com/lastikler/kis-lastigi.html?brand=179&mode=grid
http://www.hepsiburada.com/liste/oto-lastikler/department.aspx?categoryId=259720
https://www.lastikcim.com.tr/
https://www.lastik.com.tr/

Sinan Erdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ve sizinle yaşadığım bir konuyuda paylaşmak isterim. bundan 2 sene öncesine kadar lastik ölçülerimi ne yaz nede kış hiç bozmazdım orjinal fabrika çıkış ölçüleri ne iste yazında aynı ölçüde lastik değişimi kışında aynı ölçü değişiminde yaptırırdım. Yanlız bana bir lastikçinin tavsiyesi sonucu kış lastiklerimi değiştirirken bana bulunduğu tavsiyeyi değerlendirdim. ve gerçekten işeye yaradı. kendisi bana lastik taban ölçüsünü gel bir küçük boy al karda daha kolay tutunur daha iyi manevra yaparsın. dedi gerçektende doğruydu denedim tecrübe ettim. Yani örnek;
205/65/15 olan orjinal lastik ölçünüz kış lastiği değiştirirken muhakkak 195/65/15 olmalı. tavsiye konusundada benim nacizane fikrim lassa snoways ve michelin alpine serisi olacaktır. teşekkürler, 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lastik taban ölçüsünü gel bir küçük boy al karda daha kolay tutunur

Bu forumda bunu defalarca yazdık zaten.

Fizik kanunlarını yeniden keşfetmeye gerek yok.

Beri taraftan şunu unutmamak lazım:

Kış lastiği karlı, buzlu havalarda normal lastiğe göre hangi marka model olursa olsun çok üstündür.

Ancak kar buz nadir görülen bölgelerde lastikler çoğunlukla normal asfalt koşullarında kullanılacak demektir ve burada kış lastiklerinin performansı fire vermeye başlar.

Böyle bölgelerde yaşayanlar normal yol koşulları performansına öncelik vermeli ve taban küçültmeyi bir öncelik olmaktan çıkarmalıdır. 

UG9 almayı düşünüyorum. Lastik hakkında görüşleriniz nelerdir?

Henüz çok yeni daha kış geçirip deneyimleyen yok.

Ancak UG8'lerin başarısı bunların da iyi olacağının dolaylı kanıtıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar,

Haftasonu 205 55 16 - 91H Lassa Snoways 3 (820 TL) kış lastiklerimi aldım. Snoways 3 lassanın en yeni kış lastiği. Daha önceki aracımda da snoways era kullanıyordum. 

Bana göre oldukça iyi bir lastik. Takmayı düşünüpte, kararsız kalan arkadaşlar var ise bence bu lastiği alabilirler.

Kaan Zaim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.