Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bu Dtc Kodları Ne Anlama Geliyor ?

Hasan Şahin

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar merhaba arac gage menuye girdiğimde dtc 1 c184_00 ve dtc 2 C257_00 yazıyor servise gitmelimiyim nedir bu sorunlar ?

sanırım program versiyonları servise gitmeniz gerektiginde zaten orda arıza ışıgı yanması lazım bence bir sorun yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kodları buldum arkadaşlar moderatörler uygun görürse alıntı yapabilirler bütün dtc kodları var linkte. Fakat burdaki kodlara baktığımda c1184 diyor, araçta ise c184 diyor Ford Direkt hattını aradım yetkili servise bağladılar ilgilli ustaya söyledim kodları, bilgisayarda yazar zaten dedi. Gage menüden baktığımı söyleyince ilk defa duyduğunu söyledi artık bir götüreyim servise.

C1184 ABS System Is Not Operational- ABS nin çalışmadığını söylüyor fakat ışık felan yanmıyor

C1257 ABS Inlet Valve Coil RR Circuit Short To Ground - ABS giriş vanası bobininde kısa devre olduğunu söylüyor fakat yine arıza lambası yanmıyor.

Gage menüde ise bu hataları veriyor.

http://www.focusfanatics.com/forum/showthread.php?t=59286 bu linkte bütün dtc kodları var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kutluhan bey aklıma da gelmedi değil de daha fazla masraf çıkar korkusuyla hiç dokunmadım bakalım artık arabayı aldık 3.ay ilk ay fren lambası arızası dedi götürdüm servise bişi çıkmadı dün calısmadı aksam bastım calıstı bu arıza kodlarıyla 3 oldu başka çıkmaz inşallah

Boş bir alanda biraz hızlanıp frenlere asılın isterseniz ABS'yi test etmiş olursunuz. Yada direkt servise...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hasan Bey araç ekranında gördüğünüz arıza kodları ile Ford'un IDS sistemi üzerinde çıkanlar farklıdır.

Sizin verdiğiniz linkteki kodlar araç serviste bilgisayara bağlandığı zaman okunan kodlar, YB menüsünde göremezsiniz.

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam YB ekranındaki C kodu IDS'de U0 serisine tekabül ediyordu. Bu durumda ses sistemi kontrolleri ve ekranla iletişim gibi bir şeyler olması lazım.

Yani pek önemsenecek şeyler değildir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1706_00 DTC kodu mevcut benim araçta da. Açıklamasını da "Parkta Gözlenen Yüksek Araç Hızı" şeklinde buldum. Bir yabancı forumda bu kod için şöyle bir açıklama yapılmış. 

"Hata 1706 - şanzımanın arka hız sensörü üzerinde olabilir. Daha net tanımlama için, tarayıcıyla bir tarama gerçekleştirmeniz gerekir."

Daha da ayrıntılı bir açıklama bulamadım. Ne olabilir sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
25 dakika önce, Erkan C yazdı:

1706_00 DTC kodu mevcut benim araçta da. Açıklamasını da "Parkta Gözlenen Yüksek Araç Hızı" şeklinde buldum. Bir yabancı forumda bu kod için şöyle bir açıklama yapılmış. 

"Hata 1706 - şanzımanın arka hız sensörü üzerinde olabilir. Daha net tanımlama için, tarayıcıyla bir tarama gerçekleştirmeniz gerekir."

Daha da ayrıntılı bir açıklama bulamadım. Ne olabilir sizce?

Hareket halinde otomatik vitesi N'ye mi aldınız? Bu sebep olabilir gibi geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hareket halinde otomatik vitesi N'ye mi aldınız? Bu sebep olabilir gibi geldi.

Hareket halinde hiç almadım. Sadece birkaç defa kırmızı ışıkta beklerken N'ye aldığımı hatırlıyorum. Onu da uzun süredir yapmıyorum. Az önce bir Alman forumunda şöyle bir ifadeye denk geldim: "C1706 - Sol arka iç sensör devre arızası"

Ama benim ekranımdaki hatada rakamların önünde herhangi bir harf yoktu. Tam olarak yazan: DTC #01 1706_00

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim şahsi düşüncem bu menüye son kullanıcının girmesinin gereksiz olduğu yönünde, eğer önemli bir hata varsa bu zaten bize direkt gösterilecektir. Diğer koşullarda servisin kontrol etmesini talep etmekte yarar var. Hem zaman kaybı yaşanıyor aramalarda hem de net bilgiyi her konuda bulmak zor keza doğruluğu da tartışılır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.