Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus 1.0 Ecoboost 125Ps 1 Depo İle 1600 Km Yaptı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ekonomik sürücüler ile Ford Focus 1.0 EcoBoost, 1 depo ile 1619 km yaptı.. (1006 mil'e denk geliyor)

Knut Withil ve Henrik Borchgrevink Norveç, İsveç ve Finlandiya arasında giderek 100 km'de ortalama 3.3 litre tüketim elde etti. 

Araç standart 125 ps Ford Focus, 2014'de çıkacak olan econetic ver. değil.

Parkur ve detaylar (Şuan çevirmeye vaktim yok gece TR olarak aktarırım)

Arctic Circle in Kautokeino'un 400 km kuzeyinden başlayan yolculuk 28 saatin üzerinde sürmüş 2 gün boyunca 2 sürücü Oslo,Norveç'e gelmiş. Ortalama hız'ı yaklaşık olarak 60 km/h olarak hesaplanmıştır.Sürüş esnasında mümkün oldukça frenlemeden ve klima kullanımından kaçınmışlar.Sıcaklık ise donma sıcaklığı ile 22 derece arasında değişmiş.

------

Parkur'u merak edenler için araştırdım başlangıç noktası 350 mt yükseklikte bitiş noktası ise 20 mt yükseklikte.Yani buna yokuş aşağı diyene şaşmak lazım  :)

Buyrun bu da kuş bakışı ortalama parkuru.

Biraz coğrafya bilgisi olan arkadaşlar benzer renklerin aynı rakımda olduğunu biliyordu iniş noktası şehir merkezi sadece..O da ortalama 350 mt.

post-1-0-11075600-1379961890_thumb.png

------

Bu motor 2 yıl üst üste yılın motoru seçildi. Şuan Fiesta, B-MAX, C-MAX ve Grand C-MAX ile de sunulmaktadır.

1000_miles_02.jpg

1000_miles_01.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soruların cevapları konu da zaten var. Hesaplarsanız tabi ki ortalama hız yaklaşık 58 km/h yol ise yukarda yazdığı gibi rakım değerlerine bakılabilir.

Bunlar olağan şeyler yapabilen yapsın ;) herkes beceremez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Parkur'u merak edenler için araştırdım başlangıç noktası 350 mt yükseklikte bitiş noktası ise 20 mt yükseklikte.Yani buna yokuş aşağı diyene şaşmak lazım :)

Buyrun bu da kuş bakışı ortalama parkuru.

Biraz coğrafya bilgisi olan arkadaşlar benzer renklerin aynı rakımda olduğunu biliyordur, iniş noktası şehir merkezi sadece..O da ortalama 350 mt.

post-1-0-11075600-1379961890_thumb.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de reklam koktuğunu düşünenlerdenim 1.0 lt ecoboost ile bu değerler yakalanabiliyorsa dizel satışını kaldırsınlar o zaman eb daha ekonomik..

Yahu kokuya ne gerek var zaten reklam ne olacak başla amacı da belli dizel ile kafa tutması değil ki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adamlar reklamı yanlış hedefle yapmışlar, bence benzinle km ile uğraşmasınlar mesela Türkiye gibi yolları bozuk bir ülkede ne bileyim işte 150000 km yol yaptık daha servise gidip bir vida bile sıktırmadık yada değiştirmedik, arabanın kıçı başı ses getirmiyor gibi örneklendirseler emin olun daha çok prim yapar bu reklamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.